Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Svokra

Príspevok v téme: Svokra
nevesta25

Ahoj. je tu niekto taký, kto sa so svokrou tak pohádal, že s ňou neudržiava žiadne vzťahy, žiadne telefonáty, žiadne návštevy, nič? ide o to, že svokra nám hrozne zasahuje do manželstva, vyhráža sa, hucká manžela proti mne, zničila mi promócie, svadbu, narodeniny... Ak nie je niečo podľa nej, je to tým pádom nesprávne. S manželom sme rok po svadbe žili so svokrovcami, ale bolo to na nevydržanie. Našli sme si podnájom. Vykričala mi hrozné veci, ale potom sa to ukľudnilo. Lenže teraz je to opäť neuveriteľne hrozné, som pre ňu nič, i keď mám dve vysoké školy, manžel má stále navarené, ožehlené, žijeme si ako vo vatičke, medzi sebou v manželstve nemáme žiadne problémy. Je veľká katolíčka - v nedeľu v kostole, ale v živote nie. manžela to veľmi trápi, ale ja ho proti nej huckať nechcem. Ale nemám už záujem s ňou čo i len prehodiť slovo. Poraďte, ako na to.

dd

no..konecne sa tu hlasim :)..dobry vecer :)
Radana - no, u nasich bolo dobre, ako inak :)..v sobotu sa trocha rezalo drevo, mamina s ocinom a potom im troska pomahala aj sestra(brat so zenou ostali v BA)..ja som varila halusky..a poobede som bola troska mamine pomoct aj ja..no a v nedelu sme len tak vegetili :), bolo celkom pekne, aj ked chladno, boli sme na gastany a povyjedat cierne maliny okolo rieky a podvecer po nas prisiel manzel a zasa sme sli na byt..
Maria - to je super, ze sa Ti tak polepsilo :)!aj ja som velmi rada, ze Ti tie masticky a lieky pomohli a tiez, ze sa Ti kozna trafila s tymi mastickami hned na 1.x :)..aspon si hned pocitila zlepsenie..tiez Ti verim, ze tie tazkosti zdravotne ale aj osobne Ti nepridavaju..ved vsak to pozname..ale co uz, ked niektori ludia su taki a musime aj takych stretavat..
a s tymi topankami je to svata pravda..da sa tazko zohnat veru topanka na malu nohu..vedela by som rozpravat :(..este ked mam na zavazovanie, alebo s remienkom a tak podobne, ze mi tie topanky na nohe nieco drzi, tak to sa este da aj 36 obut..alebo niektore "strihy" topanok mi sedia aj 36 velmi dobre..ale to je len malinke percento..a v beznych obchodoch maju najmensie damske cisla prave 36..fakt po 35 musim doslova a do pismena patrat!ked som bola v anglicku, tak tam kazducke jedny topanky mali aj v 35..a to ja keby chcem si kupit lodicky, alebo balerinky, alebo nieco take nasuchovacie, tak to jednoznacne len 35, lebo 36 by mi na nohe plavala..inak v cinaku ked som si kedysi kupovala topanky, tak tam som v pohode obula 36, to mi bolo akurat, niekedy dokonca aj 37..ale v takych troska kvalitnejsich obchodoch nie je sanca..a takisto svarina, ta ma zasa vacsiu nohu a ma tiez problemy..lebo je aj vysoka, o kusok vyssia od manzela(mojho brata), tak nemoze nosit vysoke opatky a tiez len tak lahko nezozenie topanky, ktore jej vyhovuju..
a inak mam novinku..sme boli dneska u svokrovcov..manzel bol nieco zaviezt do garaze k jeho tete no a potom mi vravel, ze by zasiel na chalupu si nieco namontovat do auta..ze cez leto to dal dole, ale uz ked je chladnejsie, tak je to tam treba dat naspat..tak sme tam sli, svokra nebola doma, svokor vravel, ze sla cosi komusi sadit do zahrady, ale ze ani nevie co, kde a komu..no a mi svokor rozpraval, ze svokra ma velmi rada Betku..a ze stale, kde chodia, tak ze cosi pozera, co by jej kupila, aku bundicku, ake nohavice a kadeco..a ze on jej stale hovori, ze nech tolko nekupuje, lebo ze nevie, co Betka ma a co jej treba, ze preco sa radsej neopyta, co ma kupit..ja som na to nic nehovorila, lebo je pravda, ze by sa mohla opytat, lenze ked ona si asi mysli, ze len ona jej dokaze kupit tie najkrajsie veci..tak co by sa pytala, ze?no a potom, ked sme uz mali ist prec, uz bola tristvrte na 7., tma, chcela som ist na byt, lebo Betke bolo treba ist spinkat..tak dosla svokra..pozdravila som ju, dobry vecer..ona mi len odsekla ahoj a viac nic..ku mne ani pol slova, ani sa na mna len nepozrela, ako keby som tam ani nebola..ale zato k Betke, k tej bola taka cukrikovata, az som mala nervy..a tiez dala poznat, ze nemieni respektovat moje nazory a prosby..lebo zasa sa jej pytala:ako ša maš, ako ša mi maš, atd..aj ked sme odchadzali, tak jej povedala naždal a samozrejme jej stihla aj strcit do ruky tasku s vecami, co jej kupila..ja som jej pred mesiacom kupovala dvoje teplaky a pred tyzdnom aj dve mikiny..aby mala..a ona jej tiez dala teplaky a mikinu..ale som inak cely cas, co sme s nou boli mala nervy..srdce mi bilo ako zvon na poplach..no a v sobotu asi pojdeme zasa strazit psy..ale ja sa z toho uz len smejem, ze ked na nic ine nie sme dobri, tak musime len strazit psy..no co uz..
tak sa majte zatial krasne, nech sa Vam dari kocky a prajem dobru noc a zajtra pekny den!

