Kolko vody za den pit?

Príspevok v téme: Kolko vody za den pit?
lolia

Prosim Vas kolko je zdrave denne pit vody? ide mi o to ze snazim sa dodrziavat pitny rezim a pijem tak 3 niekedy 4 litre vody denne. No ale teraz mi sesternica povedala ze to nie je dobre a vody sa ma pit prakticky malo lebo ze sa zdrzuje v organizme a to vraj nie je dobre. Tak ako je to teda_ kolko vody je zdrave pit denne?

rovnica

zz ked pocitujes smad uz je neskoro sa napit lebo telo je uz dehydratovane. Podla toho kolko vazis mas vypit tekutin, cim vyssia vaha tym viac vody. Ja sa vodou nalievam, nepocitujem unavu, mam krasnu plet, necitim hlad, schudla som, mam vela energie, menej sa potim, lebo sa mi telo vycistilo od toxinov. Niekedy zdraviu pomozeme jednoduchou metodou a staci na to voda. Telo je tvorene z viac ako 50% vodou. Pite kolko chcete, tato rovnica je odporucena jednym dobrym lekarom a mne to ohromne pomohlo.

zz--zz

ja som niekde čítala že piť sa ma podľa potreby,každý organizmus je iný niekto potrebuje tekutín viac iný menej neviem si predstaviť že by som mala "vytrúbiť" 3litre vody aj keď vôbec nepociťujem smäd a nasilu sa nalievať.Je jasné že v lete viac vypotíš,takže by malo byť tých tekutín viac ale nahrádzaš to aj zvýšeným prísunom ovocia

rovnica

Jednoduchá rovnica - tvoja váha delene 20, tolko vody mas vypit. Napr. vazis 80 kg : 20 = 4 l vody, nesladeny caj. Neodporuca sa mineralka, kava a alkohol odvodnuje a mlieko je potravina nie tekutina.

kyblicka

Ja ked za den vypijem liter a pol vody, na druhy den sa mi hrozne zvysi tlak a boli ma neznesitelne hlava. Tazke pijem maximalne tak liter cistej, caju alebo mineralok. Kavu a sladene napoje nepocitam, ani polievky.

lienka48

No aj ja som uz pocula,že to s vodou netreba prehanat,lebo si mozes poskodit oblicky...Podla mna je taka optimalna denna davka 2-2,5 litra.