Svokra

Príspevok v téme: Svokra
nevesta25

Ahoj. je tu niekto taký, kto sa so svokrou tak pohádal, že s ňou neudržiava žiadne vzťahy, žiadne telefonáty, žiadne návštevy, nič? ide o to, že svokra nám hrozne zasahuje do manželstva, vyhráža sa, hucká manžela proti mne, zničila mi promócie, svadbu, narodeniny... Ak nie je niečo podľa nej, je to tým pádom nesprávne. S manželom sme rok po svadbe žili so svokrovcami, ale bolo to na nevydržanie. Našli sme si podnájom. Vykričala mi hrozné veci, ale potom sa to ukľudnilo. Lenže teraz je to opäť neuveriteľne hrozné, som pre ňu nič, i keď mám dve vysoké školy, manžel má stále navarené, ožehlené, žijeme si ako vo vatičke, medzi sebou v manželstve nemáme žiadne problémy. Je veľká katolíčka - v nedeľu v kostole, ale v živote nie. manžela to veľmi trápi, ale ja ho proti nej huckať nechcem. Ale nemám už záujem s ňou čo i len prehodiť slovo. Poraďte, ako na to.

dd

ahoj Radana..
ako jedna vec je ta, ze Betke teraz momentalne ani nic take netreba kupovat, lebo minimalne do leta ma cca vsetko co potrebuje..tricka, tielka, pancuhy, teplaky, pyzamka, ponozky, bundicky, svetre, mikiny, nohavice..vsetkeho ma tak akurat na svoj vek..az buduci rok koncom leta jej bude treba zas pokupit veci, lebo ked pojde do skolky, tak jej predsa bude treba viac oblecenia..takze to je jedna strana, ze jej momentalne nic kupovat netreba..a na druhej strane to citim presne tak, ako si napisala..ona pokupi darcekov plne tasky ale co z toho, ked sa takto ku nam sprava??naco su mi jej darceky, ked o par dni mi tu vykrici, ze som zlatokopka, ze ako sa k nej spravam a aka som k nim zla, ako si vymyslam a klamem..prosto je mi z toho zle, ako sa na vianoce sprava, je sladucka ako med, ze akoze je vsetko v poriadku, ma nas vsetkych neskutocne rada a pritom nema v sebe zabranu takto s nami "mavat", ze pokial budeme robit to co sa jej paci, mozeme z jej laskavosti obrovskej pouzivat tento byt, ale ked spravime nieco, co sa jej nepaci, tak nas vyhodi..ved ako nejde o mna,mne to je uz fuk, ja som uz odrastena, ja svoj domov uz mam..ale co Betka??ved ona potrebuje nejake zazemie, nejaky priestor, comu bude hovorit domov, kde budeme ako rodina spolu byvat..a ked by sme sa po vyse roku zasa kdesi stahovat, chuda, ved bude uplne domylena :(..ako kocovnik :(..preto uz ani nemam chut vziat nieco pre seba od svokrovcov..snazim sa na nu kaslat, lenze niekedy sa to neda..hlavne ked zacne niekto tlacit, ze nech tam k nim ideme na navstevu..
no co uz..zelam Vam teda prijemne a krasne dni, aj ked to vonku moc pekne nevyzera..

radana

Ahojte.
Maria-ty mas ale sny,teeeda.. :-DD Na metle si uz tento rok zrejme nezalietam a este k tomu som dosla o instruktorku,lebo sa zamestnala a nema na moje hodiny vyucby cas :D
Maria-to kilo dole moze byt aj dosledkom toho,ze si sa zamestnala a organizmus si musi zvyknut zase na nejaky kolobeh..Predsa to nie je ako byt doma,ze sa zariadis podla toho,ako sa citis..Tak snad ti zdravie dovoli udrzat si pracu,v dnesnej dobe je dolezite mat prijem..Tak ti silno drzim palce,aby sa ti darilo.
Dd-ja na tvojom mieste by som na svokru kaslala a ignorovala ju,predsa jej nebudem odkazovat,co ma kupit mojmu dietatu a pritom mi bude robit zamerne zle,nervacit ma a ponizovat-teraz to myslim v dobrom Dd.Zrejme potrebuje dlhsi cas na to,aby pochopila,ze ty si tiez slobodny,dospely clovek,ktory ma pravo na nazory a na vyjadrenia a nemusia sa stale stotoznovat s tymi jej len preto,ze mas za manzela jej syna..
U nas vsetko po starom,choroba nas obchadza/musim zaklopat na poriadne drevo/ a to vobec neberieme tony umelych doplnkov a vitaminov-skor take jablcka,banany,mandarinky a pomarance.Kazdy den varim hrnec caju s citronom a zrejme to postacuje. :D
Tak dievcata,prajem vam aj vasim blizkym,aby ich choroby obchadzali zdaleka a nech uz to sialenstvo s chripkou skonci..Pekny dnik :D