radana

Jasne Maria :DDD vyberali sme si auto :DDDD ,vies,chceli sme take lacnejsie :DD ,tak sme sa zamerali na Ferrari. :DD Len sme mali dilemu,ci kupime jedno,alebo dve :DDD ,tak sme nekupili ziadne.
No a teraz uz vazne...
Tesim sa spolu s tebou,ze je ti uz lepsie :DVerim,ze aj tie vysledky na boleriozu budu v poriadku.Tak drzim palce :)

[zruseny12]

AHOJ RADANA
tak,to ti verim,ze pre teba je to velka pomoc to auto...
to vidim aj u nas,ked treba ist k lekarovi,na nakup atd.
len ja by som si za volant nesadla ani omylom...

mne lekarka kozna predpisala ZODAC len jednu davku,a neviem ako bude dalej,lebo mam ist na kontrolu podla POTREBY...
zatial je to celkom dobre,na ruke sa mi ekzem celkom dobre hoji,a som stastna,ze mi trafila masticku na 1x...lebo to sa malo komu podari...ale musim si ju stale davat a nemat ruky vo vode,stale musia byt v suchu,tak si predstav mat stale ruky v suchu ked treba varit,umyvat nieco atd.
vsetko nemozem robit v rukaviciach...tak, co sa da robim v rukav.ale nie vsetko,a ked mam dole rukavice,hned sa to zhorsi...
ale aj tak sa mi to velmi zlepsilo,ved som to uz mala tak SKAREDE...:0(((( na ruke a sirilo sa mi to...dalej,postupne...aj na druhu ruku...
TVAR je tiez uz pekna,ta pokozka po masticke uplne ina.../predtym som ju mala drsnu,taku zrohovatenu a take ako keby podkozne vyrazky sa mi robili-alergicke...no fakt OTRASNE TO BOLO...tiez mi masticka na tvar velmi pomohla...
a opuchy tiez zmizli...po par dnoch po vynechani nejakych potravin...
dufam,ze uz sa to nevrati...
ani mi nezalieha do usi,ale na usne zajdem,pre istotu,nechcela som,ale zajdem...

v sobotu som robila dzus z mrkvi,a tam som zasa davala citrodeko,a dost mi dzus chuti,tak dufam,ze zasa si nejak neposkodim travenie,alebo nieco...lebo ma trafi...
zatial vysledky nemam...lebo na borelliozu to trva dlho...az koncom tyzdna budem
volat...
dnes som robila poriadky na balkone,davala dole foliovnik...a vsetko upratovala do sklepa,co sa dalo...
u nas je velmi pekne na to,ze je oktober...

takze vy sa rozhodujete ake faro si kupit...:0))))

mne tiez niekedy tie prechody nerobili problem...ani som nevedela,ze nejake existuju...
tiez zelam pekny den...celej rodine...

