Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Svokra

Príspevok v téme: Svokra
nevesta25

Ahoj. je tu niekto taký, kto sa so svokrou tak pohádal, že s ňou neudržiava žiadne vzťahy, žiadne telefonáty, žiadne návštevy, nič? ide o to, že svokra nám hrozne zasahuje do manželstva, vyhráža sa, hucká manžela proti mne, zničila mi promócie, svadbu, narodeniny... Ak nie je niečo podľa nej, je to tým pádom nesprávne. S manželom sme rok po svadbe žili so svokrovcami, ale bolo to na nevydržanie. Našli sme si podnájom. Vykričala mi hrozné veci, ale potom sa to ukľudnilo. Lenže teraz je to opäť neuveriteľne hrozné, som pre ňu nič, i keď mám dve vysoké školy, manžel má stále navarené, ožehlené, žijeme si ako vo vatičke, medzi sebou v manželstve nemáme žiadne problémy. Je veľká katolíčka - v nedeľu v kostole, ale v živote nie. manžela to veľmi trápi, ale ja ho proti nej huckať nechcem. Ale nemám už záujem s ňou čo i len prehodiť slovo. Poraďte, ako na to.

[zruseny12]

AHOJTE
RADANA...no neviem co by som pisala,lebo vsetko je postarom,ako vzdy a pisat ako ma vsetko boli,tu nebudem,ved viete aky mam problem...
a k tej kamaratke,ano skor psych.jej chceme pomoct,ak to bude napr.v mojich silach,lebo ja niekedy sama potrebujem pomoc,ked mi je zle a mam bolesti...
ale tak urcite sa budem snazit,bolo to velmi dobre dievca poznali sme sa na skole v 15rokoch na SPTS a dopadla velmi zle...ZIVOT JE TAK NESPRAVODLIVI...
...poznam to RADANA ked sme sa tiez takto sami starali o vsetko ked sme mali dceru,menil si druh smeny atd.ale mali sme stastie,lebo mal dorych majstrov kde robil tak to slo...vedeli pochopit clovka...
ja som aj o syna sa starala sama...ked zacal ex lompovat/sice tvrdil,ze chodi do prace,ale chodil kade-tade/ked si na to spomeniem....terigala som sa do MOSTU na autobuse ked mal asi pol roka aj so synom ,lebo som potrebovala nejake veci kupit,a ex si uzival...
no,uz to neni ani pravda...
a ked si spomeniem ako som sa starala aj o ex ked mal lupenku a bol v nemocnici.../to som uz asi pisala/starala som sa nie len o syna,ale aj o ex...
a ked si spomeniem,ked som ochorela,a bola som na VSETKO SAMA...NIC MOC.../ale nejak som to zvladla/
ale aspon mi nikto nemusi NIC VYCITAT,I KED NAPR.EX SVOKRA A AJ DRUHOVA MATKA SU TAKE,ZE SI POVEDIA A POCHVALIA S TYM AKO ONI POMAHAJU NAM ATD.ale nehli pre nas v DOBROM ANI PRSTOM...ANI MI TO NEVADI...JA SOM CLOVEK,ZE CO SI MOZEM UROBIT SAMA A JE TO V MOJICH SILACH TAK SI TO UROBIM SAMA...
PAR KRAT SA MI STALO,ZE SOM NIECO POTREBOVALA A LUDIA MA ODBILI,TAK ODVTEDY SA SNAZIM ROBIT SI VSETKO SAMA...NEHOVORIM,ZE MA KAZDY ODBIL BOLO PAR NORMALNYCH LUDI,KTORY MI POMOHLI JA SOM SA IM POTOM REVANZOVALA,ALE BOLI AJ TAKY,ZE PROSTE KED ONI POTREBOVALI,TAK SOM NEVAHALA A POMOHLA,ALE KED JA SOM TO POTREBOVALA OTOCILI SA CHRBTOM...ALE SAK JE TO JEDNO,UZ MA TO NETRAPI...JE TO ZA MNOU...MNA UZ V ZIVOTE NIC NEPREKVAPI...TOLKO VECI SOM ZAZILA,ZE MA NIC V ZIVOTE NEPREKVAPI...
...tiez sa chystam pliest...na leto nejake tricka z bavlny,ale musim si este objednat bavlnu z MAKOVA...
vcera som zasla do obchodu a kupila som sal za 1 euro...to sa nekupi ani vlna za to,a este robota...
ale tricka na leto sa mi opolati pliest-hackovat,lebo ma nevyjdu draho a ani take NEKUPIM...ake ja chcem...
ZELEM TI KRASNY DEN AJ LUKASOVI
u nas je pekna zima...ale stale lespie ako keby malo prsat...

