Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

tabak, nicitel vztahu...

Príspevok v téme: tabak, nicitel vztahu...
roxy

Ahojte! Potrebujem poradit...
Na zaciatku nasho vztahu som nevedela, ze moj priatel fajci. Nepriznal sa mi, lebo vedel ze som proti tomu a nenavidim cigarety (mojho deda poslali na druhy svet). Nejako som sa cez to preniesla, ved nefajcil predomnou vobec a na zaciatku mi to neprekazalo. Lenze postupom casu, ked som si zlozila ruzove okuliare mi to zacinalo prekazat. Uz si zapalil aj predomnou, ked sme boli vonku fajcil jedna radost. Ked som bola triezva, snazila som sa to nejako odignorovat, ale ked som uz mala vypite, tak som mu urobila aj scenu, brala cigarety a podobne. Jednoducho hroza... Dostalo sa to az do stadia, ze uz sa so mnou nikam nechce chodit zabavat, lebo sa nedokaze dostatocne zabavit ked mu zakazujem cigarety...
Poradte co mam robit, ked ho vidim fajcit som cela bez seba... Uz mi slubuje 3. rok ze prestane a stale nic. Teraz ma novu pracu kde sa dost rozfajcil, asi 2x tolko.
Velmi ho milujem ale obavam sa, ze toto bude stale robit sarapaty v nasom vztahu. Zda sa mi vsak, ze on ani nema snahu prestat, ze ani nechce. Ked aj skonci, vydrzi mu to 3 dni a zacne byt nervozny. Vtedy sa s nim neda ani komunikovat ked ma "abstak". A to vraj nie je zavisly...
Mate aj vy takyto problem? Ako ste ho riesili? Dakujem za rady.

lenuliatko

moj manzel tiez fajcil jedna radost.hlavne ked bol nervozny z prace.ja som si tiez zapalila denne mozno 4 cigarety.a ked som otehotnela tak som sa nato vykaslala.manzel fajcil dalej aj ked vonku na terase ale potom to obmedzil iba na cas ked je dost nastvany.odkedy sa narodila dcera doma nefajcime vobec.
to je tak.to len nejaka situacia ho prinuti prestat.inac nic si myslim

lolek

No tak to mas blbe... potom ti ostava fakt len dufat ze s tym jedneho dna sekne. Aj ked este som nestretol niekoho kto stale sluboval a nakoniec to aj dodrzal. skor naopak, niekto kto mohol fajcit, nikto ho neomedzoval, jedneho dna prestal... ja som podobny pripad, neprastal som zatial uplne,ale fajcim neporovnatelne menej ako kedysi

roxy

Ja som sa to snazila dat najavo tym, ze som mu napriklad nedala pusu ked si zapalil... Nie z trucu, ale proste mi to smrdi a to mozem rovno aj popolnik bozkavat.
Ten napad ist domov je fajn, az na to, ze nas deli 50 km a vlaky nechodia uz v noci...
Nemozem povedat ze sa to nezlepsilo, obmedzil to na takych 5 denne, ale ked je v praci tak je to zle, lebo tam z 10 ludi fajci 7 a zakazdym ked ho volaju nepovie nie. Ja mam taky pocit, ze fajci len preto ze ostatni, lebo ked sme napriklad 2-3 dni spolu, tak si niekedy nezapali vobec, alebo len 1,2...
No nic, ja s tym nic nespravim ked nechce a on bez tej mojej pusy prezie tiez si myslim...

lolek

Skus na to ist inak... hlavne s kludom a rozvahou. Skor mu daj najavu ze ti to nie je jedno, ale ak s tym nechce nic robit, aby vedel ze ta straca. Vies ked mu 100 krat pohrozis a nis sa nestane, tak to potom uz straca efekt.
Napr. skus ked niekde budete spolu a on si zapali... tak mu povedz ze nech sa bavi, ze ty ides domov, ze ti to zahulene prostredie proste vadi. Nerob sceny, len mu daj najavo ze niesi odkazana sedet niekde kde ti to vadi. By si sa cudovala aky to ma efekt. Hlavne musis byt za kazdu cenu kludna. Aby to vyzeralo ze si proste sebavedoma a kasles na to. Ak chce cas travit s tebou, tak to jednoducho nebude robit a ked si aj zapali, tak dajme tomu vonku, poceste. Nemozes ho hned strihnut. Proste musis vycitku vzbudit v nom. Aby si on pripadal smradlavy. Sam to potom omedzi. Mne napr. kedysi nerobilo problem si hocikde zapalit, ale teraz sa snazim co najmenej svoje okoli omedzovat. Jednoducho som pochopil ze to niektorych ludi obmedzuje, tak to nerobim. Ale ak som na pive so skupinou fajciarov, to je hold ina...

