Svokra

Príspevok v téme: Svokra
nevesta25

Ahoj. je tu niekto taký, kto sa so svokrou tak pohádal, že s ňou neudržiava žiadne vzťahy, žiadne telefonáty, žiadne návštevy, nič? ide o to, že svokra nám hrozne zasahuje do manželstva, vyhráža sa, hucká manžela proti mne, zničila mi promócie, svadbu, narodeniny... Ak nie je niečo podľa nej, je to tým pádom nesprávne. S manželom sme rok po svadbe žili so svokrovcami, ale bolo to na nevydržanie. Našli sme si podnájom. Vykričala mi hrozné veci, ale potom sa to ukľudnilo. Lenže teraz je to opäť neuveriteľne hrozné, som pre ňu nič, i keď mám dve vysoké školy, manžel má stále navarené, ožehlené, žijeme si ako vo vatičke, medzi sebou v manželstve nemáme žiadne problémy. Je veľká katolíčka - v nedeľu v kostole, ale v živote nie. manžela to veľmi trápi, ale ja ho proti nej huckať nechcem. Ale nemám už záujem s ňou čo i len prehodiť slovo. Poraďte, ako na to.

dd

ahojte!
Radana - mame sa celkom fajn, akurat sme boli vcera u svokrovcov a zas ma svokra mierne vytocila..no co uz..len dufam, ze sa zas na to neurazi, ze som ju slusne poprosila, aby bola pre buduce taka laskava a povedala mi, co treba..lebo to tak vyzeralo, ze sa zas uraza..ale som ju naschval prosila pred svokrom, nech vidi, ze ja nie som ta neslusna..ale aj ona vyzeralo to tak, ze sa pred svokrom krotila, aby nevybuchla..tak som zvedava..ale vsak ak by svokor do toho zacal vrtat, ze co som taka, tak ja sa s nim porozpravam, s tym nemam problem a snad pochopi, ze by som im nic neukusla, ked by mi povedali, co mali..inak sme zdravi, tiez vsetko po starom..
tak sa majte kocky zatial, Maria, aj ked to asi moc nejde, ale nech sa Ti aspon trocha dobre vstava..tak skoro je to velmi, ja by som asi nevstala :( a hlavne, nech Vam obom s rodinkami zdravie sluzi!

radana

Ahojte dievcata :D
Maria,to vstavanie ti nezavidim :( ,to ti verim,ze si potom poobede musis oddychnut..Ako sa mas?U nas svieti konecne slniecko.
Dd,ani ty si sa uz davno neozvala..Dufam,ze malicka je zdrava a hlavne ze poslucha :D
My mame teraz naozaj vela vybavovaciek,napriklad v piatok som musela behnut do skoly manzelovi dat potvrdit jeden papier do roboty ohladne Lukaska a hned som odtial vzala prihlasky do skol a bezala ku lekarke,pokial bol este Lukasko v skole,nech mi to potvrdi.Nastastie tam nebolo moc ludi..V sobotu sme sli na vystavu nabytku,mali tam velmi zaujimave kuchyne,dalej sa mi tam lubili sedacky a aj take krby,co nepotrebuju komin,co sa mozu dat do bytu.Je to velmi pekne imidzove a uz predtym sme s manzelom nieco take hladali na nete-chce oblozit jednu stenu v obyvacke s kamenom a tam vsadit ten krb.Tak sme si ale od troch vyrobcov vzali letaky s adresami a budeme to v buducnosti riesit :D Hned sme sa cestou zastavili v tescu,mali tam pre Lukaska velmi pekne rifle,tak ich hned aj obcahol,no a ja som si vybrala botasky.Len manzel obisiel na prazdno,ale ten si to vycerpal uz minuly tyzden,ked si tam kupil dvoje take sportove letne gate.Inac je vsetko po starom,konecne svieti slniecko,len dost silno fuka.Dnes som vzala Lukaska rano este pred skolou do lidla,chcela som mu kupit take cele sportove topanky do Tatier,lebo tie co mal uz ma velmi tesne,no to bolo teda nakupovanie.Jemu vyhovovali vsetky velkosti..Keby mu z nich trcal palec vonku meter,tak aj tak povie,ze mu sedia :DDD Tak som mu vzala dve velkosti a este ked pride domov ich poriadne poskusame,nech sa na to pozrie aj manzel a tie co nebudu dobre,pojdem asi vratit.Teda aspon tak mi to navrhla predavacka..
Tak vas teda dievcata pozdravujem,prajem krasny dnik a hlavne vela zdravicka :D

[zruseny12]

