DHT

Príspevok v téme: DHT
mira27

Dobry den, precitala som si par utrzkovitych rad od RNG a chcela by som Vas poprosit aby ste zhrnuli prirodne preparaty, resp. prostriedky ucinne proti volnemu DHT, ktory vplyva na vypadavanie vlasov aj u zien. Chcela by som vediet, ktore naozaj ma vyznam vyskusat, kedze na internete je privela rad od roznych prispievatelov a nie je lahke urobit si v tom poriadok.

A dalej: existuje pripravok s vytazkom korena zihlavy dostupny v lekarnach pre zeny? Mam pocit ze vacsina podobnych preparatov je urcena prednostne muzom a obsahuju dalsie primesy zrejme nevhodne pre zeny. Alebo je mozne/lepsie kupit suseny koren a urobit vyluh?

Dakujem, velmi sa spolieham na Vasu odpoved.

alic3

vdaka. takze co to teda pre mna prakticky znamena? brat iba jeden z tych produktov? a co je teda lepsie pre zenu dim alebo saw palmetto? da sa to este kombinovat so zinkom ci ani to nie?

RNG

Vsetky hormonalne treba pouzivat opatrnne, lebo menia hormonalne hladiny, co moze byt uzitocne ale aj skodlive. Hranie sa s hormonami je dost riskantne.
Saw palmetto je napr zlozkou doplnkov na zvacsenie prs.

alic3

no ano, toto vsetko som uz vedela, ale mna by zaujimalo, ci je to mozne dokopy rozne miestat a ci to saw palmetto nemoze mat nejake negativne ucinky na zeny.

RNG

Pridam este vytazky z kapustovin ako DIM a I3C, samozrejme aj rozne rastlinne steroly, lebo to vsetko ovplyvnuje rozne hormony a DHT je hormon dihydrotestosteron.

jankaaaaaaaaa

na znizenie dht by trebalo uzivat yam, zinok selen a jod. aspon tolko viem ja, presne davky neviem, to by ste sa mali opytat rovno rng , urcite najdete take rady aj na jeho vlastnej stranke

alic3

toto som sa presne chcela opytat aj ja a vidim, ze sa nenasla za tri roky odpoved... neviem ci si kupit dim alebo saw palmetto alebo ci je dobre aj kombinovat... zinok uz beriem dlhsie.