roxy

Sme spolu 3 roky a za ten cas sa mi to podarilo urobit 3x. Niesom na to hrda, ale alkohol urobil svoje a nedokazala som sa ovladnut. Tak som dala najavo co si o tom myslim aj pred ostatnymi...
Aspon som ho prosila nech nefajci ked sme spolu a prvy rok to dokazal bez problemov. Teraz mu je to uz jedno a zapali si hocikedy... A nekecam mu do toho (okrem tych vyssie spomenutych prikladov) ale aj tak vie, ze to neznasam...

lolek

Jo Ovecka ma pravdu... tiez som na tom podobne. V poslednej dobe cca mesiac fajcim tak 2 cigy denne... ani to nie je o tom ze by som prestaval, ale jednoducho nemam chut. Je to fajn, vyhovuje mi ten stava. Ale zasa, ked ideme zurovat, tak nie je problem stiahnut skatulku:) to sa vtedy clovek prefajci ze mu to zas do stredy nechuti vobec:) v konecnom dosledku ak odratam 3 dni co mi nechuti vyfajcim o 3 krabicky menej:)
Inak moja kamaratka prestala presne tak, ze sa jeden vecer tak prefajcila ze nemohla cigaretu vidiet snad tyzden. Potom si povedala, sak ked som uz tyzden vydrzala, skusim co to spravi. No a nefajci uz pol roka... Celkom ju obdivujem, je od prirody trosku prchliva, ale tot zvlada super. Drzim jej palce:)

lolek

No predstav si ze mam vstah, v ktorom sme obaja stastni. Ale to je ina tema...
Ja sa ti len snazim povedat ze kompromis a diskusia nie je o tom, ze sa chalan hambi ist s tebou von, lebo sa spravas ako utrhnuta z retaze...
Prepac, ale tak si to napisala... robila som mu scenu, brala cigarety... nepripada ti to detinske? Ved by som sa musel v spolocnosti prepadnut od hanby... Ano nedokaze sa uvolnit, ale nie preto ze si nemoze zapalit, ale preto ze sa boji aky trapas mu zasa vyrobis... nikto nepotrebuje mat za ritou stihacku...
Ja problemy riesim, diskutujem a snazim sa najst kompromis, ale aby som niekoho strapnoval a spraval sa ako zmyslov zbaveny, tak do takeh ostadia som este nedospel... mozno fajci preve kvoli tomu, ako sa spravas...

0vecka

2 alzbee hmm no seknut sa nie vzdy podari... len vecsina ludi to berie tak ze proste sekne vydrzi den dva potom si zapali a fajci jednu od druhej aby vsetko dobehol. To je podla mna chyba ked si uz zapali jednu a vydrzi zvysok dna tak stale je to pokrok ak normalne fajci 20... inaq ja si uz neviem predstavit ze by som fajcil som skusal asi predtyzdnom vobec mi to nechutilo :)

roxy

lolek... niesom truba a ani vymleta... ale mysli si co chces, je mi to jedno.
Len som zvedava ci ty niekoho mas lebo predpokladam ze ked ti niekto nieco zacne vycitat hned ju kopnes do prdele.
Vztah je o kompromisoch, aj ja mam svoje chyby a som si ich vedoma, lenze sa snazim to nejako prediskutovat aby boli obe strany spokojne.
Tiez mi povie co mu vadi, ved nebudeme to predsa v sebe dusit... ci ty to tak robievas?

alzbee

Ovecka: no mas pravdu...ja si tiez myslim,ze s tym treba seknut zo dna na den..som naozaj zvedava, ci si moj priatel uz nikdy nezapali, ako odbije hodina jeho narodenin:)) moc tomu neverim...

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

tabak, nicitel vztahu... - Fórum - ZDRAVIE.sk