Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Svokra

Príspevok v téme: Svokra
nevesta25

Ahoj. je tu niekto taký, kto sa so svokrou tak pohádal, že s ňou neudržiava žiadne vzťahy, žiadne telefonáty, žiadne návštevy, nič? ide o to, že svokra nám hrozne zasahuje do manželstva, vyhráža sa, hucká manžela proti mne, zničila mi promócie, svadbu, narodeniny... Ak nie je niečo podľa nej, je to tým pádom nesprávne. S manželom sme rok po svadbe žili so svokrovcami, ale bolo to na nevydržanie. Našli sme si podnájom. Vykričala mi hrozné veci, ale potom sa to ukľudnilo. Lenže teraz je to opäť neuveriteľne hrozné, som pre ňu nič, i keď mám dve vysoké školy, manžel má stále navarené, ožehlené, žijeme si ako vo vatičke, medzi sebou v manželstve nemáme žiadne problémy. Je veľká katolíčka - v nedeľu v kostole, ale v živote nie. manžela to veľmi trápi, ale ja ho proti nej huckať nechcem. Ale nemám už záujem s ňou čo i len prehodiť slovo. Poraďte, ako na to.

dd

ahojte kocky :)
Maria - no, citala som co pisala Katalinka..je to vsetko velmi pekne, lenze my uz so svokrou mame totalne pohnojeny zaciatok i pokracovanie, takze neviem, ci by to este zabralo, take spravanie a skor si myslim, ze keby sa spravam sposobom, ako radi Katalinka, tak by si svokra myslela, ze som sa jej poddala ale ked by som neplnila to, co si ona zmysli, tak aj tak by bolo zle..bolo by to proste len take naoko v poriadku, pretvarka..ja si myslim, ze som mierumilovny clovek, zatial som s nikym nemala problemy vyjst, svokra je prvy clovek, s ktorym si nesadnem, resp.v tom ma Katalinka uplnu pravdu, ze svokra je na manzela velmi nalepena a vysnivala si jeho buducnost, presne aky zivot bude zit a asi aj kedy aky krok urobi a akym smerom a to je myslim si dvojnasobne horsie, preto ma nemoze zniest a podla vsetkeho mi teda aj robi taketo prieky, lebo ja som jej tie jej plany cele presekla...a preto vzdy pre nu budem len ja ta zla..presne ako si napisala..a nezatahovat do toho manzela??to nejde..lebo aj ked by som mu ja nic nehovorila, tak svokra riesi vsetko len cez neho, drzi mu prednasky a v tych prednaskach mu vytyka vsetko, aj to, co ja uz davno neriesim, povytyka vsetko od zaciatku az po teraz..pricom ja som jej nevytykala ani to, ze predo mnou kydala na manzela, len aby ma postvala proti nemu a aby sme sa nevzali, nevytykam jej ani svadbu, ze sme nedostali od nich ani pozehnanie a nevytykam jej ani vsetky tie nervaky, stresy, co mi narobila v tehotenstve a tie jej vyhrazky, co som sa napocuvala a ani jej to nemienim vytykat, lebo aj tak by obvinila len mna, ze si vymyslam, ze klamem..ona si chybu priznat nemieni a zhadzuje vsekto na mna..
Radana - dakujem za opytanie, zatial sa mame dobre, momentalne je klud, teraz v sobotu alebo v nedelu ma svokra robit vraj akysi obed, kde zas mame prist my, jej brat s rodinou a manzel mi spominal, ze cosi splietala, ze ci ma pozvat aj svoju matku a sestru(s ktorymi je rozhadana cca od nasej svadby, cize okolo 3rokov..)tak neviem, co sa bude diat..ci nebude oslava jej narodenin na 3x, aby boli spokojne vsetky strany...
takze ucis Lukaska na klavesy :) no pekne :).sestra chodi na klavir, sice myslim, ze ma riadny talent, ale jej sa moc nechce cvicit..keby cvicievala viac, tak urcite ma na viac, ale zasa nutit ju do toho tiez nie je dobre, musi to chciet sama..ja som tiez chcela chodit na hudobnu, ale mna tam rodicia nezapisali..a dufam, ze Vam ta Praha vyjde, ja by som tam tiez chcela raz ist, dufam, ze sa tam niekedy dostaneme :).
tak sa majte kocky dobre, nech Vam zdravicko sluzi, Maria, nech sa dari v praci, Radana, nech Lukasko poslucha :), zelam Vam krasne dni i Vasim rodinam!

