strach z ludi

Príspevok v téme: strach z ludi
Sarah22

Prosim poradte, ako sa zbavit fobii? mam strach z ludi..bojim sa chodit medzi ludi, pretoze mam pocit,ze sa strapnim..Ked mam niekde ist, tak si to predstavim a uz vidim rozne katastroficke scenare.. niekedy mam pocit, ze by som potrebovala psychologa, lebo neraz som rozmyslala, ako by sa stalo na balkone z druhej strany..avsak som student a nemam peniaze aby som si sukromneho platila a mam strach,resp. sa hanbim si ist po papierik ku lekarke..:( pochadzam z rodiny, kde alkohol a nasilie boli na dennom poriadku, teraz to je uz ako tak..ako by som sa mohla zbavit strachu a zacat uzivat zivot, ktory mam len vysnivany???

Nikittta

Ahoj, mám 16 rokou a trpím socialnou fóbiu, keď som sa z mamou o tom rozprávala tak mi povedala, že si všetko beriem príliš k srdcu a mám byť nad vecou. Ale jej sa to ľahko povie , keď som bola na základke tak bolo všetko v pohode bola som dvojkárka mala som kamarátov nerobilo mi ziadne problémy ísť pred tabuľu alebo odpovedať na otázku ktorú mi učiteľ položí. KeĎ som nastúpila na strednú školu ako prváčka všetko sa pokašľalo. Neznášam keď som stredobodom pozornosti, nedokážem ísť do cudzej triedy po klasák . Keď ma profesorka vyvolá celá stŕpnem a nedokážem povedať nič a keď dačo poviem tak to celé dopletiem a vznikne s toho totálna kravina. Na slovenčine to dokážem nejako vydržať a odpovedať ale na jazykoch je somnou amen. Kôli tomu som si vyžiadala veľa urážok a posmešou. A chcem sa s toho dosť chcem normálne bez stresu a nadmerného potenia odpovedať lebo ma čakajú ešte 2 roky školy a nechcem tam byť za totálneho debila. Čo mám s tým robiť ?

karioll

ked to je fobia,tak psychiater ti napise velmi jemne upokojujuce lieky,k nemu nepotrebujes odporucanie od obvodneho.najlepsie zaberaju lieky typu lexaurin a xanax sr.chod na nobelplus.sk a citaj.kvoli roznym interakciam by som sa vyhol roznym volnopredajnym liekom

Janette 24

Sarah22

skus si kupit v lekarne Magnesium 300 Forte - sumive tablety a B-komplex Forte (cele Ta to vyjde cca 6 €) a urcite sa Ti ulavi, mne to pomohlo behom 1 tyzdna, strach zo zaciatku stale bol, ale ruky sa mi ovela menej triasli, ....a teraz skoro po 2,5 tyzdni je to stale lepsie, naozaj:):) a je to iba vyzivovy doplnok a silna vola - proste ze chces

dada.

Laoska
ja mam to iste čo ty tiež som sa stretla so zlými ľuďmi v živote, arogantnými, neochotnými a niektorý mi ubližovali teraz nikomu neverím, nikam nechodím. Pripadam si že všade kam prídem mam očakavať posmešky, neochotu...
Možem každemu poďakovať, že kvoli nim mam teraz socialnu fobiu.

Janette 24

Sarah 22, ak chces, aby sa ti ulavilo, tak bez hanby so vztycenou hlavou chod k obvodnej a ten papier k psychologovi si vypytaj, nezabudaj, ze ty jej nemusis nic vysvetlovat, jednoducho jej povies, ze potrebujes ist psychologovi a na druhej strane existuje LEKARSKE TAJOMSTVO. O tom, ze chodis k psychologovi sa nikto nedozvie, jedine ak to niekomu povies sama....naozaj