dd

ahojte :)
tak mam konecne troska viac casu :)..
Radana, veru dopadla ta oslava vysoko nad moje ocakavania a nastastie sa moje obavy iba trosinka naplnili..na oslave sme boli my, svokrovci, svagrina, vsetci svokrini surodenci a aj jej mama(babka), vyzeralo to tak, ze sa konecne po 3rokoch zmierila so svojou mamou i sestrou a bratom, dokonca sme sa celkom normalne vsetci rozpravali..len svokra bola niekedy vo vztahu k Betke taka..neviem ako to povedat..moc sa k nej tlacila, dost vyvijala iniciativu a strasne tak az premilo sa tvarila, spravala, taky uplne cukrikovaty pristup, sladka ako med, z coho som si vyvodila, ze asi sa musela predviest pred svojou matkou, ze ona je ta dobra a ze len ja som ta zla a ja ju nenavidim a ona nas vsetkych velmi miluje..uplne naozaj, ako keby sa pretrcala..ale tak bohuzial, je to len moj uhol pohladu, neviem, ako to ona v skutocnosti myslela, ci jej spravanie bolo uprimne, alebo to bolo tak, ako som napisala..co ma ale troska tak zarazilo, sa svokry babka pytala, ze kde sa im teda lepsie byva, ci v dome, alebo ci sa im lepsie byvalo tu na byte..a svokra vyhlasila, ze jednoznacne tu na byte im bolo lepsie..ze tam co v dome byvaju, ze susedov maju jedneho "lepsieho" ako druheho, ze za kopcom je fabrika a sa im tam strasne prasi a maju tam strasny hluk a hygiena s tym nic nerobi a ze ked v noci zasvieti lapmy na zahrade, tak ze uplne vidi, ako prach z tej fabriky lieta vzduchom..jednoducho, ze je tam na chalupe strasne nespokojna a tu na byte bolo najlepsie..ale tak ja sa snazim nespoliehat na to, ze nam ten byt necha, je mi jasne od zaciatku, ze si ho z ruky neda a obzvlast nie mne :), takze pohoda..len mi to take prislo, ako keby tym, co vyhlasovala, chcela podvedome kazdemu povedat:pozri sa, aka je ta moja nevesta hnusoba, tak sa mi na tom byte dobre byvalo a ona ma odtial nasilne vyhnala, lebo aby som vyzerala ako dobra, som im musela pomoct a museli sme sa prestahovat sem na tuto chalupu, kde je tak zle..ale tak to je tiez jej problem, ako to mysli a co si mysli a co vsetkym tym, co robi a hovori chce dosiahnut..snazim sa tym nezatazovat..
a na nakupoch bolo fajn :), boli sme aj s Betkou, lebo poslednu dobu je na mne strasne nalepena, nemozem ani len paty vystrcit z bytu bez nej..resp.mi vravi, ze ja musim ostat doma a tato pojde vsade vsetko vybavit a nechcela som, aby zas mal manzel pol hodinove divadlo placu na krku(je akysi nachladnuty), tak sme ju radsej zobrali so sebou..kupila som si akurat rifle v tescu, nic ine take som tam nenasla, resp.ked som aj nasla nieco pekne, tak nemali moju velkost :(..ale tak ak kamaratka urobi este nejake skusky, tak bude mat potom volno a sme sa dohodli, ze by sme sli este do Maxu :).ale to ak bude, tak niekedy na prelome januara a februara.
tak sa drzte kocky, nech sa Vam dari, nech Ste zdrave aj s rodinkami a zelam Vam prijemne dni :)!

