Krcne mandle......vybrali vám ich?

Jajuska 123

Ahojte, ja som sa dneska vratila z nemocnice po operacii mandli. Samotna operacia nebolela az tak ako ma kazdi strasil aj ked bola dost neprijemna ale dalo sa to zniest. Horsie su teraz problemy a bolesti pri prehlatani a pri rozprávani. Dufam ze sa po nej moje caste anginy a ine problemy odstrania. A este 1 otazka mam teraz na nich taky biely povlak je to normalne??
dakujem za odpoved

odpovedam

mne uz raz mandle vyberali, ked som mala 5. Dnes mam 21 a lekari sa nevedeli ujednotit. Nakoniec mandle pojdu von, lebo ich mam chronicky zapalene. No som strasne rozlietany clovek...hore dolu z BA do KE, z BB do TT :-)))). Musim si najst cas, kazdopadne dakujem za odpoved. Ja si asi necham vybrat mandle v KE :-)

ket

fuu, dik :) byvam sice v BA, ale operovat ma bude moja doktorka v malackach. keby som cakala kym sa dostanem na rad v ruzinovskej nemocnici alebo tu dakde tak dojdem na rad v januari, ale cakat uz nechcem. odporucam ti zacat to riesit hned lebo aj tak prejde vela casu kym porobia potrebne vysetrenia a dojdes na rad...

ket

fuu, dik :) byvam sice v BA, ale operovat ma bude moja doktorka v malackach. keby som cakala kym sa dostanem na rad v ruzinovskej nemocnici alebo tu dakde tak dojdem na rad v januari, ale cakat uz nechcem. odporucam ti zacat to riesit hned lebo aj tak prejde vela casu kym porobia potrebne vysetrenia a dojdes na rad...

odpovedam

ket, drzim palce :-)
Aj mna to caka, ale objednana este nie som. chcem sa vsak spytat, v akom meste ti budu robit zakrok.

ket

fajn citat o pripadoch a radach "starsich a skusenejsich";) o par dni to caka totiz aj mna. dost sa na to tesim a dufam ze tym vacsina mojich trapeni zmizne. odkedy sa pamatam lekari riesili ci mi mandle vybrat alebo ponechat. najprv som bola relativne zdrave decko, postupne sa objavovali problemy-caste choroby, oslabena imunita, alergia(nevie sa na co), astma, exemy, satrasna unava, dokonca mi zo 2 razy vypadali vlasy a momentalne mam take vyrazky ako v rozkvete puberty (a to mam 21).pochodila som vsetky mozne oddelena. moje mandle vyzeraju ako zo zdravovedy, t.j. velke, zjazvene s capmi, hikalo nado mnou uz asi 7 krciarov. skusala som vsetko-od ATB, cez dlhodobe ocistne diety az po akupunkturu a homeopatiu, ale hovno to pomohlo. akonahle som ale doktorom povedala, ze mam alergiu, dali odo mna ruky prec a poslali ma na ine oddelenie. ohanali sa tym ze sa vo vyteroch nic nenaslo(pritom sa o to uz teraz nema opierat pretoze zapal moze byt skryty tam kde spajdlicka nedociahne). ale konecne sa to rozhybalo(po asi 13-tich rokoch!!!), natrafila som na fajn pristup, porobili sa potrebne vysetrenia (krv-ASLO atd, interne, anesteziologia) a budu ma operovat v centre jednodnovej chirurgie v celkovej anestezii. moje mandle su mega velke takze som tomu dost rada, ze nebudem pri vedomi ked ich budu davat prec. navyse som pocula o pripadoch, ked sa ich v lokalke nepodarilo vybrat celkom a potom sa zakrok musel opakovat. musim priznat ze uz som v dost zufalom stave, takze si v kalendari odskrtavam dni do operacie a dufam, ze to dobre dopadne a hlavne, ze mi to pomoze. byvam neskutocne unavena, musela som zanechat aj profesionalny sport. ked nezabere ani toto tak uz fakt netusim...

zuzic

bon: dakujem, ved ak nenajdu taky noz mozu si pozicat z masiarstva:) je hned ulicu oproti nemocnice:)
Princesska: mne ked mali vyberat nosnu mandlu tak som na vysetreniach skoro ogrcala lekara co ma tak napinalo no a chcela som ist pod nakrozu najskor, ale potom som si povedala ze pojdem pod lokalku, mala som velke stresy ale oni ma tak otapili liekmi ze som ani nevedela cia som a vobec ma ani nenapadlo ze by ma malo napinat ked pritom inokedy pri vysetrniach mi bolo strasne. viem ze ty ides na krcne mandle ja len ze potom ti mozno daju take lieky ze ta ani nic nenapadne:D

Princesska

bon - samozrejme je lokalka mensou zatazou na organizmus cloveka, do narkozy nech ide len zdravy clovek, obdivujem ludi co to zvladli za "ziva"

jajkafr

Mne vyberali mandle keď som mala 10 v lokálke. Nevedela som do čoho idem a nebolo to až také strašné vôbec to nebolelo. Najhoršie však boli bolesti po operácii. Keby som sa mala teraz rozhodnúť tak určite idem znova v lokálke.

bon

fakt tak to som nevedela, jasne ye je dobre ze sa clovek moze rozhodnut, ja som nemohla ist v narkoze, mne by to rodicia nedovolili a ani sama by som nechcela, mna skoro zabili takto ako 4rocnu v narkoze ked mi vyberali jednu mandlu....takze nemame s tym dobru skusenost...., ale je spravne ze maju ludia na vyber, ale aj tak si myslim ze nie v kazdej nemocnici su taki ochotni....