Inteligentná hudba.....počúvate?...poznáte?

Príspevok v téme: Inteligentná hudba.....počúvate?...poznáte?
solarbikarma

každá hudba je - je to vlastne umenie áno takže nemôžem písať že je umelecká...ale je aj hudba ktorá sa líši od iných...veď si len vypočujte niečo od Regini Spektor a uvidíte...alebo podla mna nové CD Beyonce( I am Sasha Fierce) to je podla mna pekné:)také...proste ne úrovni!!
- hudbe treba rozumieť a počuť v nej jednotlivé prvky a potom si ich vedieť pospájať a zladiť....

....prosím neprispievajte ak tu chcete napísať " čo za blbá téma, inteligentná hudba- aj taká je?" alebo podobne...proste..........
ak takú poznáte, počúvate, zaujímate sa o ňu napíšte pár typov:) rada by som si už vypočula niečo nové.....vďaka:)

suns

ShaulaThalit suhlasim s tebou na 100%, Pink Floyd je nadčasová hudba a dokáže ťa preniesť do iného sveta... film The Wall sa da aplikovať na Hitlera, takisto dnes na Busha atď...proste PF budú mať čo povedať ešte aspoň ďalších 100 rokov...

ShaulaThalit

pomerne velku cast svojho terajsieho zivota som prepocuvala Pink FLoyd, to je kapela, ktora ma uniesla daleko daleko prec od dnesnych hluposti typu B. Spears a spol.
ale hudba moze byt dobra aj v inom style ako v progresivnom rocku... napr. su autori, ktorych ani nepozname, ale vytvoria taky styl hudby, take skladby, ze sami nechapeme, preco prave oni nie su uznavani za hviezdy

suns

ja sa hudbe venujem od malička a preto rozlišujem: hudba, na ktorú sa dá tancovať /keďže sa rada hýbem/ - to je ten pop, hip hop a r´n´b atď... to je rytmická hudba, rýchlo zapamätateľné melódie atď.. /slovenský hip hop sa ako hudba označiť nedá - hudba nasamplovaná a do toho rozpráva debil s 50 iq...nehovorím o textoch, môžu odrážať životné príbehy/ ďalej ako speváčka mám hudbu, ktorá ma inšpiruje - to je christina aguilera, mariah carey, celine dion, napr. aj beyonce - má úžasný hlas.. no a potom je tu tá "inteligentná hudba, hlavne je to HUDBA, a pri nej sa človek musí sústrediť, je to tá najkvalitnejšia odroda, pre fajnšmekrov. A to je určite americká progress kapela Dream Theater, ďalej starý dobrý Pink Floyd, aj Peter Gabriel, aj kresťanský rock je super napr. Delirious - sú to krásne melódie, spev, a individuálne umenie každého hudobníka! Nie náš Desmod, No Name atď ... slovenská scéna vie vyprodukovať iba pekné tváričky na obrazovku, ktoré im žerú hluchí fanúšikovia... bohužiaľ...

rofl

suhlasim, ze inteligentnou hudbou sa da nazvat tak mozno klasika. a je udajne vedecky dokazane, ze pocuvanie tejto hudby docasne zvysi intelekt.

vikuska

Ako "inteligentnu hudbu" by som tiez nazvala skor klasiku eventualne spojenie medzi klasikou a modernou ako napr. S.Brightman, to je krasne a prijemne sa pocuva.

ewus;)

neviem ale to tvoje pomenovanie vo mne evokuje dojem ako keby si tu hudbu nazyvala inteligentnou preto ze sa paci tebe a ty sa tak citis inteligentnejsie kedze pocuvas inteligentnu hudbu?:D no a z tych ukazok co ste hu hodili sa mi na to hodi viac pomenovanie kabaretna hudba nez "inteligentna" a taktiez to vo mne evokuje pocit ze ostatna hudba je pre vas nieco hlupe, podradne,

podla mna je inteligentna hudba klasika- Chopin, Mozart, Debussy
a z niecoho modernejsieho suhlasim s autorkou s Beyonce, ale aj tak by som ju nenazvala inteligentnou hudbou lebo to by potom robilo z ludi ktory ju pocuvaju ludi inteligentnych a to hudba nedokaze