Znizena funkcia stitnej zlazy - co robit, aby som schudla?

RNG

Nadvaha, depresi a uzkost su tri rozne problemy ktore mozu a nemusia mat spojenie s cinnostou stitnej zlazy. Ale ako somm uz uviedol x krat, okrem Japoncov ma asi cely svet nedostatok jodu v tele a preto si ho treba doplnat, podobne ako aj selen, zinok, vitaminy C,E a D-3, mikrovlakniny a probiotika.
Povodne odporucene denne davky jodu boli uplne mylne urcene a boj proti jodu je zamerny na zvysenie poctu odberatelov roznych chemickych patentovanych lieciv.Vyskumov na jod je dostatok, potvrdzuju potrebu doplnania, zialbohu ich orgasnizovana medicina nechce brat do uvahy . Kro si chce o tom precitat viac, moze to najst napr na uvod cez Google.sk pod rng, jod. A pokracovat dalej s roznymi linkami, co su tam uvedene alebo nezavisle pod menami lekarov, co ten vyskum, robili povodne.

hela1254

tak najde sa uz konecne nazor odbornika a pomoze nam zenam so snizenou funkciou SZ,ktore sa naozaj neprezierajua napriek tomu maju problem s nadvahou,depresiami,uskostou ?

kiki

ahojte ja mam tiez zs.. a velmy ma zmenila prestavam si verit ci us niekedy budem vazit 50 a zbavim sa 20 kil teras mam vahu 72 kl..velmy ma to trapy

maciocicka

Je dolezite rozlisovat, ci mate hypo alebo hyperfunkciu stitnej zlazy. Ako vidim ja, tie zeny, ktore maju hypofunkciu stitnej zlazy, naozaj maju tendenciu priberat. Z pohladu Tradicnej cinskej mediciny je to dane tym, ze v organizme sa znizu zahrievajuca funkcia Obliciek-Sleziny. Ak je Slezina zachladena, napriklad dlhodobou konzumaciou povahou chladnej stravy( surova zelenina), tak traviace enzymi sa menej tvoria, takze sa netravi dobre potrava a zacne sa tvorit-celulitida. Pri hyperfunkcii je pricina opacna, je nadmiera ohna-ohrievajucej funkcie-najma ynagu Pecene a ten utoci nahor na stitnu zlazu. Zeny su skor chude, slachovite, aj temperamentom cholericke. Pri hypofunkcii su skor zeny melancholicke, tzv. slezinove zeny.
preciatjte si clanky na www.tcmclinic.sk

mifor

Ja mám tiež zníženú funkciu ŠŽ, vážila som vyše 60kg. Užívam euthyrox a teraz vážim 54kg. Samozrejme ešte by som takých päť kilečkov chcela schudnúť.

RNG

Stitna zlaza vyraba viacero hormonov, nie len thyroxin, co sa nahradza umelym liekom.A jod sa spotrebuva nielen v stitnej zlaze, ale aj v inych zlazach na vyrobu hormonov, enzymov a ine telesne procesy.
Mnohi lekari su dnes uz nazoru, ze mame nedostatok jodu v tele celkove, lebo je viacmenej vyluceny dnes zo suchozemskej stravy a doplnanie do soli je daleko od potreby tela, najma ked ho dnes vytlacaju ine silnejsie halogeny, ako fluor, chlor a brom, ktorych je v nasom prostredi, vo vode, v potravinach coraz viac.
150 mikrogramov, ako urcuju stare tabulky odporucenych dennych davok z roku 1948 by bolo treba uz davno zrevidovat, zialbohu organizovana medicina o tom nechce ani pocut.
Japonci, najzdravsi a najdlhsie zijuci velky narod maju spotrebu jodu vyse 100 nasobok nasej, v priemere na dospeleho 13.5 miligramu denne.
Maju ho najma z morskeho kelpu, ktoreho listy pouzivaju na varenia a balenie suchi.
Niektori endokrinologovia su toho nazoru, ze az 60% zien ma znizenu funkciu stitnej a inych zliaz, hoci bezne lekarske testy nezachytia ani jednu desatinu z toho

bosorka181

Ahojte,
Mám problémi zo štítnou žlazou viac ako 2roky.Beriem eltyrox.Behom tých 2r.som pribrala 20kg.A verte že som s toho neni vovytŕžení.Pri užívaní lieku nie je zaistené že schudneš ako ho začneš užívať.To záleží od štítnej žl.Ja som zmenila stravu,cvičím a podobne.A váha sa nechce ani pohnúť nadol.A ešte k tomu neviem otehotnieť.
Začala som 25mg až po 100mg eltyroxu.

delissa

Priberat kvoli stitnej zlaze sa da vtedy, ak ti chyba nejaky jej hormon. Lenze euthyrox ti ten hormon nahradi, cize teoreticky si zdrava.
Mozno si pribrala len vtedy, ked si si este hormon nedodavala prostrednictvom euthyroxu - to je mozne.
teraz uz by si mala schudnut normalnou cestou, ako sa chudne vzdy.