Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Hemoroidy a liecba

Príspevok v téme: Hemoroidy a liecba
laura2255

O hemoroidoch mam nastudovane uz fakt vsetko,no nieje mi rady ani pomoci!Koncom roka 2008 mi po kolonoskopickom vys.diagnostikovali vnutorne hemoroidy.Velmi som sa divila,nie som ten typicky kandidat na toto ochorenie.Po pouceni a prisnom dodrziavani pokynov som aj tak o pol roka musela podstupit Baronovu ligaturu.Hotove peklo,po 2tyzdnoch od zakroku sa mi vo vnutri konecnika tvori nieco ako mazlavy vytok,strasne zapachajuci,a aj uvolnovanie plynov je az take hnilobne.Aby toho nebolo malo,na vonkajsej casti konecnika sa mi vytvorili 2 trhlinky,napriek tomu,ze nemam zapchu,ja uz to nechapem...Lekar mi povedal,ze konecnik mam krasny,a trhlinky sa vyliecia cipkami a mastami za 10 dni.Figu borovu,stale ich mam rovnake.Moje pocity a stavy su opacne,ako nazor lekara,konecnik mi zvonka opucha,trhlinky svrbia,vnutorna cast konecnika,ako keby sa tahala vonku,je fialova,zdurena.Moj laicky dojem je,ze mi ,,uzly.. prolabovali vonku.Mam teda vonkajsie ci vnutorne hemoroidy...?Mali ste niekto z Vas podobne problemy,viete mi poradit ako ste sa z toho dostali?(okrem Detralexu,vlakniny,pohanky,pitneho rezimu,dubovej kory,probiotik,repika,hygieny,vsetkych kremov,cipkov ,kvapiek,co trh ponuka)Mate niekto skusenost z laserovou liecbou hemoroidov,alebo trhlinky?Dakujem za vsetky rady a nazory.

janka99

Hemoroidy som si pestoval asi dvadsať rokov, až to došlo do 4. štádia. Ako veťký bojko som sa nikdy neoodhodlal na klasickú operáciu tak som vroku 2003 vyskúšal laserové centrum v hlavnom mestekde slubovali bezbolestné odstránenie bez potreby hospitalizácie za poplatok asi 16000sk. Operácia prebehla ok, bolesti po operácii takmer žiadne a efekt? odstránili mi iba niektore výčnelky a ja som po dvoch rokoch bol na tom ako pred operáciou, ked som sa bol ukázať doktorovi čo ma operoval a chcel som znova operáciu pýtali takú istú sumu. Nechal som to tak a trpel dalších 10 rokov. Po tom som sa dočítal o žel. nemocnici Košice a skúsil som operáciu tam. To bolo o niečom úplne inom. Ziadne sluby o bezbolestnom zákroku, bolesti poriadne ale vydržatelné, hospitalizácia 3dni vnemocnici s doplatkom asi 150eur. Po mesiaci sa cítim ako v inom svete a ľutujem že som uveril podvodníkom a nedal sa poriadne operovať skôr. Nech si každý urobí názor sám o súkromných chirurgických centrách hlavného mesta.

