Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Hemoroidy a liecba

Príspevok v téme: Hemoroidy a liecba
laura2255

O hemoroidoch mam nastudovane uz fakt vsetko,no nieje mi rady ani pomoci!Koncom roka 2008 mi po kolonoskopickom vys.diagnostikovali vnutorne hemoroidy.Velmi som sa divila,nie som ten typicky kandidat na toto ochorenie.Po pouceni a prisnom dodrziavani pokynov som aj tak o pol roka musela podstupit Baronovu ligaturu.Hotove peklo,po 2tyzdnoch od zakroku sa mi vo vnutri konecnika tvori nieco ako mazlavy vytok,strasne zapachajuci,a aj uvolnovanie plynov je az take hnilobne.Aby toho nebolo malo,na vonkajsej casti konecnika sa mi vytvorili 2 trhlinky,napriek tomu,ze nemam zapchu,ja uz to nechapem...Lekar mi povedal,ze konecnik mam krasny,a trhlinky sa vyliecia cipkami a mastami za 10 dni.Figu borovu,stale ich mam rovnake.Moje pocity a stavy su opacne,ako nazor lekara,konecnik mi zvonka opucha,trhlinky svrbia,vnutorna cast konecnika,ako keby sa tahala vonku,je fialova,zdurena.Moj laicky dojem je,ze mi ,,uzly.. prolabovali vonku.Mam teda vonkajsie ci vnutorne hemoroidy...?Mali ste niekto z Vas podobne problemy,viete mi poradit ako ste sa z toho dostali?(okrem Detralexu,vlakniny,pohanky,pitneho rezimu,dubovej kory,probiotik,repika,hygieny,vsetkych kremov,cipkov ,kvapiek,co trh ponuka)Mate niekto skusenost z laserovou liecbou hemoroidov,alebo trhlinky?Dakujem za vsetky rady a nazory.

dzowo

Bol som na 3 operáciach - zrejme veľmi nepomohlo. 3 mesiace mám akútne problémy, bez krvi, 2-3 hemoroidy aj vybulené vonku /menšie, nedajú sa zatlačiť/, stále svrbenie, zatiaľ som vyskúšal:
- stále 4-6 detralexov denne
- PreparationH masť a čípky - aj trochu úľava, nepomohlo. Masť sa zle umýva z prstov.
- Mastu masť + čípky - nepomohlo, asi horšie je to ako PreparationH
- zinková masť - úplne žiadny účinok
- Avenoc čípky + masť Dubová kôra. Čípky o ničom, masť trochu znížila svrbenie, inak o ničom.
- Nechtík. masť - znižuje svrbenie.
Takže zatiaľ nepomohlo nič, hemoroidy žiadna zmena, vždy som skúšal zo týždeň jeden preparát.
Dnes mi prišiel FINE6, tak začínam tento. Ale už prvý dojem je rozpačitý - nie je to masť ale olejček, majú sa 2-3 kvapky vmasírovať na konečník. No má to úplne debilný systém - žiadne dávkovanie, keď sa to otvorí /flaštička/, tak z nej nijako neexistuje odkvapnúť dve-tri kvapky, hneď sa vyleje možno 20 kvapiek na prst, niečo ostne, ostatné je na zemi. Možno soudruzi z Rakúska mysleli že Vám to na prdel bude kvapkať sused, alebo tiež neviem ako trafí 2-3 kvapky.
Oslovil som aj tých s tým "Milanivom" - ani neodpovedali týždeň na mail.

Cuki

Ja som mala problémy s hemeroidmi aj krčovými žilami. Teraz k tým hemeroidom. Skúšala som všetko, sedavé kúpele z dubovej kôry, tie mi hemeroidy iba zbytočne vysušili a potom množstvo rôznych mastičiek, ktoré mi hemeroidy zasa rozleptali.
Začala som jesť ovesné otruby, ktoré sa majú jesť s mliečnymi výrobkami. Ja ich jem s jogurtom. A kúpila som si gél SOFIA s extraktom z pijavíc, ktorý mi konečne pomohol. Už nekrčím noviny od bolesti na záchode.
www.navratkuzdraviu.sk