radana

Ahojte :D
Maria-poznas to s niektorymi ludmi-ani z voza,ani na voz..Takze z toho si nic nerob,na zdravie ti to neprospeje :( Ja som dost voci ostatnym odolna :D ,vybudovala som si odolnost postupne,odkedy sa maly narodil.
Dd,ty ako?Svokra sa uz umudrila?
Maria,Lukaska ucim hrat na klavesoch sama,chodila som na klavir 7 rokov,takze nieco sa na mna nalepilo :D A snad sa nieco nalepi aj na Lukaska :)Inac je u nas vsetko po starom.Akurat som pozerala nejake ubytovania v Cechach,chceli by sme niekedy v marci-v aprili skocit na tyzden na vylet do Terezina a aj do Prahy,trosku pokukat pamiatky-Karlov most,Orloj...Prejst par hradov,zamkov v okoli a aj nejake rozhladne.No ale dovtedy treba este aj dozit.Musim s Lukaskom pobehat este po kontrolach-po lekaroch,uz som ho poobjednavala..
U nas sneh uz uplne zmizol.Maria,u vas tipujem ze je este snehu a snehu.Ja som skor teplomilny clovek a mam radsej teplejsie pocasie.V sobotu u nas uz boli spisovat merace,takze uz teraz nam len ostava cakat na vyuctovanie :) Hovorila som manzelovi,ze ked znova dojde preplatok cez 400 euracov,tak pojdem hned na bytove druzstvo ,nech nam znizia zalohove platby.Ved kazdy rok mavame preplatky do 500 eur a ja ich tam dotovat nebudem.Radsej budem kazdy mesiac platit o 33 eur menej a nebudem mat potom take vysoke preplatky a prasule si zuzitkujem cez mesiac aj inac,nez aby som dotovala bytove druzstvo.Ved oni aj sami vidia,kto ma ake vysoke preplatky,tak by ich mohlo aj samich napadnut to nastavit tak,ze by potom neplakali po vyuctovani,ze kolko musia ludom vracat prasuli.Ale akoby si ani neuvedomovali,ze nam vracaju len nase peniaze,ktore nam tam rok zbytocne drzia.No ale zbytocne sa rozculovat.
Tak sa babule majte pekne,pozdravujem vas aj vase rodinky,nech sa vam dari,prajem vam pekny vecer a cely zajtrajsi dnik :D

[zruseny12]

a este chcem dodat,nikdy som napr.manzela/teraz uz ex/ nezatahovala medzi nas,ale urobila to sama exsvokra...
najprv sa snazila stiahnut mna na svoju stranu a byt priti manzelovi,ked som jej povedala,ze nebudem proti nemu,lebo je to moj manzel...
tak zacala stvat jeho proti mne...
a nepomohla som si...
a to iste robi druhova matka,napisala mu taky list,kde ho nahovarala,aby ma nepocuval atd.
ja ked mam nejaky probelm nikdy nezatahujem do neho ludi,ktory s tym nemaju nic spolocne,ale niekto to tak robi a co clovek zmoze...NIC...
LENZE TO VSETKO JE UZ V POVAHE CLOVEKA A PODLA TOHO AKY MA CHARAKTER...a ked raz jedna strana nechce vychadzat spolu a zaumieni si,ze nevesta je ZLA atd.TAK JE KONIEC...
LENZE JA SOM ZISTILA,ZE TO FUNGUJE AJ V INYCH VECIACH TOTO,NIE LEN VO VTAHU SVOKRA A NEVESTA...
ZELAM PEKNY DEN

[zruseny12]

KATALINKA
...to co radis NEVESTE...je fakt velmi dobra rada...ale nie kazdy sa moze podla nej riadit,kazdy sme iny...mame ine problemi a povahy...
ja som napr s ex svokrou podobne riesila problemi,nikdy som sa s nou nehadala,neoponovala atd.a nepomohlo to...
cim viac som bola ticho tym viac si DOVOLILA a bola to taka povaha,ze ked som bola TICHO bolo zle,vycitala my ze sa s nou nerozpravam/a naco by som jej oponovala,ked som vedela,ze nema cenu-bola som radsej ticho/
ale ked som sa OZVALA a NIECO POVEDALA zasa BOLO ZLE... takze s nou ANI Z VOZA- ANI NA VOZ...
a s takymi ludmi sa tazko komunikuje,alebo vobec ZIJE A VYCHADZA...
tak som urobila razny KROK...PRESTALA SOM K NIM CHODIT/co tiez nebolo najlepsie riesenie/