bigo01

AMI-HAL operácia hemoroidov
U nás málo známa, celosvetovo veľmi uznávaná liečba vnútorných hemoroidov 1. - 4. stupňa.
Dátum vzniku má zhruba pred 15 rokmi v Japonsku, odkiaľ sa rozšírila do USA, Austrálie a Európy. Na Slovensku sme jediné pracovisko, ktoré používa tento prístroj.
Princíp liečby spočíva v tom, že pomocou špeciálneho anoskopu, na konci ktorého je sonografické (dopplerovské) čidlo, sa detekujú vyživujúce tepničky (cievky, privádzajúce krv do uzla), ktoré sa potom cieľene opichnú špeciálnym vláknom a podviažu. Operačný zákrok je prakticky nebolestivý, pretože sa opichujú cievky v hĺbke 2 - 4 cm nad linea dentata, čiže v oblasti konečníka, ktorá má len veľmi malé množstvo nervových zakončení. Pacient len pociťuje tlak anoskopu na stenu konečníka a prípadne tlak pri uzlení stehov. Zákrok trvá 20 - 30 minút v závislosti od počtu opichnutých cievok (4 - 7).
Komplikácia tejto liečby môže byť v podobe drobného krvácania ihneď po zákroku, ktoré sa ale v priebehu niekoľkých hodín zastaví. Iné komplikácie pozorované neboli.
Efekt liečby je v zastavení krvácania, bolestí a v zmenšení prolabovaných uzlov. Vznik recidívy je 5%.
Elastická - Barronova - ligatúra hemoroidov
Táto metóda je na Slovensku najviac využívaná v ambulantnej praxi. Nevyžaduje žiadnu prípravu, anestéziu, recidíva pri využití ako samostaného zákroku je 60 - 80% do 5 rokov.
Princíp liečby spočíva v tom, že do aplikátora elastických gumičiek sa klieštikmi alebo podtlakom vtiahne uzol a na stopku sa naloží pomocou aplikátora el. ligatúra. Tá priškrtí prívod krvi do podviazaného uzla. Tento za 2 - 5 dní odpadne.V tejto oblasti vznikne jazva, ktorá fixuje sliznicu ku spodine. Tento proces sa môže za mesiac opakovať až do ošetrenia všetkých uzlov.
Asi 2 - 5 dní po aplikácii môže byť pocit tlaku v konečníku, pocit cudzieho telesa, bolesť alebo nutkanie na stolicu. Bolesť dobre reaguje na bežné analgetika a sedací kúpeľ v horúcej vode.
Asi týždeň je doporučené mať kašovitú stolicu (nie vodnatú, hnačkovitú), ktorá sa dosiahne pomocou rôznych laxatív, najlepšie rastlinného pôvodu.
Najzávažnejšia komplikácia môže byť flegmóna (rozsiahly zápal) tejto oblasti, ktorý sa ale vyskytuje veľmi zriedkavo (zlomok promile). Prejavuje sa výraznými bolesťami, vysokými teplotami nad 38 °C a nemožnosťou sa vymočiť. Táto komplikácia si vyžaduje hospitalizáciu, vnútrožilnú aplikáciu antibiotik a podľa rozsahu i daľšiu liečbu. Najväčšie riziko je v prvých 3 - 4 dňoch od aplikácie gumičky. Pri obdobných problémoch je na mieste, ak pacient vyhľadá svojho lekára, ktorý mu robil tento zákrok a poradí sa s ním. Ako menej závažné krvácanie sa môže objaviť prolaps podviazaného uzla, trombóza tohto uzla alebo mierne krvácanie v čase, keď uzol za niekoľko dní od zaškrtenia odpadne.
Dobrá rada na záver: odložte dôležité rozhodnutia v deň zákroku na neskoršie, bežné aktivity sú dovolené, ale predsa len nepríjemný pocit event. pocit tlaku môžete cítiť.

bigo01

Užívam si toto ochorenie už dlhé roky.Na nejakých 14 rokov som mal pokoj po ambulatnom zákroku elektroliečbou.Robili mi to na 5 x a za vlastné.poisťovńa to neprepláca.No teraz mám sedavé zamestnanie a problémy sa vrátili.Keď žila navrie chirurg ju nareže a vyberie zrazeninu krvi.Inak vznikajú aj pri sedení na studenom podklade,tvrdej stolici,alebo hnačkách.Niekedy sú uzavreté,niekedy krvácajú.Riešenie hľadajte u chirurga,najlepšie cievneho

253sen

každé ťažkosti s konečníkom treba vyšetriť, často sa za hemoroidálnymi ťažkosťami okrem hemoroidov môžu skrývať aj iné ochorenia. Na druhej strane nie každé hemoroidy treba operovať. poradia Vám na schc.sk

253sen

Hemoroidy sú nepríjemným a niekedy aj bolestivým ochorením, a ich liečba je zdĺhavá. Určité typy liečby hemoroidov a ich prevencia síce utišujú bolesť a utlmujú príznaky, ale hemoroidy neodstránia. Niektoré operatívne zákroky sú nielen bolestivé, ale aj doba hojenia trvá dlhšie.

