Nizka hladina trombocytov

lek

Pre fooper
Podla toho co pises, ide v tvojom pripade pravdepodobne o aplasticku anemiu (aj ked su znizene pocty vsetkych krviniek, nielen cervenych, tak sa vola to occhorenie). Podla poctu krviniek sa rozslisuju stupne zavaznosti tohoto ochorenia a kedze si nedostavala specificku liecbu na toto ochorenie, tak asi nejde o tazky sstupen aplast anemie.Pri aplastickej anemii sa zvazuju rozne priciny a v mnohych pripadoch podstatou ochorenia je imunologicky navodeny pokles krviniek, kedy aktivacia istej podskupiny T lymfocytov sposobi utlm krvotvorby.Aj genetika zohrava svoju ulohu.Drzim ti palce, aby sa tvoje hodnoty drzali a stacilo ti len sledovanie.

lek

Pre yasminu
Mozem vyjadrit svoj nazor, ale predsa len, ked ma clovek sprostredkovane niektore vysledky, nevidi dynamiku v priebehu casu a samotneho pacienta, teba to brat s rezervou. Ide teda zrejma o chronicku ITP, teda imunnu trombocytopeniu,kde pricinou su protilatky,ktore svojou pritomnostou podmienuju predcasny zanik vytvorenych trombocytov.pricinou moze byt aj chronicka infekcia - teda ten zub, ale mozno to s tym nesuvisi a pricina sa nenajde.Proste sa zacali protilatky tvorit.V kazdom pripade treba ten zub riesit. Asi si bola doteraz len sledovana, kedze pocet Tr nikdy nedosiahol kriticky nizke hodnoty. Trochu ma prekvapuje, ze po zisteni poctu Tr 38 tis v 9/08 to este nieje celkom doriesene a zatial sa nic nedialo (ale to je len moj dojem a pripustam, ze som nevidela celu tvoju dokumentaciu). Je ale pravda, ze pri ITP velka cast pacientov po liecbe dosiahne remisiu ochorenia, teda sa hodnoty Tr upravia. Neviem celkom dobre precitat co pises v bode 3. pochopila som to tak, ze sa urobia este nejake odbery a zvazuje sa vysetrenie KD. Musim povedat,ze to vysetrenie KD mi naozaj chyba.Ked budes mat nieco nove alebo dalsie otazky, ozvi sa

yasmina

fooper a RNG
dakujem za reakciu,kazda skusenost nieco da.Aku hodnotu mas trc a leu????
pokial mozes tak napis,budem rada.
Pre RNG
kedze som vcera prisla na tuto stranku 1x
este som nemala cas si precitat vsetky prispevky ako hovoris,ze si uz o tom pisal...urcite si to najdem a dakuje za kazdy postreh.

y.

RNG

fooper, ja tam vidim jasne plesne na 95% a caste pouzivanie plesne podporujucich antibiotik v detstve. Odporucam protikandidovu dietu alebo aspon uzivanie curciminu, oreganoveho oleja kokosoveho oleja a caju z lapacha.
A samozrejme ako kazdemu radim selen, zinok, jod a probiotika, z vitaminov C, D(najma v zime) a E

fooper

Ak môžem prispieť svojou drobnou skúsenosťou, sama mám dlhodobé problémy s krvnými dostičkami a v mojom prípade aj s niektorými druhmi bielych krviniek. Začalo sa to už v detstve, no po viac ako 10 rokoch sledovania sa nepodarilo odhaliť žiadnu smerodajnú príčinu. Vraj poškodenie kostnej drene, jednoducho sa tam netvorí čo sa má. Teraz chodievam pravidelne na odbery krvi a tiež kostnej drene vzhľadom na možné malígne zvrhnutie, no okrem občasných krvácavých excesov a zníženej imunity sa to neprejavuje ničím zásaným. Dúfam, že som tým nikoho nevystrašila, to naozaj nebolo v mojom úmysle, len tým chcem naznačiť, že podobné "krvné" problémy môžu mať vrodenú, prípadne všeliako zmiešanú príčinu, ktorú sa nikdy nepodarí celkom odhaliť, preto sa iba dlhodobo sledujú a liečia skôr symptomaticky, čiže podľa momentálnych príznakov. Mne osobne pomohla zmena životného štýlu, najmä stravovania, viac prírody, menej chemikálií, sem-tam nejaké prírodné doplnky a tak. Držím palce, nech sa podarí vyriešiť čo najviac:).

RNG

yasmina, zoparkrat som tu uz pisal ako na candidu, takze to mozes najst alebo na
-odkaz odstránený- alebo tu si to vyhladaj vyhladavacom na tomto fore.

yasmina

RNG

vdaka za odpoved.Dost casto mam preliecovanu posvu,doknca pred 2tyz. som brala daco proti candide,mam aj mast candibene a este mam v zasobe aj nejake tab.keby sa mi to opat vratilo.Normalne som sa potesila,ze sa to da vyliecit aj takym sposobom..ked je clovek v uzkych je ochotny vyskusat vselico a ja som mnohym veciam naklonena. Skus poradit s cim mam zacat a prosim tak aby som tomu rozumela :-)Napis mi aka je ta kura proti candide,prip. kde sa to docitam.
srdeca vdaka

RNG

Inac aj hormonalne poruchy mozu sposobit rozne problemu v tele, kazdenu odporucam jod, selen, zinok a mnohym zenam aj yam alebo senovku grecku.

RNG

jasmina, mozno mas "tichu" poruchu travenia
Za to, ze ma clovek dostatocny vahu neznamena, ze nie je na nejake latky podvyziveny.
A plesne a kandidozu moze mat hocikto a ked sa to dostalo do kostnej drene, ma to dopad na krvne platnicky, cervene ktvinky a niekedy dokonca aj na niektore biele.
Takze protiplesnovu/protikandidovu kuru a pouzivanie protiplesnovych doplnkov odporucujem kazdemu, kde je take podozrenie mozne. Lapacho a curcumin minimalne, inac celu kuru proti candide, krora sa zacina znicenim candidy v crevach a nahradenim probiotikami. Tie vyrobia hromadu protilatok proti plesniam a s pomocou inych prirodnych protikandidivych sa da vyliecit aj v kostnej dreni.