[zruseny12]

AHOJTE
DD
tak tak ako pises s tymi zdravotnymi problemami...
ako si pisala,ze pre teba by bolo zle keby si bola este aj chora-a este sa aj natahovala zo svokrou,ze by ta to ubijalo,aj mne to neprida.../ale uz sa snazim to nejak prehliadat,lebo to skodi len mne,a nikomu inemu/
...ale ja to mam tak,ako keby mi ludia ani neverili,ze som vazne chora...alebo mi zavidia este aj chorobu...
lebo mna keby si stratla na ulici,tak nepovies,ze som vazne chora...snazim sa dbat o seba a robit vsetko preto,aby to na mne nebolo vidiet,ale niektore veci proste nemozem robit,mna OVLADA CHOROBA A PLANUJE MI DEN,NEMOZEM SI NAPLANOVAT,CO JA CHCEM A AKO CHCEM...
MUSIM SA RIADIT PODLA NEJ,A KED TO PREZENIEM,ZACNE MA TAK VSETKO BOLIET/KOSTI,SVALY/ ATD.ZE NEVLADZEM STAT NA NOCHACH A JE PO ROBOTE A PO VSEKOM,TAKZE SI MUSIM PRACU A VSETKO ROZLOZIT...
ZATIAL TO IDE...TAK UVIDIME...
ALE NIEKTO PROSTE MA POTREBU STRPCOVAT ZIVOT AJ VAZNE CHOREMU CLOVEKU...
***JA BY SOM SA KLUDNE VYMENILA S UPLNE ZDRAVIM CLOVEKOM/CO MI ZAVIDI/ - SVOJU CHOROBU BY SOM MU DALA...RADSEJ BY SOM SLA DO PRACE MAKAT A JEDLA VSETKO ZARADOM AKO KEDYSI A NEVEDELA SOM, CO JE TO BOLEST ATD.***LEN AKO DLHO BY TO TEN DOTYCNY VYDRZAL...:0)))))UTEKAL BY Z MOJEJ KOZE :0))))

k tym topankam pocula som od par ludi,ze tiez maju ten problem,ze na nohu nemozu zohnat topanky,ked maju male cislo...

a k tomu klucu a zamke...my sa zasa smejeme,ze treba zamykat len na 1x,lebo pri zamknuti na 2x sa derie zamok,a museli by sme skoro kupovat novy...:0))))
PRAJEM TI KRASNY DEN AJ MALEJ BETKE...U NAS JE VELMI PEKNE...

radana

Ahojte dievcata.
Tak ako ste vikendovali?U nas bol vikend v pohode a docela sme si ho aj uzili :DBoli sme na tom autosalone,no zdal sa nam dost slaby.Plno znaciek tam ani nevystavovalo,ako napr.VW a ani Kia.Ale zato take luxusne auta tam boli.Tak sme rozmyslali s manzelom,ci si mame dat zabalit jedno Ferrari,alebo rovno dve :DDDDDD
Dnes sa pre nas zacal normalny pracovny tyzden,rano sme boli s malym este u nasej detskej lekarky s vysledkami z Bratislavy a poobede sme odbehli s Dzekom k vetovi na odcervenie.Nic mu veterinar nerobil,len mu na krk zo strany chrbta natlacil taku vodicku,co sa mu ma vstrebat cez kozu do organizmu a Dzeky hucal ako najaty.No vsak je na seba haklivy ako kazdy chlap :DDDDDD
A u vas co nove?Dd ako bolo u vasich?Bol aj gulasparty?Maria,ty si ako dopadla?Uz je to s tvojim zdravim zasa dobre?Co ti povedala lekarka?
Tak dievcata,prajem vam krasny zvysok dna :DDD

