Svokra

Príspevok v téme: Svokra
nevesta25

Ahoj. je tu niekto taký, kto sa so svokrou tak pohádal, že s ňou neudržiava žiadne vzťahy, žiadne telefonáty, žiadne návštevy, nič? ide o to, že svokra nám hrozne zasahuje do manželstva, vyhráža sa, hucká manžela proti mne, zničila mi promócie, svadbu, narodeniny... Ak nie je niečo podľa nej, je to tým pádom nesprávne. S manželom sme rok po svadbe žili so svokrovcami, ale bolo to na nevydržanie. Našli sme si podnájom. Vykričala mi hrozné veci, ale potom sa to ukľudnilo. Lenže teraz je to opäť neuveriteľne hrozné, som pre ňu nič, i keď mám dve vysoké školy, manžel má stále navarené, ožehlené, žijeme si ako vo vatičke, medzi sebou v manželstve nemáme žiadne problémy. Je veľká katolíčka - v nedeľu v kostole, ale v živote nie. manžela to veľmi trápi, ale ja ho proti nej huckať nechcem. Ale nemám už záujem s ňou čo i len prehodiť slovo. Poraďte, ako na to.

vytocena

Ja sice nemam este svokru "na papieri" a uz teraz mozem povedat, ze ju neznasam.

Jej opis: falosna, zla mamonarka ale vynikajuca herecka...

Byvala som u nej s mojim priatelom, jej synom dva roky a musim povedat, ze to boli asi najhorsie 2 roky v mojom zivote. Ona je taky 15 minutovy clovek - 15 minut je ako med a zrazu jej to prepne v hlavicke a nenavidi cely svet.
Casom som sa o sebe dozvedela, ze som ju chcela podrezat, alebo ze som chodila len tak hore bez, v nohavickach pred jej chlapom po obyvacke ked nebola ona doma (pritom som skoro cele 2 roky presedela v priatelovej izbe a ked naahodou nebola "svokra" doma som jej upratala, lebo v tom bordeli aky ma doma, sa proste nedalo existovat a nechcela som aby som chytila nejaku plesen)

Velice rada spominala priatelovu ex, pritom ju v zivote nevidela, iba s nou parkrat telefonovala :))
Ked som nieco navarila, ani sa toho nedotkla, asi sa bala zeby som ju otravila alebo neviem co, a casom zakazala moje jedlo jest aj svojmu manzelovi :))

V zivote mi nepodakovala, ked som jej vydrhla byt, ked som jej umyla okna, kupila do bytu nove zaclony, ktore ajtak hned zvesila s tym, ze sa tam nehodia a vratila tam tie stare ktore uz asi 20 rokov neprala ze uz na nich ani nepoznat, ze boli niekedy biele...

Nakoniec to uz nezvladal ani moj priatel, ktoreho tiez jeho mamicka nenavidi (ziarli na to, ze ho jej manzel ma radsej ako ju;))
Po dvoch rokoch som si vyrevala aby sme sa odstahovali...
Zacala som pracovat a zrazu sa mi pcha do zadku, lebo ma na byte vyse 11tisic eur dlh, chce aby sme sa tam vratili, a pomohli jej to splacat... ale sniva dalej, ja nemam chut byt znova cela dostipana plosticami, ktore u nej ziju ako domace zvieratka...
Ked je priatel u nich, musi sa chudak vyzliect uz pred dverami a vsetki jeho veci idu automaticky do pracky... pre istotu...

Nakoniec som sa s priatelom dohodla, ze ked naahodou bude casom nasa svadba, bude iba o mne, o nom, a dvoch svedkoch, moji rodicia to uz vedia, pochopili ze tam nebudu, aby sa nahodou moja buduca svokricka neurazila, ze oni tam boli a ona nie...

Ak sa vobec tej svadby dozijem ja, kedze pracujem asi 20 metrov od jej bytu a vzdy ked ju iba zazrem cez okno totalne mi zacne haprovat srdce a mam pokazeny cely den...

Jedine co viem, ze raz jej to vsetko vratim, a nech sa akokolvek snazi, moje dieta bude vidiet tak raz do mesiaca a do jej bytu nikdy nevkroci, aby si naahodou odtial nedonieslo nejaku koznu chorobu...

Snad sa potom uvedomi... sice tomu neverim, ale budem si to uzivat, tak ako si ona uz vyse 5 rokov uziva to, ze mi sposobuje nervy...

;)

anda1

Ahojte, moja svokra to je tiež kvietok. Vie ma iba využiť a ked ma nepotrebuje tak sa ani neozve. Pred mesiacom ochorela švagrinej malá dcérka, a to mala svokra zostať vo svojom obchode zrazu sama. Je už síce na dôchodku 5 rokov, ale doma zostať nechce. Tak zovalala môjmu mužovi, že ona už nevládze a zostane doma a ja aby som šla za nu robiť do obchodu. Tak dobre povedala som si. 3 týždne som tam chodila predávať a riadiť jej obchod. Potom sa však vrátila švagrina, a už som si mala doma odýchnuť. za tie týždne švagrinu/svoju dcéru/len ohovárala, o špinila. Potom som jej po týždni zavolala, že ako a od kedy mám nastúpiť. Tak to začalo, že teraz nie, nie sú tržby ..., ale že od apríla isť predavať a pomáhať v obchode na 4 hodiny. No čo vy na to? Zase ma využila, keď potrebovala, no a ja jej chodiť šlúžku robiť nebudem. Od vtedy som jej nevolala, lebo viem, že pômocť mi nepomôže, len ma využije, to je môja svokra. Pred ľuďmi tutu mutu a poza chrbát iná pieseň, len smola je tá, že ju pozná štrašne málo ľudí takúto prefíkanú aká je. Ja sa tvárim, akože nič, a ked dačo potrebuje, tak vždu dačo robím, a mám, presne ako ona. A viem, že každému idú roky a ja na staré kolená nechcem zosťat sama, a k svojmu dieťaťu sa tak nesprávam.čas ukáže, čo bude dalej, ale každému sa raz všetko vráti a to vtedy ked nebude to čakať a viem, že ten čas pride...Moje vychádzanie so svokrou.čo vy na to?