Jednoduchý, rýchlo sa hojaci a zároveň bezbolestný operatívny zákrok je odstránenie hemoroidov laserom. Jedná sa o najmodernejšiu technológiu liečenia hemoroidov. Laserová liečba je jednodňový chirurgický zákrok na špecializovaných pracoviskách, ktoré sú vybavené príslušnou technikou a vyškoleným personálom. V ten istý deň, ako prebehne operácia, budete aj doma. Pacientom tak odbudne stres spojený s hospitalizáciou a liečba hemoroidov laserom šetrí aj drahocenný čas. Odstránenie hemoroidov trvá približne tridsať minút, niekedy až hodinu. Doba, za ktorú sú hemoroidy odstránené laserom, závisí od veľkosti hemoroidov a ich štádia.

Pacientom je pri tomto chirurgickom zákroku podávaná lokálna anestézia a odstránenie hemoroidov laserom je tak úplne bezbolestné. Všetky hemoroidy sú odstránené laserovou liečbou naraz a nie sú potrebné žiadne ďalšie opakované chirurgické zásahy. Krvácanie pri tomto ambulantnom zákroku je minimálne. Rovnako aj vznik opuchov.

Laserový lúč,

ktorý sa používa pri odstránení hemoroidov laserom, je tenký a nepoškodzuje tkanivo v okolí miest postihnutých hemoroidmi. Laserová liečba odstraňuje hemoroidy natrvalo a doba hojenia je krátka. Pacienti sú do týždňa schopní vrátiť sa do práce a vykonávať všetky bežné činnosti.

Tento chirurgický zákrok nie je hradený poisťovňou. Lekári však uzatvárajú zmluvy s finančnými spoločnosťami a odstránenie hemoroidov laserom môžete zaplatiť aj na splátky. Prípadne aj kombináciou platby v hotovosti a splátkami.

bigo01

Príčiny vzniku Hemoroidov

Ako vznikajú hemoroidy?

Poznáme mnoho príbehov o tom ako môžu vzniknúť hemoroidy. V mladosti jeden môj učiteľ nás okrikoval, ak sme sedeli na studenom betóne a hovorieval , že budeme mať zlatú žilu (hemoroidy). Náš učiteľ sa však mýlil, chlad hemoroidy nespôsobuje.

Týmto spôsobom Vám chcem ukázať, že veľa vecí ktoré sa dozviete o hemoroidoch nemusia byť celkom pravdivé.

Čo spôsobuje hemoroidy?

Medzi najčastejšie príčiny vzniku hemoroidov patrí

Asi najzaujímavejšou príčinou vzniku hemoroidov sú nesprávne toalety a držanie tela na záchode.
Sedenie na toalete môže spôsobovať hemoroidy, pretože odstavuje panvové svaly a núti rektálne svaly k väčšej námahe.

Od praveku ľudia riešili vyprázdnenie stolice tak, že si kľakli a vyprázdnili sa.

Sedenie na toalete a vyprázdňovanie je pre nás náročnejšie, takže sa viac namáhame a to spôsobuje hemoroidy.

Ideálne záchody sú drepové, vyskytujú sa vo Francúzsku, Taliansku, Rusku, a najčastejšie v Indii ku ktorým si kľaknete prirodzene a spravíte potrebu.

Sedenie na klasickom záchode okráda panvové svaly o svoju prácu, tento nedostatok podpory je jeden z častých príčin vzniku hemoroidov.

Ale aj tento problém spolu vyriešime a to tak že si pod nohy dáme malú stoličku, tiež sa môžete nakláňať dopredu. Tento spôsob používame na to, aby sme získali aspoň nejakú podporu panvového svalstva.