AHOJTE
...tak to si pis,ze som unavena,niekedy to vstavanie ma viac vycerpa ako samotna praca...musim si stale poobede lahnut a pospat...ked pridem domov z prace a potom robim zasa doma,co mi treba...
no,za chvilu nam posunu tak autobus,ze nebudeme musiet ani vobec ist spat :0))))
NIC NEROBIA PRE LUDI,LEN PROTI LUDOM...STALE NIECO ROBIA,NEZLAHCUJU NIC,LEN STAZUJU VSETKO LUDOM...SKODA RECI...
u nas mame plno snehu,dnes nam nasnezilo...prajem vam krasny vecer

radana

Ahojte.
Maria,tak to vstavas este skor,nez moj manzel-on vstava o 3,30hod..Je to teda dost skoro :(Nie si potom poobede velmi vycerpana?Ved to je aj na zdraveho cloveka dost :(
Dd,takze vsetko vam vyslo podla planu-to je dobre.Z tej svokry si nic nerob,kasli na to,je to zbytocne sa rozculovat.
U nas dnes nasnezilo,ale uz sa to aj topi.Nie som tomu moc rada,uz by som bola radsej,keby vykukalo slniecko a prislo jarne pocasie.Vtedy mam velmi rada prechadzky,hladame snezienky,neskor fialky... :DD
Dneskaj som nejaka ustata,neviem,ci vcerajsok mi dal zabrat,alebo cim to je.Starsi syn si vzal vcera dovolenku,tak sme cele poobedie behali a zhanal si monitor,lebo vraj ten co ma,mu uz vypovedava sluzbu.Tak som jemu aj jeho priatelke robila TAXI :DD Lukasko z toho bol uz riadne otraveny :(Vratili sme sa domov az vecer po pol deviatej.Manzel uz silel,ze kde sme tak dlho :) Ale tak jednou cestou sme aj dokupili nejake potraviny v Tescu a uz ked sme tam boli,tak sme pokukali aj nejake "handry",lebo synova priatelka si chcela na seba nieco kuknut.Kym sme presli vsetky tie butiky,no to bolo nekonecno :(
Inac je vsetko po starom,za chvilku sa chystam pre Lukaska,takze mi bude treba sa s nim ucit,napisat si ulohy...
Pozdravujem vas dievcata a prajem vam pekny dnik plny slniecka,nie taky zamraceny,aky je teraz :(

[zruseny12]

AHOJTE
...neviem ake vysledky mas na mysli RADANA,lebo ja som bola teraz najnovsie u ortopeda a o tom som pisala...
inak stale sa mam rovnako,podla zdravia=inak u mna uz nebude...RAZ JE LEPSIE A RAZ HORSIE,ALE SNAZIM SA TO NEJAK PREKONAVAT,NEVIEM AKO DLHO VYDRZIM,ALE TAK UVIDIME...
teraz nam zasa posunuli autobus o 5min.tak vstavam uz o 3:15hod.no tak si predstavte ako sa mi vstava...
zelam krasny zb.dna...