dd

dobry vecer kocky :)
Radana - no ja so svokrou...nic take nove, dnes sa tu akurat na skok stavil svokor a volal nas strasne, ze aby sme prisli k nim v sobotu, ze budu uz mat aj volnejsie, ze nebude tolko roboty..ale mne sa nechce..keby tam bol len on, este sa premozem, ale so svokrou teda nemam najmensiu chut sa stretnut :(..aj jednu chvilu premyslam, ze by som tam sla a nahrala aspon kusok rozhovoru svokry s Betkou, nech by som mala nejaky dokaz, ked sa bude s nou rozpravat suslavo,aby som jej mohla potom pustit, ked sa bude so mnou zasa hadat do krvi, ale potom ked si pomyslim, kolke nervy si tam zase uzijem, ma to aj prejde...a Vy doma ako?Lukasko chodi do skoly?zdravi Ste?
Maria - hehe to mas este vyborne sny, bud rada, ze sa Ti aspon take pozitivne snivaju, nie ako mne, same nocne mory - ze nam svokra robi este viac zle a stale si cosi vymysla, cim nas rozculuje a trapi..a minuly tyzden v sobotu ze sa strasne vypytovala manzela, ze co ma kupit Betke na vianoce, lebo ze aby sme styria nekupovali to iste..tak to som ostala uplne hotova, ze sa jej aj uracilo sa opytat..ale pravdupovediac, ani neviem, co jej odkazat..lebo Betka cca vsetko co momentalne potrebuje ma a zbytocnosti na kila mat nepotrebujeme, kedze to nemame kde dat..takze ozaj neviem..ale som rada, ze este pracujes a da sa Ti, kiezby Ti to vydrzalo co najdlhsie :)!tiez Ti to velmi prajem!
tak Vam obom aj s rodinami zelam vela zdravia a krasne dni!majte sa pekne :)

[zruseny12]

AHOJTE
RADANA...dakujem ti velmi pekne,ze mi to prajes...no,ja by som aj pracovala,len telo neviem ako dlho vydrzi/momentalne som schudla zasa 1kg/
u nas je skarede pocasie...stale poslednej dobe prsi,no ale tak mne to vobec nevadi...
...takze na metle lietat uz tak skoro nebudes,co?:0)))))
DD presne ako pise RADANA,vykasli sa na nu...mne sa minule snivalo nieco s druhovou matkou/a to som vobec na nu ani omylom nemyslela...snivalo sa mi,ze sa mi ospravdlnovala a plakala aby som jej odpustila,ze mi velmi ublizila...ked som sa zobudila,neverila som tomu,ze co za sen sa mi snival...VED ONA A OSPRAVEDLNIT SA?TO SKOR Z MOTYKY VYSTRELI,AKO KEBY SA ONA MALA OSPRAVEDLNIT...A ANI JEJ OSPRAVEDLNENIE NECHCEM A NEPOTREBUJEM HO...
nechapem ten sen,preco sa mi prave toto snivalo...
i keby prisla s miliardou eur,nechcem s nou mat nic spolocne...
PRAJEM VAM KRASNY PODVECER A PEKNE A POHODOVE DNI AJ RODINAM...

radana

Ahojte Maria,Dd..
Ako sa mate?Ani nemam cas v poslednej dobe byt pri pocitaci,stale sa nieco deje...
Maria,ty ako v robote?Je super,ze si tam uz zabehnuta a nedala si sa odradit od neprajnikov.Drzim palce,aby to bolo stale lepsie a lepsie..
Dd,ty ako so svokrou?Ked ti robi taketo problemy kasli na nu a nevsimaj si ju.Zrejme sa stale nevie zmierit s tym,ze si ju este neprisla odprosit na kolenach.
U nas vsetko po starom,len mame akosi menej casu,stale sa nieco deje.Teraz vybavujem STKacko na auto,lebo nam uz tento mesiac konci,tak snad to bude do piatku v suchu..Inak vas pozdravujem a prajem pekny den aj ked ten dnesny je akysi smutny a uprsany...