Zápcha je ďalšou príčinou vzniku hemoroidov

Príčiny vzniku hemoroidov
Zápcha môže spôsobyť vznik hemoroidov, ako tomu predísť?

Ak máte pocit, že príroda volá, urobte si čas a nechajte prírodu pracovať.

Ak máte problém s tlačením, vyskúšajte jemné a hlboké dýchanie, pomôže dostať Vaše tráviace ústrojenstvo do pohybu.

Bohužiaľ veľa ľudí zadržiava dych pri tlačení a to spôsobuje hemoroidy. Keď zadržiavate dych zvyšujete krvný tlak, tým pádom vzniká ešte väčší tlak na miesto postihnuté hemoroidmi.

Neseďte na toalete dlhšie ako 5 minút, ak to trvá dlhšie skončite a počkajte na pocit nutkania a choďte znova. Ak všetko ostatné zlyhá, vložte si čapík do análneho otvoru ktorí spôsobí pohyb čriev. Do piatich minút zápcha skončí. Používajte len v nevyhnutných prípadoch.

Zápcha a hnačka je známa veľkou námahou análneho otvoru, črevné pohyby a kolísanie krvného tlaku. Všetky tieto aspekty, dráždia hemoroidy.

Zápchu spôsobuje veľa vecí, vrátane nízkej konzumácii vlákniny, nedostatku vody, nedostatok vitamínu E, nedostatok pohybu a vedľajšie účinky niektorých liekov.

Vzhľadom k tomu, že zápcha je hlavnou príčinou vzniku hemoroidov, mali by ste vždy poslúchnuť volanie prírody.

Ak poznáte svoje telo a viete ze ste náchylný k zápche, mali by ste mať vždy po ruke čapíky, samozrejme ak všetko ostatné zlyhá. Hnačka je často spôsobená príliš korenenými jedlami, takže sa im treba vyhýbať.

Príliš tvrdý toaletný papier môže byť príčina vzniku Hemoroidov
Dokonca aj tvrdý toaletný papier môže spôsobovať hemoroidy, poškriabaním tvrdým papierom naše telo reaguje tak, že zvyšuje prietok krvi v snahe zmeniť to.

Nadmerné škrabanie vonkajších hemoroidov spôsobuje bolesť, krvácanie a v poslednom rade aj ich zväčšovanie.

Naučte sa jemne utierať, používajte jemný toaletný papier, tým znížite vznik hemoroidov.

Ak už máte hemoroidy, vždy používajte niečo vlhké, napríklad detské obrúsky, alebo navlhčený toaletný papier.

Šport môže byť príčinou vzniku hemoroidoví
Akákoľvek činnosť, ktorá vytvára tlak môže spôsobiť hemoroidy, alebo ich zhoršovať.

Napríklad aj horský bicykel, jazdenie na koni, vzpieranie, fitness odhadzovanie snehu, všetko pričom sa zvyšuje tlak v oblasti konečníka.

Ak je váš obľúbený šport jedným z hlavných príčin vzniku hemoroidov, mali by ste si od neho trochu oddýchnuť aspoň dovtedy, kým sa vaše hemoroidy nedajú do poriadku. Niekedy , ale túto možnosť nemáme ak sa jedná o napríklad o zamestnanie.

Vek môže byť pričinou vzniku hemoroidy
Čím je telo staršie, tkanivá sa stávajú krehké, svaly ubúdajú. Análne svaly netlačia tak efektívne, to vedie k zápche a k riziku vzniku hemoroidov. Vek býva jednou z hlavných príčin hemoroidov, to vysvetľuje väčší záujem o prijem vlákniny s pribúdajúcimi rokmi. Zdravá strava, vhodné cvičenie takto jednoducho predídeme vzniku hemoroidov.

