Hemoroidy a liecba

Príspevok v téme: Hemoroidy a liecba
laura2255

O hemoroidoch mam nastudovane uz fakt vsetko,no nieje mi rady ani pomoci!Koncom roka 2008 mi po kolonoskopickom vys.diagnostikovali vnutorne hemoroidy.Velmi som sa divila,nie som ten typicky kandidat na toto ochorenie.Po pouceni a prisnom dodrziavani pokynov som aj tak o pol roka musela podstupit Baronovu ligaturu.Hotove peklo,po 2tyzdnoch od zakroku sa mi vo vnutri konecnika tvori nieco ako mazlavy vytok,strasne zapachajuci,a aj uvolnovanie plynov je az take hnilobne.Aby toho nebolo malo,na vonkajsej casti konecnika sa mi vytvorili 2 trhlinky,napriek tomu,ze nemam zapchu,ja uz to nechapem...Lekar mi povedal,ze konecnik mam krasny,a trhlinky sa vyliecia cipkami a mastami za 10 dni.Figu borovu,stale ich mam rovnake.Moje pocity a stavy su opacne,ako nazor lekara,konecnik mi zvonka opucha,trhlinky svrbia,vnutorna cast konecnika,ako keby sa tahala vonku,je fialova,zdurena.Moj laicky dojem je,ze mi ,,uzly.. prolabovali vonku.Mam teda vonkajsie ci vnutorne hemoroidy...?Mali ste niekto z Vas podobne problemy,viete mi poradit ako ste sa z toho dostali?(okrem Detralexu,vlakniny,pohanky,pitneho rezimu,dubovej kory,probiotik,repika,hygieny,vsetkych kremov,cipkov ,kvapiek,co trh ponuka)Mate niekto skusenost z laserovou liecbou hemoroidov,alebo trhlinky?Dakujem za vsetky rady a nazory.

laura2255

Caute baby,som rada,ze sa ozval aspon niekto.Ak mozem poradim taraz ja Vam.Evica7 ty nevahaj,zmen lekara a sup na gastro.vysetrenie.Kolonoskopia nieje prijemna,to je pravda,ale myslim si,ze su aj horsie vysetrenia,musis sa na to pozerat s takehoto uhla.Ja som tiez sla,radsej skor ako neskor.Nestala som o nejaky zapal a pod.Ved konecnik je velmi citliva bolestiva zalezitost,aj sliznica vo vnutri je fakt citliva.Presurfuj net a ked budes vediet fakt maximum,urcite pojdes.Vidis ako ja,drzala som vsetky zasady a aj tak som musela podstupit Baronovu ligaturu,nevyhla som sa tomu.Baby nemajte strachy,na operaciu sa chodi uz v konecnom stadiu,ked Vam zo zadku visia hemeroidy ako slivky.Je X inych zakrokov,menej bolestivych,i ked financne narocnejsich.Mne uz to je jedno,zvazujem laser,preto som sa aj pytala ci ma niekto skusenost s tymto zakrokom.Trpim sice ,,len,,7 mesiacov,ale uz nevladzem.Boj z hemeroidmi je dlhy maraton vyzadujuci si disciplinu a trpezlivost.Ja napr.nejdem z domu kym niesom vyprazdnena,aby som sa mohla osprchovat,namazat,vymenit pradlo,kazdy den absolvujem sedacie kupele...Obtazuje to fakt,kvoli tomu som nebola tento rok ani na dovolenke :( Dobre rady na zaver podla mojho rezimu: 1.vypit minimalne 3dcl vody hned rano na lacno,nie studenu,letnu 2.na ranajky zamiesat jogurt s obycajnymi ovsenymi vlockami,rozdrvenym lanovym semenom a pohankou, vlakninou mana(maju v lekarni),mozte pridat aj ovocie podla chuti.Ak by sa Vam to zdalo velmi suche,priliat trochu mlieka.Takto som si zarucila vyprazdnovaci reflex,bezim do 10minut.Este lepsie je,ked tuto stravu vymixujete v mixeri ako shake,a zoberiete si ju do prace.Osviezi,zasyti,je to zdrava,tekuta strava,ktora dobre ,,prebehne,, cez traviaci system.3.kupte si pohanku,varte ako ryzu,bez soli.pohanka je velmi bohata na rutin,ktory posilnuje cievy 4.kupte si pohankovy caj,nemaju ho v kazdej lekarni,ale zozeniete,rovnaky ucinok ako pohanka 5.Caj z dubovej kory sa nesmie pit dlhodobo 6.Mne osobne dubova kora robila zle,pokozku v okoli konecnika aj zadnic som mala zdevastovanu uplne,popraskanu,ekzemovu,svrbivu.Kozna mi povedala,ze ma velmi dub.kora vysusa.Odporucila repik.Sedavala som v repiku a pomohlo!Dnes mam zadnice aj okolie konecnika(myslim pokozku)velmi peknu.7.Kedze konecnik boli extra aj cez menstruaciu,vsetko je zdurene,nepouzivala som tampony,ale vlozky,sem tam sa mi zaparila pokozka.Pomahala rybacia mast(pre batolata,al.repikova mast) 8.Baby opatrne s mastami a cipkami,dlhodobe pouzivanie vam moze uplne znicit jemnu pokozku v problemovej partii...ako mne,a trva to velmi dlho kym ju ,,date na poradek,,To uz nehovorim o kortikoidnej liecbe.9.Dodrziavat riadny pitny rezim,dietnu stravu,bacha na zapchu!10.Dodrziavat prisnu hygienu,a neskrabat!11.zachvaty sklbavej bolesti a svrbenia zmiernit obkladmi ladu,studenou sprchou,najviac kolko vydrzite.12.v noci sa snazit spat na lavom boku,nieje tak vytvarany tlak na hlavnu cievu v brusnej dutine.13.na noc kludne vlozit medzi nohy vatovy tampon namacany v repikovom odvare,al.cibulovom odvare(vyvarit celu cibulu v malom mnozstve vody,ked je cibula makka,az taka slizka,ziskajte co najviac slizu na vat.tampon.mozte aj tu cibulu nim vyutierat,ak mate malo este namacat vo vyvare z cibule,vlozit na noc na hemeroid.)Tato rada je na vonkajsie hem,pomaha to i ked len na chvilu,hem.sa trosku utisi a stiahne.14.ine metody liecby www.chirkoz.sk,al.www.chirurgickecentrum.sk(pre silnejsie zaludky,su tam zakroky na videach)
Ak Vam aspon nejaka moja rada pomohla,rada som Vam bola napomocna,viem ake to je peklo na zemi.S tymto mojim programom som docielila aspon to,ze som svoj stav udrzala ako tak pod kontrolou,i ked som musela ist na zakrok.Moj nazor je taky,ze vsetky tieto rady,neliecia,len tlmia a zmiernuju priznaky.Po vsetkych peripetiach zdravym rozumom uvazujem,hemeroidy je ochorenie zlyhania,oslabenia,zilneho systemu v analnom kanali,a to asi strava a maste nevyliecia,takze sup sup k lekarovi a necakat.Som rozhodnuta ist na laser,cakam uz len na nejaku skusenost,radu.