ani pri terajsej druhovej matke som nikdy nezvisila hlas atd.jednoducho som prestala k nim chodit a hotovo...a bola to este horsia povaha ako bola exsvokra...
len rozdiel medzi nimi bol ten ze exsvokra mala dva vysoke skoly vysokopostavena osoba, tvrda ateistka...
a druhova matka skoncena len zakladna skola/ale mudru robila ako keby mala 100vysok.skol a velka krestanka...
CLOVEK SA MOZE NIEKEDY ROZKRAJAT A ROZLIAT NA KOLOMAZ A NEPOMOZE SI ANI INTELIGENTNYM SPRAVANIM,KED STRETNE TAKE SEMETRIKY...ked si raz nieco zaumienia,tak nepomoze nic...

[zruseny12]

AHOJTE RADANA A DD
...mne sa moc nechce vypisovat ako bolo na vianoce...len napisem ze ok.../i ked ma boleli vsetky kosti,svaly...ale to nie je nic nove-vsetko po starom-a este robim taku pracu,kde musim dost buchat s pravou rukou a to vsetky kosti sa mi na ruke ozyvaju-tak teraz som si ju zacala obviazovat tlakovim obvazom-no nie ja,ale kolegina mi to stiahne-tak to trochu tlmi ten naraz/a tiez som si VIANOCE VYCHUTNALA...BOLI V POHODE...
RADANA chces vediet ako zo zdravim,tak co na to...RAZ JE DOBRE A RAZ HOSRIE...ale to uz inak ani nebude,a zalezi len na mne,ked budem dodrziavat co treba aj podla toho sa budem citit...
:0)))))))))))) musim sa smiat,lebo jedna koleg.v praci stale hovori,ze jej odoberam ENERGIU...a sme tam dve -co sme take mrzacky :0)))))
a ta koleg.nam ZAKAZALA o BOLESTI HOVORIT...tak sme sa dohodli,ze nebudeme o tom hovorit s tou druhou koleg.co ju tiez vsetko boli...
no a vcera ta koleg.co nam zakazala o bol.hovorit zapotila
NO,ODRAZU VAS NIC NEBOLI...
:0))))))))))) sak bodaj by aj,ked sme radsej boli ticho...
takze je nic nevyhoveje...aj tak si urobi svoj zaver...NAS NIC NEBOLI ODRAZU...:0))))))))))))
a s tou energiou,som sa tiez musela smiat,pretoze ja mam energie dost,ked dodrzujem co treba/nariadenie lekarov atd.A V PRVOM RADE JE DOLEZITE VYNECHAT MLIECNE VYROBKY KOLI KAZEINU-TO JE NAJDOLEZITEJSIE/a ona zapoti taku volovinu...ZE TAHAM ENERGIU OD NEJ...
no,ale vsetko beriem uz z rezervou...co ona povie...TU SA UKAZUJE AKY SU NIEKTORY LUDIA NEVERIACI,I KEBY SA CLOVEK TAHAL PO ZEMI A ZOMIERAL NIEKTORY BY TOMU NEVERILI...
fakt niekedy sa clovek musi pozastavit nad niektorymi ludmi...
inak LUKAS sa mal tolko darcekov...sak on vam bude aj nadalej pilit usi tymi KLAVESAMI :0))))))))))))mali ste si hned prikupit aj stuple do usi...ci vie tak hrat,ze sa to da pocuvat?

DD
asi sa budes musiet zmierit s tym ze si najhorsia na SVETE...uz sme dve...TAK VITAJ V KLUBE...:0))))))))
citala som co pise KATALINKE pre nevestu podstate ma pravdu,ze je lepsie takto inteligentne odolavat hadkam zo svokrou,ale nie kazdy je na taketo veci,kazdy zme iny a kazdy mame ine problemi atd.
niekedy sa clovek len pousmeje nad tym...ale niekedy cloveka to vie poriadne napalit...
takze BETKA dostala plno darcekov...ta musela byt stastna...

u nas prsi,a je velmi skaredo...ale mne nevadi,len vtedy mi to vadi ked idem s prace domov,lebo mam to dost daleko na stanicu,inak nie...
no,ale bola by som radsej keby snezilo,ved je zima,tak nech snezi a nie prsi...ale my prirode nerozkazeme,robi si co chce...

