tabak, nicitel vztahu...

Príspevok v téme: tabak, nicitel vztahu...
roxy

Ahojte! Potrebujem poradit...
Na zaciatku nasho vztahu som nevedela, ze moj priatel fajci. Nepriznal sa mi, lebo vedel ze som proti tomu a nenavidim cigarety (mojho deda poslali na druhy svet). Nejako som sa cez to preniesla, ved nefajcil predomnou vobec a na zaciatku mi to neprekazalo. Lenze postupom casu, ked som si zlozila ruzove okuliare mi to zacinalo prekazat. Uz si zapalil aj predomnou, ked sme boli vonku fajcil jedna radost. Ked som bola triezva, snazila som sa to nejako odignorovat, ale ked som uz mala vypite, tak som mu urobila aj scenu, brala cigarety a podobne. Jednoducho hroza... Dostalo sa to az do stadia, ze uz sa so mnou nikam nechce chodit zabavat, lebo sa nedokaze dostatocne zabavit ked mu zakazujem cigarety...
Poradte co mam robit, ked ho vidim fajcit som cela bez seba... Uz mi slubuje 3. rok ze prestane a stale nic. Teraz ma novu pracu kde sa dost rozfajcil, asi 2x tolko.
Velmi ho milujem ale obavam sa, ze toto bude stale robit sarapaty v nasom vztahu. Zda sa mi vsak, ze on ani nema snahu prestat, ze ani nechce. Ked aj skonci, vydrzi mu to 3 dni a zacne byt nervozny. Vtedy sa s nim neda ani komunikovat ked ma "abstak". A to vraj nie je zavisly...
Mate aj vy takyto problem? Ako ste ho riesili? Dakujem za rady.

0vecka

ja sam som fajcil dva roky teraz uz tak 4-5 rokov nefajcim a mam aj plno kamosov co fajcia a jedno je iste ked si niekto povie ze o mesiac prestane fajcit tak by som na to stavil svoj mesacny plat ze neprestane :) ono treba prestat hned a hlavne sa nevzdavat ked to clovek nevydrzi a jednu si zapali tak za nou nemusi ist hned druha s tym ze sa to nepodarilo :) ale myslim ze ked niekto akoze prestava 3 roky pritom fajci to co vzdy tak to neprestava to sa len vyhovara....

doubledog

lolek to sice napisal trochu drsne, ale ma pravdu
hentakym natlakom nedosiahnes nic
alebo skor, dosiahnes to, ze sa mu znechutis
a to asi nechces

lolek

Tak ty si riadna truba... si myslis ze ked budes hystercit ako krava ze mu to pomoze? Mne keby si spravila scenu za takuto hovadinu tak by som ta skor poslal niekam... Nikto nechce mat doma gestapo a ty si to uvedom... skor ti bude robit na priek ak sa budes takto spravat... Co ty vies co vsetko vadi jemu a nepovie ti to... a vies preco? Pretoze chlap nerobi zo seba chuderu, ktora sa ide posrat ak nie je nieco podla nej...
Ked bude chciet prestat, tak prestane... s tym sa zmier. Urcite to nespravi preto ze ty jak tela do neho hucis... uz len z toho co si napisala musis byt riadne vymetena... sa cudujem ze je vobec s tebou... mat take nieco vedla seba co len pinda na nieco... jaj... skoda reci...

roxy

Inak nechapem preco s tym nedokazu prestat... ano je to droga, ale v prvom rade musia chciet. A ten moj nechce. Navyse ma strasne vysoky tlak, kvoli nemu bral aj tabletky a fajcenie mu teda 3x nepomaha...
No jo, neostava mi asi nic ine len zatnut zuby a pozerat ako si nici zdravie.
Bavili sme sa o tom viackrat a ked padla tema buducnost, tak som mu jasne prizvukovala, ze ja s fajciarom zit nebudem. On ze vraj dovtedy prestane a kedze este len studujem na VS tak ma na to minimalne 4 roky...

alzbee

No ja ked som sa dala s priatelom dokopy, tak ku podivu temer uplne obmedzil fajcenie. zapalil si iba pri pive s kamosmi, lebo to mi tvrdil, ze ku pivu ciga patri :-/ potom sme mali obdobie pauzy (rozchodu) a odkedy sme sa dali druhykrat dokopy, tak uz si nezapali len pri pivku, ale aj normalne cez den :(( kazdopadne ma ambiciu, ze prestane fajcit do jeho narodenin (ktore ma o mesiac), cize som zvedava, ci to aj dodrzi. Ako tu uz bolo spominane, clovek to musi chciet v prvom rade sam...a nezabera podla mna take, postupne zmiernovat davky..treba s tym zo dna na den seknut a vydrzat. Aj moj fotrik je tuhy fajciar uz hadam aj 30 rokov a teraz uz 2tyzdne nefajci..snazi sa prestat, lebo on je taky, ze sa ma raaaad:)) a boji sa, aby sa mu nieco nestalo a uz zacinal pocitovat, ze rano sa ani riadne nadychnut nemoze, tak sa zlakol a sekol s tym...dufam, ze vydrzi...

haluskaskl

ahoj, hmmm ten problem co mas ty ma asi milion dalsich bab na svete, nie kazdy je zial taky ohladuplny a obetavy aby prestal fajcit koli niekomu druhemu ....
jednoducho si da na oci klapky a vobec nevidii co to jeho fajcenie robi okolo neho niekomu...
zial poznam to velmi dobre ja sa o to snazim uz 11rokov ale ziadna vyhra jednoducho je to iba v nich ci to chcuu alebo nie musia sa sami rozhodnut a mi mozeme iba cakat pretoze s tym nic nespravime takze drzim aj tebe palce a dufam ze to dopadne dobre ...

jajka001_

nedonutis ho. moj manzel fajci v byte a mna ide z toho rozhodit. mozem mu dohovarat, mozem sa s nim hadat, mozem mu vysvetlovat, prosit ho - neprestane, je to zavislost, droga, to si treba uvedomit.

tinka228

nikdy neprestane, ak to sám nebude chcieť. a ty sa môžeš aj na hlavu postaviť. takže buď sa s tým zmieriš alebo ....