dd

dobry vecer kocky :)
Maria - ano, mam troska problem s topankami..nie, ze by som potrebovala nejake extra specialne, ale mam malicku nohu, nosim tak 35-36 topanky..teda ked chcem tak na 4-5cm podpatku,alebo bez zapinania len take nasuchovacky, tak potrebujem c.35 a to sa v takych normalnejsich obchodoch dost tazko zhana, resp.ked aj su, tak sa mi moc nepacia,alebo su tak drahe, ze sa mi az znepacia, alebo maju vysoke podpatky, alebo s cizmami mam napr.taky problem, ze ich nezapnem cez lytko(a to si myslim,ze ho nemam nejake siroke, obvod mam 36cm)..neviem teda, ale zatial co chodim po obchodoch v meste, tak som natrafila iba na jeden, v ktorom maju troska viac topanociek cisla 35..tak preto som pisala, ze ak v obchode nenajdem pekne a za rozumnu cenu..a tam v tom svadobnom salone by mi spravili vlastne na mieru a dokonca tam vraj robia aj velkost 34, co ma teda uplne milo prekvapilo :)..
a so svokrou som veru v ocakavani, ze co bude..a teraz nastala aj taka smiesna situacia :D..manzel vymenil vo dverach vlozku klucovu,lebo uz sa tazko otvaralo a on uz mal kluc vydraty, takze momentalne mame kluce od bytu len my dvaja(uz su dalsie urobene, len este ich manzel nedaval svokrovi), takze keby chcela svokra ist na byt, tak nemoze :D..len zas si viem predstavit, ake peklo by z toho narobila..ale tak zatial sa nic nedeje :)..
a ze nemam zatial zdrav.problemy..ja som len cela stastna..lebo keby sa mi k osobnym problemom pridruzili este aj zdravotne..tak to by bolo dost tazke a myslim si,ze by ma to dost ubijalo..teraz aj napriek svokre mam este(myslim si) optimisticky nahlad na zivot a svet :)..a som rada teda, ze Ti tie lieky a dieta zaberaju a je Ti lepsie :) a dufam, ze testy dopadnu dobre!
Radana - tak Vy Ste boli dnes v hlavnom meste..ja by som tam autom teda nesla, aspon momentalne nie..mam problem z bytu ist do mesta sama autom..este k rodicom po tych cestach cez dediny, co poznam dobre, je to celkom v pohode, alebo po dialnici sa mi tiez islo celkom dobre, ked som sla minuly rok par krat do skoly..aj ked, ked mal manzel vodicak zobraty, tak som si dost odjazdila, aj po meste, ale ja som tam nejaka stratena, poznam len par hlavnych ulic, ako sa dostanem k takym najzakladnejsim bodom a to je vsetko..a tiez neviem jazdit tak agresivnejsie a aj preto nerada jazdim po meste..raz som sla za manzelom do prace z bytu a to som sla do takeho kopceka a navrchu bola taka mierna zakruta..a ako som uz bola tesne pod vrcholom, tak sa spoza mna vyrutilo take vacsie auto - to SUV a oproti nemu zrazu z tej zakruty na vrchole toho kopceka vyletelo dalsie auto..normalne som nevedela, co robit, ci brzdit, aby stihol predbehnut, alebo pridat, aby sa zaradil spat za mna..nakoniec som pribrzdila,predbehol, zaradil sa a ked som videla spz, viac som nemusela rozmyslat, co za exota to bolo..mal spz BA..a ten zajtrajsi autosalon Vam v dobrom zavidim :) aj ja by som sla pokukat pekne nove nablyskane auticka :)..
tak zatial dobru noc a sladke sny Vam zelam! :)

radana

Maria-co sa tyka jazdenia,ja nemam inu moznost.Auto beriem tak,ze mi ulahcuje moj zivot a je to moj velky pomocnik a setric casu :D A tiez je velmi dolezite kvoli malemu,takze som rada,ze ho mame :D
Pytala si sa na ZODAC-ja ho beriem kvoli astme uz velmi dlho.Chodim kazdy pol rok na kontrolu ku plucnej lekarke.
To mas pravdu,ze tie prechody pocasia su najhorsie.Nas to chvala bohu obchadza a to nemusime brat ziadne 100kilove davky vitaminu C denne.Musim zaklopkat na poriadne drevo :DInac vsetko po starom,manzel je uz doma :DDD
Maria,my si stale hovorime o vychodniaroch s manzelom taky vtip,alebo hadanka je to?
Ze ako hovoria vychodniari slovo žaba?Odpoved znie- TA ŽABA. :DDDD
Prajem vam dievcata krasny vecer a aj zajtrajsi dnik.My sa chystame zajtra na autosalon,tak zase si schodime nohy po kolena.Vecer dojdeme len na takych kyptikoch :DDDDD

[zruseny12]

RADANA
ja ta obdivujem,lebo ja by som nejazdila ani omylom...
ale chcem skusit len tak na aute...ci by som ho zvladla,ked som zvladla traktor...
to viem,ze BA obyv.tak volaju,lebo druh byval nedaleko,tak mi to hovoril,a to pre nich nie je ziadna urazka,to je verejne oslovovanie pre nich...
sak aj mi urcite mame nejaku prezyvku vychodniari...
tak mne to urcite pomohlo,ze som vyradila tie potraviny,a ten ZODAC mi urcite pomohol...sak aj kremi robene...to je jedno z druhym...
takze vsetko si zvladla...to je dobre...
RADANA a ty ked beries ten ZODAC chodis aj na nejake kontroly atd.lebo tam pise,ze ked ma niekto problem z oblickami ma sa brat opatrne...
syn teraz prisiel velmi chory z CZ...
tie prechody su najhorsie...aspon pre nas...aj dcera bola nedavno chora,ale uz je chvala bohu ok...