dd

ahojte kocky :)
Radana - ano, uz su okna vymenene..vsetko mi to vyslo podla planov, ako som to chcela..minuly tyzden utorok-streda som si pospratovala veci pod postel v izbe, co sa dalo, poodtlacali sme nabytky v izbe, takze vo stvrtok, ked tu bola svokra spratovat obyvacku, sme uz len dospratovali..a poobede prisiel po mna a Betku moj ocino.v piatok porobili tie okna, ale bola tu aj svokra, tak zas behala a riadila po celom byte.ma to akurat tak nastvalo, ked som sa to dozvedela, lebo mi poprehadzovala nejake veci, v kupelni co mam na vani mydlo zvlast len pre Betku, tak si do neho niekto vyumyval spinave maltove ruky, i ked na umyvadle je normalne mydlo na ruky..tak som bola akurat tak nastvata v nedelu ked sme sem prisli.vsak vyzera,ze su spravene dobre tie okna, tak hadam budeme spokojni :).no a este manzel tu v piatok oskrabal v kuchyni stenu okolo okna, lebo sa odlupovala stierka, tak to nastierkoval nanovo..nemal toho vela, ale tak ked nie je profik, tak mu to trvalo troska dlhsie..ale je to v pohode :) urobil to velmi dobre :).no a este svokru chytila malovacia mania, musela si v obyvacke omalovat tiez tu stenu okolo okna, tak tu vcera bola cele poobedie az do vecera, upratovala si tam v obyvacke..a ked som vcera ja chcela zavesit zavesy a zaclony, tak som dosla na to, ze niekde zmizli..a viete co vysvitlo?svokra si ich vzala na chalupu...aj take hodiny, co tu boli zavesene na stene..takze sme boli bez zaclon a zavesov v kuchyni..vcera mi tu svokra sice vylozila nejake zavesy, ze ak chcem ze mi to pozicia, tak mozno ich zavesim, ale len zatial, kym si zozeniem svoje.. kaslem na to, pojdem do obchodu a kupim si vlastne, aspon mi uz nebude musiet svokra poziciavat..aj do izby aj do kuchyne..aspon ze v izbe mame aspon zaclony, lebo inak si neviem ani predstavit, ako by to vyzeralo, cely byt bez zaluzii a zaclon..take divne by mi to pripadalo..aj ked sme uz relativne vysoko..len mi to prislo take trapne, ze mohla aspon povedat, ze vies co, chcem si zobrat na chalupu tie zavesy a zaclony, mas nejake na vymenu, alebo chces pozicat nieco..a to iste aj s tymi hodinami..tiez mohla aspon povedat, ze si ich berie na chalupu, aby sme si kupili druhe..proste by sa clovek na to mohol pripravit, kupit co treba a nie taketo roboty, ze ona nic nepovie, manzel sa musi vypytovat, kde pomizli veci a narychlo potom zhanat..no a zatepleni sme uz..teda polystyren je uz nahadzany, len tu zas mame minusove teploty, tak robotnici nemozu pokracovat..
tak sa majte zatial krasne,ja idem asi este cosi dat do poriadku, pomaly vypratujem, cistim co je zaprasene a tak..drzte sa, zelam Vam pekne dni a nech Vam zdravie sluzi, Maria, Radana, aj Vasim rodinam!

radana

Ahojte Maria,Dd :D
Co mate nove?Ako sa mate?U nas vsetko po starom.Stale niekam behame a nieco vybavujeme.Nejak je toho tohto roku moc.Len co nieco vybavime,uz mame dalsi termin,kam mame ist :(Lukaskovi vybavujeme prakticku skolu,tak snad nam to vyjde.V piatok,jak sme boli na Kramaroch na kontrolu,hned sme sa stavili aj v cestovke a zaplatili dovo v Tatrach,manzel odniesol Zmluvu z cestovky,fakturu a prijmovy doklad o zaplateni do roboty,tak nam aspon tristvrtinu z dovolenky preplatia :D Ved ked neprsi,aspon kvapka,nie? :DDD
Inac je u nas uz krasne pocasie,len rano byva trosku ostrejsie,ale cez den slniecko krasne hreje.Bolo by nam uz treba kupit letne pneumatiky,ale budu musiet este pockat.Minule som manzela vyhnala :D nech mi ide dofukat gumy na aute na pumpu,tak to oreptal,ale nakoniec siel :D Lukasko je teraz poslusny,dostal hru futbal na playko,tak seka dobrotu,lebo uz mal jeden den playko zakazane,co bol drzy,tak teraz si na to dava pozor. :DInac je vsetko po starom,zdravicko sluzi...
A vy ako?Dd uz su okna vymenene?A cinziak je uz zatepleny?
Maria,ty sa mas ako?V robote vsetko ok?A ake boli vysledky,co si bola u lekarky?Dufam,ze je vsetko v poriadku.
Dievcata,prajem vam vela zdravicka a tiez nech sa na vas kazdy den usmieva krasne slniecko.

dd

ahojte :)
no, my sa mame tak vselijako..sme zdravi, aj vsetko v pohode, len to zateplovanie, Radana, mala si pravdu..hroza..buchanie, trieskanie, vrtanie na dennom poriadku..a este v piatok idu menit tie okna, takze to tu pomaly trocha spratujeme, lebo vo stvrtok dojde svokra a bude si ona robit poriadky v obyvacke a my sa poobede vo stvrtok balime a odchadzame k mojim rodicom, aby sme sa tu nemotali, ked to tu budu v piatok robit..tak sa uz len ticho tesim na buduci tyzden, ked budu okna vymenene a ak bude priaznive pocasie, tak hadam to tu spredu uz aj dorobia pomaly :)..inak tiez viac-menej vsetko po starom, dneska sme boli s Betkou vonku na riadnej prechadzke, aj do skolky sme boli odniest ziadost :) a popri tom periem a podvecer budem zehlit, nech to mam vsetko na piatok spratane :)..
tak sa drzte kocky, nech sa Vam dari, nech Vam obom, Maria, Radana, zdravie sluzi a prajem Vam krasne dni! :)