PRAJEM VAM KRASNY DEN A ZAJTRA TIEZ KRASNY DEN...DD A RADANA

radana

Ahojte :)
Dd,teda aj vy ste si uzili vianoc riadne.Mne sa najviac paci,ked deckam svietia tie velke okale,ked cakaju,co si pod stromcekom najdu :D Nase deti su zvyknute dostavat darceky len od nas.Ich babka sice byva maximalne tak 500 metrov od nas,ale ju vnucata nezaujimaju a je rada,ze ich nevidi :( No a svokor zas byva cez 300 kilakov od nas a tiez ho nezaujimame.Ale to nie je ziadna novinka,fungujeme tak uz cez 20 rokov.Takze sme odkazani sa odjakziva starat sami o seba a pomahat si s manzelom navzajom a to nas vztah este utuzuje :D Teraz je uz aj to dobre,ze starsi syn je dospely a sem-tam nam helfne :)
Dnes sme boli s Lukaskom trosku vonku-vyvencit sa :DDD Zasli sme aj do obchodu a urobili sme dost velky nakup,az na to,ze som si nejak neuvedomila,ze sme sli pesi a nie autom :( Tak som to potom vliekla a sama sebe v duchu nadavala :DDD Ale prezili sme to :DD
Maly sa uz nevie dockat,kedy pride manzel z roboty,lebo mu slubil hokejovy turnaj o detske sampanske.V podstate sme cez sviatky hrali kazdy den hokej-taky ten velikansky stolovy,no Lukasko hra najradsej so svojim bratom,alebo s manzelom,lebo vraj ja som baba a mna obohra lavou zadnou :DD Ale ked nie su chlapi doma,tak aj ja som mu dobra :DD
Inac je u nas vsetko po starom.Hlasia vonku huste snezenie,tak uvidime,ci sa to naplni.Teda dufam,ze nie.
Pozdravujem vas Maria,Dd a prajem pekny dnik :D

katalinka

pozri, ja mám tiež podobný problém, keď prídu deti, bude ešte horšie. Musíš si nájsť niečo ako pokoj angličana.Manžela do toho neťahaj, svokru ber ako chorého človeka, ktorý je neprimerane naviazaný na svoje dieťa, ja to volám opičí syndróm.Bude dlho vyhľadávať konflikty, vydrž, nehádaj sa s ňou, hlavne nekrič, v žiadnom prípade jej neoponuj si inteligentná žena... Mama na túto tému mám iný názor... atď nevysvetľuj jej svoj postoj, len sa vyjadruj úctivo. Znie to možno divne, ale vydrž to. Aj keď nebude mať pravdu prikyvuj, mysli si svoje... Niekedy to inak nejde.Ako sa hovorí, priateľov maj rád, nepriateľov ešte radšej. Zmier sa s tým....ľudí nezmeníš.
je to otázka času a zistíš ako sa inteligentne vyhnúť konfliktom, manžel bude spokojný a ty tiež.

dd

ahojte :)
Radana, tak Vy Ste teda doma mali riadne radosti :D, ako my :).to vies, ze sa Betka strasne tesila z darcekov, ked ich zbadala, normalne ju az zatackalo :D mame natocene aj video, ale len na fotaku, kedze nemame kameru..uplne bola hotova, vytesena, spokojna, ked videla bicykel, autockove piskatko(take ako gumove kacicky byvali tie piskacie, je to pre deti namiesto zvonceka) a ked odbalila krabicu s vlacikom a drahou no to bolo cosi :D, ale bola aj troska mierne sklamana, lebo mala vytuzeny bicykel s piskatkom, prilbu a vlacik a prilbu si doma pod stromcekom nenasla..tak tiez troska pilila usi, ze nedostala prilbu :D..ale ked si ju nasla u mojich rodicov na druhy den pod stromcekom, tak to uz bola uplne stastna :).no a u svokrovcov samozrejme zas dostala plne tasky, ze nevedela,co skor chytit..nejake oblecenie, dalsiu babiku a la barbie(jednu dostala na meniny od mojich rodicov), comu bola tiez rada, magneticku tabulku stvorfarebnu dostala, taku supravu s plastelinou na "pecenie kolacov", takeho hovoriaceho plysoveho konika na baterky, puzzle a obrovskeho plysoveho medveda.proste ked sme pochodili navstevy, tak sme ani vsetky darceky a veci nenapchali do auta, museli sme dve tasky s darmi nechat este u svokrovcov(u nich sme toho dostali samozrejme najviac, aj ja som dostala vela veci, len cakam, ci to bude ako vzdy-dostanem dary, ale aj tak som ta najhorsia na svete, alebo sa mozno stane zazrak a svokra sa konecne uvedomi..).
takze tak..inak sme zdravi, zijeme pomaly, svokrovci nas stale vyvolavaju, ze tam mame prist na obed, na veceru, spat, pozriet..stale cakaju, ze tam budeme chodit asi na cele vikendy a este aj medzi tym..a este k tomu ze vraj svokra chce robit aj velku oslavu, kedze mala okruhle narodky a ze tam chce pozvat celu rodinu, tak to som zvedava a normalne sa toho bojim, ako to cele nakoniec dopadne, no nejako bolo a nejako snad aj bude..my este musime po vikende zbehut do skolky, uz konecne sa informovat, kedy bude zapis a co a ako, lebo my tu s Betkou nemame trvale bydlisko, len manzel, takze ci to nebude nejaky problem..
a tiez nam tu napadlo riadne snehu a stale pada, mna to uz aj hneva, lebo cesty su potom take vselijake a ked stale chodime hore-dole sa aj bojim..aspon ze Betka ma zo snehu radost, keby mohla, tak na kopci sa smyka od rana do vecera :D.
tak sa teda zatial majte krasne,Maria, Radana, nech Ste zdrave aj s rodinami, nech sa Vam dari a deti nech posluchaju :).krasny vikend!