Lusita

Caute baby.. no ked to tak citam.. uzas.. ani ja na to nie som o nic lepsie.. lenze najhorsie je, ze ten moj intrigy a manipulaciu svojej maminky nevidi, je pre neho modla.. vyrastal len s nou, tak mozem len predpokladat v com asi.. neprejavi mi pre nou svoje city.. ona ho zoznamuje s inynu babami..kazdy den vysia spolu na telefone..proste som jej nesadla, a spravi preto, aby sa to rozpadlo uplne vsetko. A bohuzial sa jej to postupne dari, tlacit svoje nazory a postoje synovi do hlavy.. lenze tak prefikane ze ten jej to vsetko spapa. Nikdy som nemyslela, ze nieco take ma raz stretne.. rada by som pre nas vztah spavila maximum, pre jeho zachranu..lenze u neho ja nie som na prvom mieste, ako jeho zena..neviem,co mam robit.. Takze happy end asi nebude

adka00

Ahojte ,ked je tu rec o svokrach tak ja som mala tiez super,,svokru" nicila mi zivot odkedy sme sa z jej synom zobrali .Nikdy mi neodpustila ze sa ozenil a nezostal s nou a davala mi to aj pekne najavo .Napr.ked som otehotnela tak som mala rizikove tehotenstvo lezala som v nemocnici a ona ked ma chodila navstevovat tak mi stale hovorila aby som svojmu dietatu kupila bielu truhlicku vyzivala sa asi v tom ako trpim .Sestricky ju uz nepustali za mnou a jedna s nou vyrazila dvere v nemocnici.Ked som uz bol v poslednom mesiaci isli sme k nej domov tak sa zavesila moojmu muzovi na krk a povedala mi aby som uz konecne porodila lebo jej znicim syna.Chvala bohu maly sa stasne narodil ale robila nam stale zle nezniesla ked som mala chlapca pri sebe stale donho hucala aby otca lubil ten je lepsi.Ked som otehotnela druhy krat tak povedala mi ze to nie je od jeho syna.Nebudem rozpisovat co nam robila lebo to je strasne neprijemne pre mna lebo uz nezije.Bohu zial ze to musim napisat moj muz nechcel chodit k svojej mame hneval sa na nu ,ona ochorela a zila sama v hroznych podmienkach ,ale mna stale odmietala.Nakoniec som to bola ja co som ju zobrala do nemocnice co som chodila k nej navarit aby mala co jest nikdy s mi ani nepodakovala len mi odvrkla ze jej dcera to tiez vie spravit .Hlavna vec ze dcera k nej nechodila len pre dochodok.Ja mam tiez dvoch synov jeden ma 19r. ma priatelku mam ju rada ona to vie preco by som jej mala zo zivota robit peklo dufam ze nebudem taka potvora ako bola moja svokra.

dominika9

nevesta 25, keď čítam tvoj príspevok,ako by som čítala o sebe. Dnes len v krátkosti, toto všetko som zažívala aj ja. Ale vrchol všetkého bolo to,že sa nám chodila hrabať vo veciach,chodila mi do tanierov a hrncov,všetko bolo jej. A nie len jej ale ešte švagra a neskoršie aj jej budúcej ženy. Inšie som nepočúvalo,len jej vadilo,že chodím k svojim rodičom,a keď nás prišli pozrieť tak sa ona ani odo nás nepohla.
A keď sa mi narodila dcéra,tak sa to len horšilo,dcéra sa narodila prevčasne a má DMO. Mimochodom celé tehotenstvo som počúvala od svokry aby to dieťa bolo normálne,len som nechápala,prečo by nemala byť. Dnes je moja dcéra na invalidnom vozíku,keď mala asi dva roky,tak mi svokra dala ultimátou,buď dám dcéru do ústavu,alebo máme vypadnúť,ona sa na nenormálne a debilné dieťa pozarať nebude. TAk sme vypadli asi do 2 týždňoch sme sa presťahovali,nemusím podotknúť ,že tam nechodím už 9 rokov,síce sem tam ju niekde stretnem,ale tomu sa proste neubránim. Ale ju nepoznám,nenechám ubližovať môjmu dieťaťu. A urobila by som to znovu.

dd

ahojte :)
ja tiez nejak nemam moc kedy, Betka je akasi nezbedna, nechce spavat..resp.rano sa budi tak o 9, pol 10 cez den nechce spat, alebo ked aj, tak az okolo 15tej a potom vecer strasi do 22..tak ani nemam poriadne kedy sa usadit k pc..zelam Vam prijemne a krasne dni a nech sa Vam dari Radana aj Maria s rodinami :)!

[zruseny12]

AHOJTE
nemam moc casu,ale chcela by som vas aspon pozdravit a zazelat vam peknu sobotu a nedelu...
aby ste si nemysleli,ze som na vas zabudla...***NEZABUDLA***
LEN NIE JE CAS NA PC...
TAK KRASNE A POKOJNE DNI...RADANA A DD A AJ VASIM RODINAM....PAAAAAAAAAAA