Žlčníkové kamene

Príspevok v téme: Žlčníkové kamene
sharon stone

ahojte žienky!obraciam sa prevažne na ženy,pretože mám žlčníkové kamene a touto chorobou trpia prevažne ženy,hladám niekoho,kto vie ako sa daju odstránit aj iným sposobom ako operáciou,prípadne ma vie na niekoho nasmerovat,alebo poradit nejakú stránku kde by som sa dozvedela viac.Mala som uz dva záchvaty,skončila som na pohotovosti...dakujem za akýkolvek názor alebo radu.

kamienok

ono tu kuru treba zopakovat viac krat. ja som si to robila 3x a tych kamenov zo mna fakt vyslo okolo 200. treba to dodrzat na chlp presne. myslim, ze keby som si tu kuru nespravila, tak na operacny stol by som sla o par rokov naisto. ved ked je zlcnik taky maly organ, tak tymi kamenmi musel byt uplne precpaty a bola len otazka casu, kedy to bude neunosne a budu ma musiet operovat.
neviem, ci je to zrovna nebezpecne, nie som jedina s tymito skusenostami s touto kurou, neviem o tom, ze by mal niekto problem, ze by mu kamene upchali zlcovod. tym postupom uvedenym v kure vznika v zlcniku a peceni dostatocny tlak na vypudenie kamenov.

mate59

kamienok - túto kúru som absolvoval pred 10 rokmi,nebolo to kruté,ale únavné,vyšlo to aj zo mňa,tie zelenkavé kvázi kamienky,bol som potom na kontrolné sono a kamienky tam boli.Ale odvtedy som problém so žlčníkom už ani raz nemal,asi si ich hýčkam.Lekár mi tiež povedal, že to bolo odo mňa nezodpovedné.Nebol to chirurg,ktorý by si na mne chcel zgustnúť.

delphia

kamienok mala si sakra stastie, ze sa tic nestalo. totizto ta metoda je sakramentsky riskantna. kamen moze upchat zlcovod, dotycny tym ma neskutocne bolesti a ozltne a ide rovno na operacny stol. mam tiez kamen, ale aj ked je len jeden a velkostou necely 1 cm, aj tak by som to doma nikdy neskusala. ja pijem uz 2. mesiac denne caj z chanca piedra. este v tom chcem pokracovat aj v marci a v aprily chcem ist na USG. ale subjektivne mozem posudit, ze kym v minulosti som hocico zjedla, vsetko mi stalo v zaludku a bez enzymov v tabletkovej forme mi zaludok vobec netravil. mala som sustavny pocit tazob na zaludku. no v sucasnosti enzymi nemusim uzit aj niekolko dni. samozrejme ze dietne sa stravujem, ale pred tyzdnom som si skusmo dala aj jednu fasirku :)) a cuduj sa svete, nebolo mi zle z nej. tak sa tesim a uvidim, co mi v aprily ukaze sono.

kamienok

dobra kura tu:

www . magazinluna . sk/default.aspx?p=magazinearticlepage&article=19

len som dala do nazvu stranky medzery, kedze tu obvykle ,,zlikviduju,, odkazy na stranky.

kuru treba konzultovat s lekarom. ja som vsak (trubka) nekonzultovala. tuto kuru som si robila 3x a vyslo zo mna mozno okolo 200 kamienkov!! a to rozne velkosti - od milimetrovych az po 3x3,5 cm ,,ulovok,,!! Neboli to tvrde kamienky, ale (asi?) cholesterolove - tmavozelene makke ako tuha vazelina, dali sa roztlacit medzi prstami... este mozno poznamocka na zaver - treba fakt dodrzat cely postup na chlp presne...

sharon stone

Este by som rada dodala,že som na nete hladala ten čaj,tak ho vyrabaju rozny výrobcovia a spomínaný sylimarin som nasla tiez,je vraj vhodný na poruchu pečene,tak dufam,ze sa mi podarí zohnat obidve tieto prípravky.Dakujem.

sharon stone

Dakujem skutočne za vyčerpávajucu odpoved!neviete si predstavit,ako som rada,že som nasla niekoho,kto mi skutočne vie poradit.Dnes som bola uz v lekárni a kupila si Cčko 250mg,ktoré si rozdelím na jednotlivé davky.zial,spomínaný čaj nemali,vraj si mám z netu odpísat výrobcu a tak mi ho mozno objednajú...taktiez ani Sylimarin nemali...kokosový olej a zázvor si kupim v supermarkete. Prajem pekný den a este raz skutočne dakujem.

RNG

sharon, kokosoy olej dochadza ako panensky aj ako olej na varenie, pomerne malo poskodeny vytazovanim z kopry(susina s kokosovej drene), kedze je masyteny, tj menej sa kaziaci spracovanim ako nenasytene oleje.
Mozno az 1.5 miliardy ludi na nom kazdodenne vari(India, Indonezia Filipiny, Mikronezia...). Zlozenie(retazec) ma kratsi ako ine oleje, takze sa lahsie vstrebava, lepsie rozpusta ine tuky a bunky ho vedia priamo pouzit na vyrobu energie, podobne ako cukry.
Moja zena uz dlhsie pouziva len olivovy a kokosovy olej do vsetkych jedal,takze my ho dostavane dost bez doplnovania.

Zazvor a curcumin(kurkuma) su oboje koreniny a najlacnejsie by mali byt v prasku v korenarskom obchode alebo oddeleni v supermarte.
Sylimarin je vytazok zo semien bodliaka na Slovensku znameho ako ostropestrec mariansky(sylibum marianum=milk thistle).
Odporucam radsej vytazok, lebo obsah sylimarinu v cajoch je prilis neisty, povacsine primaly.
Vobec, standardizovane vytazky su na to, aby clovek dostal vzdy spravnu a rovnaku davku ucinnych latok, bez ohladu na to kto je vyrobca, teda ked je z krajiny, kde su dostatocne prisne kontroly nad obsahmi(priebezne nahodne namatkove kontroly produktov branych bez oznamenia s roznych obchodov a analizovanych v nezavislych laboratoriach, kde poslu len vzorku bez flase, aby ani laboranti nevedeli, koho produkt analyzuju.Tak sa vylucia mozne podvody do znacnej miery.
Takze hladaj hlavne vyrobky s peciatkou GMP, lebo tieto su tak prisne kontrolovane.
V USA je to uz nariadenie (nas "velky strazny pes" , federalna organizacia FDA sa o to postarala, tentokrat proti tomu nemam namietky)pre vsetkych vyrobcov a coskoro ti, co tomu nevyhovuju budu zavreti(zlikvidovani) kompletne.

sharon stone

Dakujem za rady.V prvom rade si dnes zájdem kupit do lekárne uz spomínanú rastlinku Chanca piedra a vitamín C.Spomínate tu aj sylimarín,neviem čo je to a či sa to dá bezne kupit v lekárni.zaujal ma aj panenský kokosový olej,píšete ze mozno aj komerčný(dá sa kupit aj nejaký iný?/ako ho užívat?priamo,že si ho dám na lyžicku a prehltnem?Zaujímavý je tiez obklad na prečistenie žlčových ciest horúcim zázvorovým obkladom.kupim si zázvor v akej podobe?prepáčte ze mám tolko otázok,ale niektoé veci su mi jednoducho neznáme.Mohli by ste podrobnejsie napisat niečo o tej diete na odstránenie živočísnych a stužených tukov?Este sa chcem opýtat,spomínate tu svojho otca žlčnikára,mal zlčníkové kamene a ako sa má teraz? podarilo sa mu ich odstránit?dakkujem este raz za prispevky.