kedy to lekar zisti?

Príspevok v téme: kedy to lekar zisti?
maaarka

ahoj, po akom case vie lekar z ultrazvuku zistit tehotenstvo? beriem HAK uz 3 roky,tak ako treba, ale minuly mesiac a aj tento ma uz dva tyzdne pred menstruaciou bolia prsia, mam ich zvacsene, take ako keby v nich bola tekutina. chut do jedla som mala predtym normalnu ale teraz je nehorazna, za tyzden som pribrala kilo, no inak mam problem pribrat deko. a som strasne unavena, pricom dost spim, nemam stres. v pondelok som bola u gyn, ten povedal ze ak beriem tabletky ako treba tak to nie je mozne otehotniet. doslova ma vysmial, vraj take nieco nie je mozne. pricom je dost pripadov kedy aj pri spravnom uzivani tabletka zlyhala. neurobil mi nijake testy, len ma vysmial. tehotensky co som si sama robila mam negativny. tak ma teda zaujima, ci ked ma normalne vysetroval (ultrazvuk a tak), ci tam by to urcite zistil, alebo ak je to skore stadium, tak este nie. dakujem za pomoc

maaarka

no zase ja nepanikarim, len ma nastval pristup doktora,ze ma vysmial. uzivam to tak ako mam, nezabudam, nepijem, hnacky a vracanie tiez nie. prave preto som mu najprv povedala, ci tie problemy co mam, nemozu byt preto ze uz ta hak ktoru beriem ako tu uz bolo spominane ze mi uz nesedi, prosto uz nie je pre mna dobra. on to vylucil ze to nie je v ziadnom pripade mozne ze co vymyslam. ale ved to sa stava ze je potrebne ju niekedy zmenit, ale on ako keby sam tu hak vyrabal tak ju branil. krvacanie mam vzdy slabe a teraz prave ten druhy krat este len ma prist o par dni, no ta minuly mesiac bola tiez len slaba. len trosku silnejsie od spinenia. fakt nestresujem, a ani si nic nedomyslam. praveze ked mi bolo divne tak som troska citala o priznakoch a tak a dost veci som tam nasla, co samozrejme viem ze hned nemusi znamenat tehotenstvo, no prave preto ma to znepokojilo. ale dakujem za vase nazory :))

prenja

danca ma pravdu. Ked sa hak berie tak, ako sa ma, je stopercentna. Zlyhat moze akurat u obeznych zien, ktorym dana vyska hormonu nestaci, ale inak nie, ked sa berie, ako sa ma...Ja som ten hnus brala 4 roky a mala som sex denne, brala som to podla pravidiel, vsetko ok, ledaze som neplodna...Keby si bola tehotna, tak ti menzes nepride. kamoska otehotnela, ked prechadzala z jedneho druhu hak na druhy a nieco pritom domrvila. Menzes jej pocas tyzdennej pauzy neprisiel. Pokial ho ty mas tak ako vzdy, je to v poriadku. Jednoducho ti uz dana hak nesedi.

dancaBB

to jedno percento tam je preto lebo sa moze stat ze zabudnes zobrat tabletku...alebo co ja viem vela pijes, beres antibiotika...a to percento sa zvysuje tym, cim viac zabudas na tabletky atd...
hadam si nemyslis ze by napisali ze je to na 100%...sak by mali na krku tolko zalob, ale bohuzial z nezodpovednosti zien, nie tabletiek

tinka228

môže otehotnieť aj s HAK. aj keď je to veľmi, veľmi nepravdepodobné. aj v letáčiku máš napísané 99% spoľahlivosť a to jedno percento tam ostáva. síce mizivé, ale je.
píšeš že potiaže máš už skoro dva mesiace a dvakrát si aj mala menštruáciu (aspoň tak som to pochopila), takže je naozaj takmer vylúčené že si tehotná. a lekár to uzavrel ako? povedal, že tehotná nie si a nič. nepátral po príčine tvojich problémov?

ako teoreticky by mohlo ísť o mimomaternicové tehotenstvo (keď nič nevidel na USG), ale to by si mala pozitívny test. a keďže to trvá už druhý mesiac tak už asi aj bolesti a silné krvácianie.

ja by som však trvala u gynekológa na objasnení príčiny problémov.

dancaBB

ved ten doktor mal pravdu..ked beries tabletky tak ako mas tak nemozes byt tehotna...tie baby, ktore s hak otehotneli, ich brali hala bala..zabudali tabletky, vracali, mali napr hnacku a neuzili dalsiu tabletku atd...urcite si neni tehotna, skor by som povedala ze to mas z hak...ved zato ze ti sadla doteraz, to neznamena ze na cely zivot...aj tvoje telo sa meni a aj hormony v nom...cize nepanikar..nemaz z coho...a ti to bude pokracovat zmen hak...urcite si neni tehotna