Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Ak vyštudujem ošetrovatelstvo, možem robiť zdravotnu sestru?

delphia

externe studium uz skoncilo.

samozrejme ze zamestnaju aj bez specializacie. no casom si ju vyzaduju. je to prakticky atestacia pre sestry. podobne ako u lekarov. tiez su absolventmi vseobecneho lekarstva, a dla toho, kde pracuju, tak si robia atestaciu.

Majka425

Delphia prosím ťa aj ja mam na teba otazku :-) Ak vyštudujem ošetrovatelstvo, tak bez špecializacie nebudem môcť pracovať v nemocnici napr na odd. ORL, neurologickom, plastickej chirurgie...? Myslela som že je to akoby všeobecneho zamerania to študium a pracovať budem môcť na hocijakom odd. a tam ma sestričky zaučia čo robiť... Nie je to tak? Potom bez tej špecializacie kde môžem pracovať? Iba v amb napr u praktickeho lekara? A napr v amb u krčnej musim mať už špecializaciu?

miminka999

Delphia, dakujem.
Ešte som sa chcela opýtať či to externé štúdium Mgr. sa dá externe po Bc.keby som mala rok odpracované? Lebo som tu niekde čítala,že keby som chcela externe Mgr. musím mať odpracované až 2 keď nie 3 roky...nie som si istá. A bude sa meniť aj zákon o externom štúdiu, študenti ktorí študujú externe sa im potiahne dĺžka štúdia o 1rok oproti študentom ktorí študujú denne.Počula si o tom?
A ti študuješ na SZU,alebouž pracuješ?
Ď.:)

delphia

po Bc je rok prax a az potom Mgr.

specializacia- zameranie na zaklade toho, na akom oddeleni budes pracovat. ide o rocne studium v Ba. preplaca ju zamestnavatel a zvycajne sa zamestnanec zavazuje, ze po absolvovani specializacneho studia odpracuje u zamestnavatela urcity pocet rokov. ak nie, vrati alikvotnu ciastku nakladov za svoje studium.

miminka999

Prosím ako to je so štúdiom na VŠ-ošetrovateĺstvo?
Chcela by som ísť na denne štúdium oše Bc.potom keby som chcela pokračovať na Mgr.externe môžem pokračovať hneď po Bc?
A čo je presne špecializácia? Koľko trvá akedy si ju môžem urobiť? Študuje sa tiež externe? Nevyznám sa v tom :/
Ďakujem.

delphia

teri, registrovane ziadnej pravnej pomoci sa nedockaju. na to treba byt clenkou komory. aj ked pochybujem, ze keby doslo k lamaniu chleba, ci by sa mal cloveka kto zastat.ja som clenstvo zrusila pred cca 4.-5. rokmi. nikdy NIC!!! nijaky osoh som z clenstva v komore nemala. akurat som mohla byt svedkom na co sa aj moj clensky prispevok vyuziva- pracovne cesty x krat do roka pani prezidentky do Ba a do zahranicia a ktovie kde vsade. a aby jej nebolo smutno, tak vzdy za nase peniaze brala so sebou aj viacclenne garde...
takze dakujem, neprosim, stacilo!

teri78

so vzdelavanim v zdravotnictve sa tym hore daria robit cim dalej tym vacsie hluposti.som uz vekovo starsia sestra a tym ze ma budu strasit ze ked do roku 2010 nenazbieram body,alebo sa neprihlasim na osetrovatelstvo ziskaju mozno len moj odchod z tejto profesie.lepsie by urobili keby sa snazili robit viacej odbornych seminarov kde by sme sa nieco dozvedeli a hlavne si vymenili skusenosti z pracovisk urobili by lepsie.povinna registracia v komore sestier je asi tiez na nic,aj ked z kazdej strany pocujem...ked nahodou budes potrebovat pravnu pomoc...potom sa aj tak kazdy na mna vykasle.

Hannka.

To je dobre od veci, aha takto chcu donutiť tych, ktorý chcu ist dalej aby najpr robili :(( Tak to ma aj chuť prejde potom isť dalej. Tak nech to tak spravia aj na inych školach nech sme na tom všetci rovnako :)) Pravnici, nech idu na dva roky robiť, aj lekarnici, aj lekari... Nech ma neseru.

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Ak vyštudujem ošetrovatelstvo, možem robiť zdravotnu sestru? - Fórum - ZDRAVIE.sk