radana

Ahojte dievcata :DTak uz konecne hlasim prichod aj ja :DDD
Dd presne takto sa citim aj ja,ked som s mojou mamkou na noze,teraz mi to aj vyhovuje,lebo nemame v rodine kvoli jej blbostiam ziadne stresy a nervy.Proste ma nezaujima.Ty sa ale mas,budes u vasich aj s Betkou hyckana :D
Maria,som uprimne rada,ze sa mas uz omnoho lepsie.Aj ja mam zdravotne problemy,tak ta viem pochopit,ako to je,ked sa necitis dobre..Potom napis,ako dopadli vysledky na toho kliesta,pevne verim,ze budu dobre.Velmi ti to prajem.Mozno sa ti aj preto polepsilo,lebo si povynechavala tie potraviny,co ti nerobili dobre..
My sme sa pred chvilkou vratili z Kramarov.Cesta-hrozna..Na celej dialnici su zuzene pruhy,lebo tam makaju na trojprudovke,auto na aute,nikto nedodrzuje rychlost,jeden sa pcha na druheho,no hruza.Uz aby to bolo hotove.A pastekari-volame tak obyvatelov Bratislavy,teda aby sa teraz niekto neurazil,ti jazdia dost arogantne.No ale sa im ani necudujem v takej hustej premavke.My sme dosli o siedmej,hned sestricka brala malemu krv,robila eeg,chvilku na to sme isli do ambulancie a 7,45 sme uz odtial padili domov :DDNo a tu sme sa zamotali do lekarne-tam sme pokecali,potom sme stretli v lidli krstnu-tam sme pokecali a dosli sme az teraz :DDD Ale vsak nevadi.Este musim skocit v pondelok k detskej doktorke s vysledkom a nech mi predpise plienky.No ale nebudem si teraz kazit vikend,na to si spomeniem az v nedelu vecer.Takze je toho dost,ale da sa to.Dnes jak sme vystupili z auta a sli sme do nemocnice,bola nenormalna zima,neviem ci tym,ze v aute sme si aj prikurili uz,alebo cim to bolo.Hned som si Maria spomenula na teba,jak si pisala,ze u vas na poliklinike bolo chladno.Tak som dufala,ze vo vnutri nebude taka zima a nastastie ani nebola.Boze,ale som sa rozpisala,aspon budete mat co citat.Aj ja vam prajem krasny slnecny den :DDD

[zruseny12]

DD
kapustu nakladame preto tak skoro,lebo ked budem sama doma ja to nezvladnem a nakladali sme 45kg...
uz aj KVASI...
u nas kapusta dost ide mame ju velmi radi.../hoci ja ju tiez nesmiem koli plesniam ,ktore mam v krvi/
ja som vcera bola v obchode na ponozky v cinaku a kupila som nasu vyrobu- bavlenene za 11sk...a fakt teple a kvalitne ponozky.../BAVLNENE-ZIADNE UMELINY/
a pozerala som aj po topankach,tak maju velmi velky vyber...od vymyslu sveta...
ja aj tak nemozem nosit hoci,co...len take na nizsom podpatku a este k tomu aj ortopedicke vlozky-specialne...

a ty DD si chces davat robit na zakazku?tiez mas nejaky problem z nohami,ze si to pisala?
lebo fakt,vyber je velky,ale ked clovek si chce nieco kupit,tak nema z coho...

takze ty si stale v ocakavani,co sa bude diat/myslim na svokru/
ako sa citim atd.som pisala uz RADANE,takze sa nebudem opakovat...a co tvoja mama,ako sa ma ona?
DD ty si stastny clovek,ked zatial nemas ziadne zdr.problemi a nech ti to tak ostane cim najdlhsie...tiez som bola uplne zdrava atd.nevedela som, co su to bolesti atd.no,ale tak,co uz STALO SA...aj tak mam stastie,ze som dopadla ako som dopadla...
PRAJEM TEBE A TVOJEJ RODINE KRASNY DEN A PEKNY-POKOJNY VIKEND

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Svokra - Fórum - ZDRAVIE.sk