evica7

Mariaa, diky, pretoze sa vysetrenia bojim, pocula som , ze kolonosk. moze aj uskodit. moj otec na nej bol a tie bolesti, ktore potom mal nieco strasne...Myslim si, ze to suvisi aj so psychikou, pretoze ja to nemam az v takom stadiu, ale pred 10 mesiacmi mi nahle zomrel brat, strasne... Krvacanie sa mi vtedy rapidne zhorsilo, v den pohrebu isla so mna sama krv, pri tom som vobec nejedla, schudla som za cca 8 dni neuveritelnych 9 kil, ale niet sa co cudovat. Potom sa mi to ustalilo a teraz ten problem mavam obcas. musim si davat pozor aj na stravu, ale krv na papieri mavam vzdy, ked mam psychicke problemy, ak som v pohode tak aj to mam o.k.Mala si to tiez tak ?

[zruseny12]

FEMKA
len tam treba aj ine veci dodrziavat,nie len ciste kupel z dubovej kory...a pit caj...
aj to ostatne,co som pisala...
u chirurga som uz po navsteve kolonoskopie vobec nebola a dufam,ze ani to nebude zapotreby...a mozem podakovat lekarke Z GASTRA,ktora mi poradila to PRELIECENIE...

femka

maria fajn ze si napisala ze dubova kora zabera lebo ja neverim ze ked ju niekto pije a robi si poctivo aj kupele a vsetko dlhodobo ze by to nezabralo....mam to odskusane tiez

[zruseny12]

no a este ten caj som zabudla z DUBOVEJ KORY-sackovi/ked mi uz bolo velmi zle tak som ho pila.../
toto vsetko som robila trpezlivo dost dlho,ale nepamatam,kolko to trvalo na mesiace,len viem,ze to nepreslo po mesiaci...a musim to aj dodrziavat stale...
ale mozem povedat,ze krvacanie a vsetko okolo je uz prec...mavala som aj take satvy,ze som nemohla dlho sediet na zadku...napr.ked som plietla,alebo dlho pozerala na TV,musela som si niecim podlozit sedacku,aby ma to netlacilo na kosti,konecnik a celkovo zadnu cast...
bolievali ma ja krize a nohy-nenormlane.../sice bolo to aj s inych veci,ale aj od toho som to mala,tie bolesti/niekedy som nemohla sediet,a musela som si lahnut na chrbat...no nerada na to spominam...len dufam,ze sa to uz nevrati-NIKDY...

[zruseny12]

ano bola som najprv u chirurga/bolo to uz velmi vazne,lebo som tyzden v kuse krvacala i 5x denne som bola na zachod a plno krvi som mala,ten mi povedal,ze musim ist na operaciu,ale najprv,ze musim este podstupit kolonoskopiu,tak som bola aj na to na GASTRE...a tam mi lekarka,povedala ,ze na opraciu nemam ist,ze az potom budem mat problemi a MAM SI TO PRELIECIT...NA KOLONOS.MI ZISTILI AJ DROBNE VNUTORNE HEMOROIDY...
CHYRURG ZASA MI POZEDAL, ZE MAM 2STUPEN HEMOROIDOV...
dubova kora
vybrala som asi 3balenia DETRALEXU
POTOM SOM UZIVALA AJ HEMODIN/je to podobne ako DETRALEX/
CIPKY SPOFAX
A ZMENA STRAVY,NIC STIPLAVE,MASTNE...
VLAKNINU PSYLLIUM...

[zruseny12]

asi sa pytas LAURY...ale napisem aj ja,ja som si robiavala kupel 1x do tyzdna,a pila som caj z DUBOVEJ KORY-SACKOVI/kupila som si ho v lekarni/