radana

AHOJTE MARIA,DD :)
Ako sa mate?My sa mame fajn,sviatky sme prezili velmi pekne,boli take kludne a pohodove,proste sme si ich cela rodinka uzili naplno :) My s Lukaskom este stale prazdninujeme,ale v pondelok uz zaciname zarezavat naplno :) Ale ani mi to nejak nevadi,lebo cez sviatky sme si oddychli a nacerpali novych sil,takze sa uz aj tesim,ze bude nejake vzruso :D
Lukasko sa velmi tesil na vianoce,uz sa nevedel dockat a posledne dva tyzdne pred vianocami mi stale pilil usi s darcekami.Tak som ho zamestnala,ze aj on musi pripravit nejake darceky pre nas,nech nieco vyrobi,alebo nakresli a ze to dame Jeziskovi,ktory to potom donesie pod stromcek.Ale s tym sa zabavil tak maximalne 2 dni a potom pili usi dalej.Velmi tuzil po klavesoch a starsi syn ho stale jedoval,ze nemame na to akoze peniaze,tak ze mu ich aspon nakresli :DDDD Potom sme mu ich rozlozili potajomky v jeho izbe,takze ked ked zazvonil Jezisko so zvoncekom a isli sme pozret do obyvacky pod stromcek,Lukasko kukal ako puk,ze klavesy tam nie su.Tak sa chudiatko uspokojil s gitarou,autickom na ovladanie a ostatnymi darcekmi a ked sa manzel uz na neho nemohol pozerat,co mu ho bolo luto,tak ho akoze poslal pre brnkatko na gitaru do jeho izby a on ked ju otvoril,tak tak silno zvyskol,ze-MAMA,POD SA POZRET,JEZISKO MI NECHAL DARCEK AJ V MOJEJ IZBEEEEEE-a mal tam rozlozene krasne nove klavesy previazane velikanskou maslou :D Potom mu starsi syn hovoril,ze to ma za to,ze nas nenechal zit pred vianocami a stale otravoval s klavesmi :DDD Po navstevach sme velmi nechodili,pretoze sme si chceli uzit sviatky naplno a v rodinnom kruhu.Boli sme len u krstnej,potom u jednej sestranice,u druhej sestranice a este u dvoch znamych.A to bolo tak vsetko.Ale ani tam sa mi moc nechcelo,ale nechceli sme ich urazit,lebo nas viac krat pocas sviatkov volali...
Inac je u nas vsetko po starom.Napadlo dost vela snehu.Za chvilku sa chystam s Lukaskom trosku do mesta poprechadzat sa,trosku sa vyvetrat :D Vcera sme s Lukym isli do nabytku,mali tu mat v akcii patsuflikove komody len za necelych 30eur za kus,tak som tam sla s autom,ze ved 2 komody v pohode do auta nasukame a ona ze to sa musi dopredu objednat...Tak som ich objednala a manzel jak dosiel z roboty bol cely HAPPY,ze je to v demonte a bude to musiet potom cele skladat :D
Ej,ale som sa nejak rozpisala..Vy sa ako mate?Ake boli sviatky u vas?Maria,ako v praci?A ako si na tom zdravotne?Dd,vy ako so svokrou?Betka sa tesila bicykliku?
Maria,Dd,pozdravujem vas aj vase rodinky a prajem vam krasny den a aj vikend.

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Svokra - Fórum - ZDRAVIE.sk