radana

Ahojte :D
Dd,takze oslava dopadla nad ocakavania dobre?Svokra sa zrejme musela poriadne premahat :) A bola si na tych nakupoch s kamoskou?Dufam,ze si dobre nakupila..Veru,davajte si aj vy poriadny pozor na cestach,tiez dost chodite s autom a smyklave cesty nie su nic prijemne.Ja sa vzdy len toho bojim,ze mozem ist opatrne ako kolvek,vzdy sa nejaky blazon najde,co neprisposobi jazdu a napali to do nas.Ale tak dufam,ze sa nic take nestane...Inac u nas vsetko po starom.
Maria,pytala si sa,ci este nieco strikujem.Ze vahas :D Prave si dorabam pulcak pre seba,uz mam hotovy predny,aj zadny diel,treba mi uz dorobit len asi 10 centakov z rukavov,potom to pozosivat a urobit patent pri krku.A mozem zacat dalsi... :D Inak to je dobre,ze chcete pomoct kamoske.Niekedy cloveku staci,ked pocuje povzbudzujuce slova a vie,ze pri nom niekto stoji a uz aj to pomoze.Pomoc nemusi byt vzdy len financna..Nam nema kto tak pomoct.Ked potrebujem ist k lekarke,bud beriem Lukaska so sebou,alebo ked sa da,objednavam sa na vtedy,ked ma manzel poobednu,aby s nim mohol zostat on.Ale tak doteraz sme to vzdy nejako zvladli a teraz,ked je uz Lukasko vacsi a rozumnejsi,tak je to stale lepsie.Nehovorim,ze je to jednoduche,ale da sa to zvladnut.
U nas je stale sneh,ale uz sa roztapa,takze je vsade uz len sama brecka :DAle veru pekne svieti take zubate slniecko.
Dievcata,prajem vam pekny dnik,vela zdravicka vam aj celym rodinkam. :D

[zruseny12]

...a co ty RADANA pleties este nieco?ci uz ihlice maju ZASLUZILI ODPOCINOK-DOCHODOK?:0)))))))

...este som si spomenula na ex svokru,ked tiez na mojom pleteni hladala len chyby...TIE DVE AKO KEBY SI Z OKA VYPADLI,AKE SU SI PODOBNE,JEDNA HORSIA AKO DRUHA...
spominam si,ked som plietla do obdchodu pre znameho a o moje polovre bol velky zaujem,ked to exsvokra videla,tak sa ponukla,ze bude hackovat decky do obchodu...ale JIRKA mi povedal,ze tie hackovane decky nezoberie,lebo sa tazko predavaju/on uz malprehlad a vedel o co je zaujem a o co nie je/...A TO NEMAL ROBI-POVEDAT,JA SOM MALA KOLI TOMU PO CHLEBE...
zasa dovod naviac aby ma ex nenavidela...

a zistla som,ze sa neoplati koli tomu vobec rozculovat...lebo to je len obycajna zavist a buzeracia,aby cloveka vytocili...aj ty DD kasli na nu a nevsimaj si ju...cim viac uvidi,ze ty si koli nejakej veci rozculena,tym viac ona bude provokovat,ked ta uvidi v pohode a v klude...PRESTANE JU TO BAVIT...HRAT TAKE DIVADIELKO...
prajem ti pevne nervy...

[zruseny12]

AHOJ DD
...tak vidis,cim viac sa clovek boji,alebo caka ako nieco dopadne,tym viac je o to prekvapeny,ze to preslo v pohode...
spominam si,ked my sme boli na oslave druhovho otca mal tusim 72rokov,upiekla som mu tortu,a ozdobila som ju len tak jednoducho...ale dnu som urobila sachovnicu/z cesta/
niekedy som torty zdobila-patlala som na tortu hoci co,teraz sa mi pacia iba take jednoduche...
no a ked som ju doniesla na oslavu,tak druhova matka sa chcela urobit dolezita a tu TORTU ESTE POSYPALA TAKYMI DROBNYMI CUKRIKAMI/taka ozdoba co je na zakusky atd./
normalne som sa musela smiat,ale dalsi sok pre nich bol,ked ju rozkrojili a uvideli dnu tu sachovnicu,skumali ako som mohla ju urobit :0))))))))))))
tak to mi stacilo...
:0))))))))predstav si,ze by si sla niekde na svadbu priniesla by si tortu a niekomu by sa nezapacila,tak by ju este v den svadby ozdoboval,alebo nejaku ozdobu vyhodil z torty a dal svoju...NORMALNE MI TO PRIPADA,AKO KEBY BOLA NA HLAVU TA ZENSKA...
a to urobila raz aj z polovrom...plietla som polover pre jednu jej znamu/alebo niekoho z rodiny/ked som ho uplietla tak ho zobrala vyskusat...a prisla za mnou s tym-ZE VRAJ HO NEMOHLA TA DOTYCNA PREVLIEST CEZ HLAVU...tak som vystrih opravila,po 2x prisla,ze zasa nemoze prevliest cez hlavu...tak som po 2x opravila a opakovalo sa to mozno este2x...
po dalasi krat prisla a zasa mi dala,ze stale nemoze prevliest cez hlavu sveter,tak som jej na to povedala v klude,ze nech pride ta dotycna za mnou a musim jej odmerat obvod hlavi,aby som vedela aky mam vlastne vystrih urobit...
A ONA HNED NA TO...NO,TO UZ BUDE V PORIADKU...UZ HO NEJAK PREVLECIE...
no a odvtedy mi dala pokoj z polovrom...TAKZE SI MYSLIM,LEN JEDNU VEC,CHCELA MA LEN BUZEROVAT A KEDZE SOM PLIETLA POLOVRE DOST TAKE ZLOZITE A DOST ZAUJIMAVE TAK TO BOLA LEN Z JEJ STRANY ***ZAVIST***nic ine...