RNG

Domacimajster, mrkva a jablka vo vacsom mnozstve su nielen vyborne zdroje antioxidantov, co spruznuju cievy, ale aj mikrovlaknin, co masiruju creva, odmoruju a sposobuju pravidelny posuv stolice, bez krcov, tj netvoria sa rozne tlaky,ktore narusuju steny criev a prispievaju aj k hemoroidom, co su vlastne len typ krcovych zil na spodu hrubeho creva.
Med aj skorica su antimikrobialne takze podporuju dobru crevnu floru.
Velmi zaujimava metoda! A celkove zdrava, a nielen na hemoroidy.

thor

mne pomohla miska ovs.vlociek s medom kazde rano.po troch mesiacoch sa dostavili vysledky.nepotrebujem uz ziadne maste ani cipky..:) a samozrejme dodrzujem prisnu hygienu.po kazdej potrebe umyt vodou.moze sa to zdat narocne,ale clovek si casom zvykne a uz to berie ako samozrejmost:) drzim palce!

domacimajster

Trpel som týmto neduhom od tridsiatky a hoci som pracoval v zdravotníctve, na operáciu som sa neodhodlal, neprežil ju vtedy jeden kolega. Pred štyrmi rokmi som na internete natrafil na dietu proti fajčeniu.Táto dieta spočíva v tom, že každý večer pred spaním si dáte pohár nastruhanej mrkvy s citronom a medom. Na kilo mrkvy dva citróny a DOMÁCI MED/nie zmes medov z EU a sveta/ tak, aby to nebolo kyslé. Asi po polroku tejto terapie som jedného dňa zahodil cigarety aj so zapaľovačom do kontejnera a odvtedy ma ani nenapadlo si zapáliť! Okrem toho mi po roku zmizli na nohách krčové žily a ustúpili problémy s hemoroidmi. Aj teraz si občas ešte mrkvu dám, ale asi rok si večer robím nastrúhané jablko posýpané škoricou a pridám si pomaranč alebo iné ovocie. Asi pol roka už nemám žiadny problém, ani najmenší náznak krvácania, nerobí mi problém celý deň šoférovať auto. Doporučujem všetkým na vyskúšanie a od odborníka privítam jeho názor na toto moje uzdravenie.

jablon

na hemeroidov sa nesmie pit alkohol a ani stiplave prisady po toalete je dobre si osprchovat konecnik z teplou vodou a potom aj pomastit z nieakim kremom pretoze z toaletnim papierom sy iba podrazdujes konecnik a potom tak aj krvacas.a teplo sa obliec

jablon

na hemeroidov sa nesmie pit alkohol a ani stiplave prisady po toalete je dobre si osprchovat konecnik z teplou vodou a potom aj pomastit z nieakim kremom pretoze z toaletnim papierom sy iba podrazdujes konecnik a potom tak aj krvacas.a teplo sa obliec

silvia22

Dobrý deň. Mám na jedného/jednu z Vás trpiacich hemoroidmi veľkú prosbu.
Som študentka ošetrovateľstva na SZU v Banskej Bystrici, 3.ročník.
Tento rok v máji mám štátnice a teda píšem aj bakalársku prácu.
Jej témou je: Edukačný proces u pacienta po operácii hemoroidov.
K dokončeniu práce potrebujem nájsť 1 pacienta s týmto ochorením (najlepšie by bolo aj po operácii hemoroidov-akejkolvek) a spracovať
o ňom tzv. kazuistiku (všetko o zdravotnom stave, ochoreniach svojich a v
rodine, momentálny zdravotný stav...). Žiadne osobné údaje v práci nebudú
a ani mne ich vedieť netreba. Ak by sa našiel niekto ochotný,
veľmi mi to pomôže. Ďakujem :) Pavelková Silvia
Môj kontaktný email : Pavelkova.Silvia@azet.sk

michaela19

Ja mám už asi rok nejaký výrastok na konečníku a veľmi tvrdú stolicu a pri vyprázdňovaní krvácam.Nieje to veľa krvi. Najprv som si myslela že je to z toho že sa mi konečník vždy roztrhne ale mám taký pocit že to nebude len tým.Natierala som si to obyčajným krémom lebo som si myslela že sa to zahojí ale stále nič.Hygienu dodržiavam ale pijem veľmi málo vody.Podľa tých príznakov čo som čítala to vizerá ako hemoroid ale mám len 19 rokou.Je to vôbec možné?Mám celkovo strach s doktorov a s nikým som o tom nehovorila lebo je mi to nepríjemné.Ak sú to hemoroidy tak by mi niekto vedel poradiť ako sa ich zbaviť bez lekára?Vopred ďakujem

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Hemoroidy a liecba - Fórum - ZDRAVIE.sk