Krcne mandle......vybrali vám ich?

sugar282

V piatok mi vyberali krčné mandle - po druhý krát. Prvý krát mi ich vybrali pred 10.rokmi a vtedy som povedala, ze nikdy viac. Deväť rokov som problémy nemala, až od mája. Dosť ma šoklo keď mi krčiar oznámil, že mi dorástli a že musia isť von.Tentokrát som si to však dala robiť v celkovej anestéze a neľutujem. Vobec nič si nepamätám a nemala som ani bolesti, ale možno aj preto, že mi vyberali len jednu stranu, ktorá mi dorástla. Teraz som už celkom v pohode a dufam, že sa to nebude opakovať po tretí krát.
Chcela som sa spýtať, vie mi niekto poradiť, čo sa môže jesť a čo nie po vybratí mandlí? Napr. mlieko,...

kajozbb

Ahojte.Ludia by sa dali rozdelit do dvoch skupin.Prva skupina ludi ta ktorej vybratie mandli pomohlo k lepsiemu a druha skupina ktorej to velmi nepomohlo.Predsa len mandle su strazcom a konecnou pre rozne bakterie pred vstupom do priedusiek.
Ja osobne mam da sa povedat dost velke problemy s hrdlom.O castych Pnkach ani nehovorim.Dost to zneprijemnuje zivot.Lieky cize antibiotika velmi nezaberaju a poznam ich uz tolko ze by som mohol ist kludne aj do relacie Hodina Pravdy a sutazit v discipline naucte sa sto nazvou antibiotik aj s ich pomocnymi latkami.Pomylit sa mozte tri krat.Myslim ze ani takuto toleranciu by som nepotreboval.
Cely problem je ten ze mam pobehanych uz x krciarov,jeden povie von s nimi druhy nie je to potrebne.Dnes po navsteve u toho najpovolanejsieho u primara sme sa dohodli ze mandle pojdu von,ale povedal ze este skusime 1 mesacnu liecbu liekmi.Ak nepomoze tak von aj napriek tomu ze vytery na prebyvajuceho streptokoka a hodnoty aslo su negativne.Ci mi to pomoze?V tom smere ze nebudu od mandli ohrozene oblicky klby a neviem co este urcite ano ale ci to pomoze aj s tymi castymi zapalmi v hrdle to nevedel ani on sam.Ale aj tak sa na tom dam lebo uz ma to naozaj stve vsetko.Hrdlo ma boli permanentne cely rok az na par dni ked ma dovolenku.Najhorsie je to cez zimu ked je vonku studeny vzduch.Staci ak sa ho nadycham viac a som tam.Je to na prd.Zachvilu aj smeti pojdem vysypat so
stipcom na nose a so zadrzanim dychu.Aspon ze byvam na prizemi.Tak sa drzte.Caute

livaa

Mojej 5 r. dcerke som dala len zmensit laserom krcne mandle nakolko ich mala strasne velke az sa dotykali,nedala by som jej ich vybrat,ked ich mame tak tam maju byt,a ani jej problem nikdy nerobili....ine je to v horsich pripadoch ked doktor odporuci ze musia ist von,lebo robia sarapatu a prejavuje sa to na inych problemoch v tele.treba sa poradit s orl aj s viacerymi co a ako,a rozhodnutie je na tebe.....

peticka

aj mne vyberali mandle...kvoli streptokovi a zvysenej teplote...sranda, ze az potom som zistila, ze ta teplota bola z hormonalnej antikoncepcie, takze tie mandle mohli v poho ostat, ten streptokok tam nevadil, nerobil velku neplechu, len angina tak dva krat do roka, ale to je este v ramci normy.mam 20, vyberali mi ich v septembri...ale mala som velke komplikacie..co mozem odporucit...nedaj si ci vyberat v celkovej anestéze...ja som ju mala a bolo mi to na nic...bolest potom je este väčšia a aj riziko ze sa to rozkrvaca...ale zatial tento zakrok nelutujem, bala som sa ze budem mat problemy s prieduskami, ale zatial nic, len raz v novembri som prechladla...ale nebolo treba antibiotika...

luccia

Tak ku všetkým, ktorý neľutujú, že im mandle vybrali sa nepridávam.Aj keď neviem či za moje terajšie problémy s hrdlom vďačím práve vybratým mandliam, možno keby mi ich nechali, mohla som byť v dnes v pohode.Mám 22 a mandle mi vybrali pred 11 rokmi, mala som ich veľké a tiež často hnisavé a tak. Dnes ich síce nemám, ale zato riešim neustále sa vracajúce bolesti hrdla a to aj po užití antibiotík. Začiatkom tohto roka som v priebehu 2 mesiacov vystriedala trojo antibiotík no aj tak sa mi bolesť hrdla vrátila a keďže si s tým už môj krčný lekár nevedel dať rady, zostali sme pri liečbe Bioparoxom a Joxom, ktorá ale tiež nebola bohvieako účinná.Problémy prestali až keď sa vonku oteplilo.No teraz v zime je to zrejme zas späť.Nemôžem vypiť ani deci nesýtenej minerálky.Takže keby som to mala zhrnúť, môj brat mal ako dieťa veľké problémy s prieduškami, no teraz ako 24 ročný si na to už ani nespomenie, možno aj ja by som si dnes už ani nespomenula na moje problémy s veľkými hnisavými mandľami, ktoré ma trápili v detstve.Takže ťažko povedať.

lululu

Môj syn má 5 rokov a mandle mu vyberali 5 decembra. Zajtra ideme na kontrolu po dvoch týždňoch. Pri operácii bol v celkovej anestéze. Prvé dni boli hrozné nemohol jesť,piť veľmi schudol a boleli ho veľmi ušká. Pri každom jedle veľmi plakal. Terat je zatiaľ všetko v poriadku, začal jesť a už ho ani uši nebolia.Lieky od bolesti, ktoré bral prehltol úplne v pohode čo sa predtým nedalo lebo mal veľké mandle, ktoré sa mu v hrdielku pri miernom zápale spájali.
Takže celé trápenie u nás trvalo od operácie necelé 2 týždne.
Mne vyberali mandle ako 20 ročnej a bolelo ma to dlhšie ako jeho. Mám ich vonku už 12 rokov a neľutujem to. Dúfam, že pri synovi bude všetko v poriadku.
Veľa šťastia.

milday

Mne vybrali mandle, ked som mala 6, teraz mam 20, nelutujem to, odvtedy v podstate nebyvam tak casto chora. Ja som za.

nana

Ahoj mne vyberali v septembri, no odvtedy som mala tiez bolesti, je to uplne iný zivot ako pred tym totizto mam 29rokov, ono to bolo dobre ked som mala mandle,ze vsetko islo do madli.