DD...takze ty si bola nakupovat,a co pekneho si si kupila,alebo BETKE?
ZELAM AJ TEBE KREASNY A POKOJNY DEN AJ BETKE...a co mama,uz bola na tie vysetrenia ako si pisala,ak chces vobec o tom pisat...

[zruseny12]

AHOJ RADANA
...ano pochopila som a aj ta chapem,preco nemozes sama vymenit olej atd.
ja som to trosku myslela aj zo srandy,viem ze mas dost starosti s LUKASOM,hoci on je sikovny chlapec...
ja mam stale cas rano,ked idem poobede do prace,ked pijem kavu tak zv.chodit na PC...nejak mi neda aby som sa tu nepozrela...jedine,ze by som bola uplne vyriadena,ze by som nevladala...tak by som tu nesla,ale ani to nemozem na 100% napisat ze by som nesla...
no,o tej kamaratke tu nebudem pisat podrobne,lebo su tu ludia co strehnu na kazdy moj prispevok,len napisem tolko,nebudeme jej pomahat s peniazmi,ale inou cestou...ale tak mne uz je to jedno ako to skonci,HLAVNE ZE JEJ POMOZEME- AK SA TO BUDE DAT...JE TO DLHA CESTA,Z DNA NA DEN SA TO NEDA...
...len aby mne ZRAVIE SLUZILO,lebo niekedy aj ja musim na seba pozerat a ked mi bude zle,tak tazko ja pomozem niekomu,ked sama potrebujem pomoc/napr.len odpocinut si a klud/
sak uvidime...:0))))ako slepi povedal...
u nas je tiez vsetko po starom,nic nove,stale dookola to iste...
PRAJEM PEKNY DEN RADANA A AJ LUKASOVI...

dd

ahojte kocky :)
ja len tak na skok, lebo sme u mojich rodicov, zajtra ideme domov a hned poobede o 16.som dohodnuta s kamaratkou, co studuje v Prahe, je teraz doma, ze pojdeme niekam po obchodoch, ale ked budem mat vecer cas, tak sa troska rozpisem..mame sa celkom fajn, oslava u svokry dopadla na moje velke prekvapenie dobre, i ked sa to neobislo bez jej pretrcania sa (aspon tak mi to pride, ked pred inymi ludmi vyvija strasnu aktivitu smerom k Betke, ze sa chce ukazat, aka je ona skvela..).no vsak uvidime, co bude dalej..inak aj tu u nas je nasnezene, na ceste sa to cez den roztopi a vecer ked primrzne je poladovica :(..Radana, davajte si veru na cestach velky pozor, ja to neznasam tieto zimne cesty, lebo je to velmi zradne..a co sa tyka toho rucenia, dobre si urobila..ako viem, ze rodina by si mala pomahat, lenze poznam a tiez pocujem aj zo sprav nie jeden pripad, kedy niekto rucil aj len za malu ciastku kamaratovi, znamemu a sa mu to vypomstilo tym, ze ked on potreboval pozicku, tak banka nedala..nie to este rucit za milion...
Maria, nech zdravie sluzi a nech sa Ti dari v praci!a tiez v pomoci kamaratke a ako pisala Radana, dufam, ze to bude vediet aj ocenit, ze to nebude pre Vas dalsie sklamanie..drzim prsty!
tak sa majte krasne, nech Ste obe, aj s rodinami zdrave a zelam Vam krasne dni!papa