Janette 24

ahojte,mám 24 rokov a sociálnou fóbiou trpím už rok...prekonala som rakovinu a bola som vyše 3 mesiace aj bez vlasov - s parochňou, chodila som popritom do školy, aj do práce.....možno práve tu je koreň mojich trasúcich a depresívnych stavov. Mám super kolegov, no napriek tomu nedokážem dojesť polievku v reštaurácii - lebo tak sa mi trasú ruky. Ak som v spoločnosti a ideme si pripiť, musím si pohár vína chytiť do oboch rúk.A v škole pri prezentáciách??? - ani som nedýchala, búšenie srdca, trasúci hlas, stav na odpadnutie...veď to poznáte

Srandou na tom je len to, že napriek tomu sa chystám na druhú vysokú školu (externe), mám dobrú prácu s prestížnej fin. inštitúcii a s kolegami som neprestala chodiť jesť - obed je pre mňa živá katastrofa, ale keď to vzdám, môžem rovno pod vlak skočiť....nesmiem sa vzdať a nevzdávam sa, to je dôležité.

Vyhľadala som psychológa - ale pomohlo to len čiastočne, no aspoň som nespáchala samovraždu a bojujem s tým už s rozumom, bez výčitok, s pochopením a bez liekov...niekedy sú lepšie dni, inokedy horšie - rozmýšľam, že vyhľadám psychiatra - možno by viacej pomohla nejaká psychoterapia, ale bez liekov, lebo naše myšlienky sú v nás. my im musíme rozkazovať a ovládať ich.

všetkým prajem veľa síl!!!

delopiero

servu ludia..nepanikarte...ja mam tiez socio fobiu..prisiel som na to na strednej skole, ze ked sa niekto chcel so mnou rozpravat tak som sa rozklepal a hlavne ocervenal a tak sa riadne hanbil..by som sa zakopal najradsej, cim viac ludi, tym to bolo horsie..a to som ani nemal skarede detstvo ako tu mnohi pisete..
ale dostavam sa z toho..rocik po rociku, bojovoal som s tym tak dlho, ze do 20ky som nebol schopny oslovit babu a teraz celkom rad vyjdem "balit" do ulic..;>ale tak problemy su furt, v niektorych situaciach, ale zlepsuje sa tooo..
a psychologov sa nebojte, ty si toho uz vypoculi, nic ich nezaskoci...ja som sa po prvom roku odhodlal, ale nepomohli mi a lieky som brat nechcel...je to v prvom rade na Vas..len a len na Tebe..
kamos zas spravil celkom zaujimavy tah>tiez ma lahsiu fobiu a siel na psychiatriu na dva tyzde, ze vraj to je zdarma a zistis tam o sebe zaujimave veci...ta sa drzte, mailujte, bliakajte..

laoska

Boze ludia a ja ze som v tom sama :D tiez mam fobiu z ludi.Iba dve kamaratky mi nevadia,inak všetci.Je to na zblaznenie.Vzdy mam pocit,ze ma ludia idu vycicat,ja viem ze je to smiesne,ale stretla som v zivote vela zlych ludi,ktory mi velmi ublizili a preto sa teraz bojim skoro všetkych.Chcem mat s kazdym pokoj.Aj vy to tak citite?Najradsej by som zdrhla niekam daleko od civilizacie.

TomasXX

Zdravim musim povedat ze az dnes som zistil co mi v skutocnosti je, myslel som si ze su to depresie a nakoniec ked som zadal do googla strach z ludi vysiel mi jednoznacny vysledok socialna fobia. Musim povedat ze doteraz som nebral ziadne lieky a pomaly mi to zacina robit zo zivota peklo. Neustaly strach z ludi, v pritomnosti inych ludi nedokazem skoro rozpravat, zacnem byt nervozny, palia ma oci, vadi mi ak mi niekto pozera priamo do oci, skratka furt do okola to iste, myslem som si ze mi to po urcitom case zmyzne ale nie je to tak. Horsie je to ci vam tento posudok ide do papierov a vy kvoli tomu budete mat problem najst si pracu toho sa obavam najviac.