Chronicky kašeľ môže byť príčinou hemoroidov
Kašeľ, kýchanie, prehnaný smiech spôsobujú fyzickú námahu v análnej časti. Ľudia, ktorý sú fajčiari a často kašľu, môžu ochorieť na hemoroidy.

Vysoký krvný tlak môže spôsobiť hemoroidy
Zvýšenie krvného tlaku je jednou z hlavných príčin hemoroidov, spoznajte všetko čo spôsobuje vysoký krvný tlak a zbavte sa toho:

vysoký prijem kofeinu
vysoký prijem soli
lieky
A v poslednom rade životný štýl.

Príliš dlhé sedenie, tiež spôsobuje hemoroidy
Ak sedíte spôsobujete veľký tlak na hemoroidálnu oblasť, práve to spôsobuje hemoroidy.

Ak máte prácu v ktorej sa veľa sedí, nezabudnite sa postaviť každých 30 min. A každých pár hodín sa prejdite, aby ste udržali cirkuláciu v análnej časti.

Ako vidíte je veľa možností vzniku hemoroidov, táto stránka Vám pomôže identifikovať problém a pomôže ho vyriešiť. Prvý krok máte za sebou.

bigo01

Príčiny vzniku Hemoroidov

Ako vznikajú hemoroidy?

Poznáme mnoho príbehov o tom ako môžu vzniknúť hemoroidy. V mladosti jeden môj učiteľ nás okrikoval, ak sme sedeli na studenom betóne a hovorieval , že budeme mať zlatú žilu (hemoroidy). Náš učiteľ sa však mýlil, chlad hemoroidy nespôsobuje.

Týmto spôsobom Vám chcem ukázať, že veľa vecí ktoré sa dozviete o hemoroidoch nemusia byť celkom pravdivé.

Čo spôsobuje hemoroidy?

Medzi najčastejšie príčiny vzniku hemoroidov patrí

Asi najzaujímavejšou príčinou vzniku hemoroidov sú nesprávne toalety a držanie tela na záchode.
Sedenie na toalete môže spôsobovať hemoroidy, pretože odstavuje panvové svaly a núti rektálne svaly k väčšej námahe.

Od praveku ľudia riešili vyprázdnenie stolice tak, že si kľakli a vyprázdnili sa.

Sedenie na toalete a vyprázdňovanie je pre nás náročnejšie, takže sa viac namáhame a to spôsobuje hemoroidy.

Ideálne záchody sú drepové, vyskytujú sa vo Francúzsku, Taliansku, Rusku, a najčastejšie v Indii ku ktorým si kľaknete prirodzene a spravíte potrebu.

Sedenie na klasickom záchode okráda panvové svaly o svoju prácu, tento nedostatok podpory je jeden z častých príčin vzniku hemoroidov.

Ale aj tento problém spolu vyriešime a to tak že si pod nohy dáme malú stoličku, tiež sa môžete nakláňať dopredu. Tento spôsob používame na to, aby sme získali aspoň nejakú podporu panvového svalstva.

Zápcha je ďalšou príčinou vzniku hemoroidov

Príčiny vzniku hemoroidov
Zápcha môže spôsobyť vznik hemoroidov, ako tomu predísť?

Ak máte pocit, že príroda volá, urobte si čas a nechajte prírodu pracovať.

Ak máte problém s tlačením, vyskúšajte jemné a hlboké dýchanie, pomôže dostať Vaše tráviace ústrojenstvo do pohybu.

Bohužiaľ veľa ľudí zadržiava dych pri tlačení a to spôsobuje hemoroidy. Keď zadržiavate dych zvyšujete krvný tlak, tým pádom vzniká ešte väčší tlak na miesto postihnuté hemoroidmi.

Neseďte na toalete dlhšie ako 5 minút, ak to trvá dlhšie skončite a počkajte na pocit nutkania a choďte znova. Ak všetko ostatné zlyhá, vložte si čapík do análneho otvoru ktorí spôsobí pohyb čriev. Do piatich minút zápcha skončí. Používajte len v nevyhnutných prípadoch.