radana

Ahojte :D
Maria,mas pravdu,nie je problem doliat chladiacu kvapalinu,len ked nemusim,tak to nerada robim,lebo potom vsetci susedia cumia,ze co sa hrabem v motore :D A jednou cestou mi manzel dolial aj kvapalinu do ostrekovaca a aj milimeter oleja :DDD Ked vies,u mna je to take s Lukaskom,ze vsade utekame na poslednu chvilu,tak rychlo sadneme do cadilacu a ideme.A ked potom dojdeme a odstavim auto by som si aj nasla cas,ale to sa neda,pretoze ked chces skontrolovat olej,musis ho skontrolovat pred nastartovanim,proste auto musi byt nejaky cas odstavene a nesmie byt odstavene do kopca,alebo z kopca a tiez s tou chladiacou tekutinou je to tak isto,lebo tam pri chode motora vznika urcity tlak a mala by si nadrzku otvorit a dolievat ked je auto dlhsie odstavene,aby tam ten tlak nebol..Neviem ci som to vysvetlila zrozumitelne,ale urcite chapes..
U nas cely den snezi,cesty su dost neupravene,clovek musi davat omnoho vacsi pozor a jazdit opatrnejsie.Inac je u nas vsetko po starom,este chcem kym pride manzel skocit s Lukaskom do Kauflandu,maju tam mat stvorbalenie kofoly za dobru cenu a hned tam skocim aj na postu zaplatit inkaso,lebo na tej druhej poste u nas vydavaju podpory a ked som tam chcela skocit cestou zo skoly bolo tam strasne vela ludi.A hned skocime aj na cinter zapalit otcovi sviecky na hrob.Zvykneme tam ist aspon raz za tyzden.
A vy sa ako mate?Dd,ako ste zvladli oslavu u svokry?Dufam,ze v plnom zdravi :D Ako sa ma Betka?Aj u vas je nasnezene?
Maria,takze vy robite taketo dobre skutky?To je dobre,ze chcete znamej pomoct.Len aby to aj vedela ocenit,lebo v dnesnej dobe su ludia vselijaki..Ale ved ty to poznas.Vela krat sa mi potvrdi prislovie-ze dobrotu na zebrotu.Tak dufam,ze vas pripad to nebude.Aj my ked mozeme,tak pomozeme.Ale niekedy to jednoducho nejde.Akurat cez vikend u nas bola sestranica,ze ci im nepojdeme rucit na milionovu pozicku.Tak som jej otvorene povedala,ze keby bola mojou dcerou,tak nie je problem.Ale takto ze urcite nie.Nie som samovrah.Proste som jej vysvetlila,ze rucit by som isla jedine svojim detom.V dnesnej dobe ist robit rucitela je velmi velke riziko.
Ej ale som sa rozpisala.Ked budete mat chvilocku casu,tak napiste par slov,ako sa mate :D Ozaj este by som chcela pozdravit Keksa-KEKSO,ked sem sem-tam nakuknes,chcela by som ta pozdravit a tiez ti popriat vsetko dobre do Noveho roka,aj ked takto oneskorene,ale predsaj.
Baby,vas pozdravujem aj cele vase rodinky,prajem vela zdravicka a pekny den. :D

[zruseny12]

AHOJTE
RADANA,sak sa nauc nalievat tu kvapalinu,ved to nemusi byt problem...
ja ani neviem,co by som vam tu pisala,lebo stale je to dookola...a pisat stale ako ma nieco boli,vas urcite nezaujima...
inak vcera sme boli s kamoskou u jednej kamosky a dali sme si za ulohu jej pomoct,lebo je velmi znicena atd.nebudem to tu rozpisovat podrobne...
u nas je celkom pekne svieti slniecko...
ZELAM VAM OBIDVOM KRASNY A POHOD.VIKEND DD A RADANA TEBE A SAMOZREJME VASIM RODINAM AKO VZDY...MAJTE SA KRASNE

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Svokra - Fórum - ZDRAVIE.sk