dd

opalka, mna svokra ignoruje stale a nepomaha ani jej slusne nieco povedat, o nieco ju poprosit, lebo len ja som za tu drzu, co si k nej stale dovolujem a ja som ta, co vyvolava konflikty a za vsetko mozem..takze Ti moc drzim prsty, aby si mala aspon troska chapavu svokru a aby to pochopila..

jajka001_

hej ale stale lepsie ako s nou byvat, sem tam ju stretnut medzi dverami :)
len do toho, bran si svoje teritorium :)

opalka

to ze s nou nebyvame nas nijak nezachranilo, ako vidis
zajtra sa s nou po roku stretnem zoci voci a slusne jej to poviem, lebo uz mam toho dost
ze ak chce varit synovi, nech zavola mne, ci nemam uz nieco nachystane a ze nech to jedlo nepodava medzi dverami mne,ako takej sluzke
musi sa aj ona vediet prisposobit ,lebo ma len ignoruje, akoby som tu ani nebola...

jajka001_

a varí aspon dobre? priateľovi to chutí? viac ako tvoje jedlo či menej?
toto robí pravidelne?
to by vytáčalo každého neboj :)
ale ako matke jej nemôžeš odmietnuť vziať jedlo. samej by jej to malo byť trápne. asi nebýva daleko, však? a mozno to robí s nejakým zámerom, dufa ze ju pozveš dalej? musel tam byt nejaky konflikt, z ktoreho to zacalo.
vezmi si to tak ze ty si na priatelovom mieste, tiez by si asi nic nerobila. ona urcite vie ze je ti to trápne, a napriek tomu to robí. muzi problémy neriesia. obchadzaju ich, ak sa dá.
bud rada ze s nou nebyvate :)

opalka

ja zeny, prosim pomozte mi nejak

sme s priatelom 4 roky,byvame spolu,sme proste samostatna domacnost, svokra ma od zaciatku neznasa, vecne mala nejaky problem, syna si tahala na svoju stranu
rok sa uz nerozrpavame my dve, ani k nam nechodi, z nicoho nic ju strihlo
dovtedy aspon zdvorilostne

najnovsie robi to, ze svojmu synovi navari, zazvoni nam a poda mi to do ruk : daj mu to do chladnicky,povedz mi je ze to take,take...ani raz neprisla, ze toto je pre vas....strasne ma to ponizuje,pretoze rada varim a priatelvoi chuti, a velakrat som musela vratit rozmrazene maso do mraznicky
keby ho pozvala k nej a potom mu nabalila domov, ok,ale toto? prevziat mu jedlo vo dverach, to am nesmierne vytaca
neviem,ci uz prehanam,ci ako

priatelov postoj je taky, ze vie, aka je jeho mama konfliktna, ze ma vecne daky problem, ze ma nema rada, nezastava si ma nejak pred nou, skor ot berie jednym uchom dnu a my vieme, aka je....ale za toto jedlo ! raz uzna, ze to prehnala, dnes ma sfukol, ze len hladam problemy, a ja si myslim, ze nehladma, len tu proste ten problem je dlho a neriesi sa

akoby jej neurcil hranice, ked ich sama nepochopila
ze po kadial nam moze zasahovat do zivota a to je jedno, akym spososobm, hoci tym, ze nam , teda jemu vari

mylim sa? prehanam?

dd

ahoj Radana :) uz som si nasla mail od Marie :) az dnes..co ma mrzi, ze az dnes..ale ten mail co tu mam zverejneny moc nepouzivam..je to moj uplne prvy mail :D..vsak ak chces, tak mi aj Ty tam napis, ja Ti potom napisem druhy mail, kam chodim castejsie, ten tu nechcem davat...a mozeme si pisat cez maily..
tak Lukasko ide do novej skoly?no teda :) hadam bude dobre a bude ho to tesit :).my chodime tiez von, ked sa da, ale posledne dni su studene :( a uprsane..a to by sme aj mali dost casu chodit von, lebo manzel moc pozeranie sportov neoblubuje :D.
tak sa majte krasne, hlavne nech by to pocasie sa umudrilo a bolo uz konecne to leto :)! papa

radana

Ahojte :D
Dd,u nas tiez vsetko po starom.Po vikendoch chodievame na rozne akcie,takze sa nenudime a cez tyzden vzdy ledvaj cakame na piatok.Uz len dva tyzdne a budu prazdniny..Mame zaplatenu dovo v Tatrach,tak dufam,ze vyjde bez problemov a prelezeme vsetky kopce a trosku zrelaxujeme :)Doobeda sme si boli s Lukaskom trosku zakopat fotbal,tak sa velmi tesil,lebo poobede uz manzel pozera fotbaly,tak by sme ho von na vzduch nevytiahli :) Lukasko je prijaty do novej skoly,tak je plny ocakavania od septembra...Inac vsetko po starom.S Mariou si zvykneme pisavat maily,takze preto tu uz tak casto nepiseme.Myslim,ze Maria aj tebe pisala mail,neviem ci si ho dostala..
U nas je dnes docela pekne,ale zajtra hlasia zase dazd,tak uvidime..
Dievcata,vsetky vas pozdravujem a prajem pekny dnik :D