Zápcha a hnačka je známa veľkou námahou análneho otvoru, črevné pohyby a kolísanie krvného tlaku. Všetky tieto aspekty, dráždia hemoroidy.

Zápchu spôsobuje veľa vecí, vrátane nízkej konzumácii vlákniny, nedostatku vody, nedostatok vitamínu E, nedostatok pohybu a vedľajšie účinky niektorých liekov.

Vzhľadom k tomu, že zápcha je hlavnou príčinou vzniku hemoroidov, mali by ste vždy poslúchnuť volanie prírody.

Ak poznáte svoje telo a viete ze ste náchylný k zápche, mali by ste mať vždy po ruke čapíky, samozrejme ak všetko ostatné zlyhá. Hnačka je často spôsobená príliš korenenými jedlami, takže sa im treba vyhýbať.

Príliš tvrdý toaletný papier môže byť príčina vzniku Hemoroidov
Dokonca aj tvrdý toaletný papier môže spôsobovať hemoroidy, poškriabaním tvrdým papierom naše telo reaguje tak, že zvyšuje prietok krvi v snahe zmeniť to.

Nadmerné škrabanie vonkajších hemoroidov spôsobuje bolesť, krvácanie a v poslednom rade aj ich zväčšovanie.

Naučte sa jemne utierať, používajte jemný toaletný papier, tým znížite vznik hemoroidov.

Ak už máte hemoroidy, vždy používajte niečo vlhké, napríklad detské obrúsky, alebo navlhčený toaletný papier.

Šport môže byť príčinou vzniku hemoroidoví
Akákoľvek činnosť, ktorá vytvára tlak môže spôsobiť hemoroidy, alebo ich zhoršovať.

Napríklad aj horský bicykel, jazdenie na koni, vzpieranie, fitness odhadzovanie snehu, všetko pričom sa zvyšuje tlak v oblasti konečníka.

Ak je váš obľúbený šport jedným z hlavných príčin vzniku hemoroidov, mali by ste si od neho trochu oddýchnuť aspoň dovtedy, kým sa vaše hemoroidy nedajú do poriadku. Niekedy , ale túto možnosť nemáme ak sa jedná o napríklad o zamestnanie.

Vek môže byť pričinou vzniku hemoroidy
Čím je telo staršie, tkanivá sa stávajú krehké, svaly ubúdajú. Análne svaly netlačia tak efektívne, to vedie k zápche a k riziku vzniku hemoroidov. Vek býva jednou z hlavných príčin hemoroidov, to vysvetľuje väčší záujem o prijem vlákniny s pribúdajúcimi rokmi. Zdravá strava, vhodné cvičenie takto jednoducho predídeme vzniku hemoroidov.

Chronicky kašeľ môže byť príčinou hemoroidov
Kašeľ, kýchanie, prehnaný smiech spôsobujú fyzickú námahu v análnej časti. Ľudia, ktorý sú fajčiari a často kašľu, môžu ochorieť na hemoroidy.

Vysoký krvný tlak môže spôsobiť hemoroidy
Zvýšenie krvného tlaku je jednou z hlavných príčin hemoroidov, spoznajte všetko čo spôsobuje vysoký krvný tlak a zbavte sa toho:

vysoký prijem kofeinu
vysoký prijem soli
lieky
A v poslednom rade životný štýl.

Príliš dlhé sedenie, tiež spôsobuje hemoroidy
Ak sedíte spôsobujete veľký tlak na hemoroidálnu oblasť, práve to spôsobuje hemoroidy.

Ak máte prácu v ktorej sa veľa sedí, nezabudnite sa postaviť každých 30 min. A každých pár hodín sa prejdite, aby ste udržali cirkuláciu v análnej časti.

Ako vidíte je veľa možností vzniku hemoroidov, táto stránka Vám pomôže identifikovať problém a pomôže ho vyriešiť. Prvý krok máte za sebou.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Hemoroidy a liecba - Fórum - ZDRAVIE.sk