Prvky proti DHT, vypadavanie vlasov

Príspevok v téme: Prvky proti DHT, vypadavanie vlasov
mira27

Dobry den, precitala som si par utrzkovitych rad od RNG a chcela by som Vas poprosit aby ste zhrnuli prirodne preparaty, resp. prostriedky a prvky ucinne proti volnemu DHT, ktory vplyva na vypadavanie vlasov aj u zien. Chcela by som vediet, ktore naozaj ma vyznam vyskusat, kedze na internete je privela rad od roznych prispievatelov a nie je lahke urobit si v tom poriadok.

A dalej: existuje pripravok s vytazkom korena zihlavy dostupny v lekarnach pre zeny? Mam pocit ze vacsina podobnych preparatov je urcena prednostne muzom a obsahuju dalsie primesy zrejme nevhodne pre zeny. Alebo je mozne/lepsie kupit suseny koren a urobit vyluh?

Dakujem, velmi sa spolieham na Vasu odpoved.

RNG

oprava Rozne steroly
uz sa privelmi mylim, cas je zalahnut spat a odmlcat sa na nejaky cas,aspon tyzden, lebo v robote mam napor a privela casu stracam na zdravotnych forach.

RNG

pozne steoly znizuju hormon DHT, ktory je zodpovedny za zvysenie vylucovania mazov. Odmorit telo od dlhych rokov pouivanie znicenych/tvrdnucich/olejov je zialbohu pridlhy proves, ptreto si ludia myslia, ze vyber potravin nema na acne vplyv.
Ale bez tvrdnucich olejov predsa sa nemoze mazovy kanalik zapchat.
Ghee je znicene maslo teplom=pretavene.
Polynenasytene trastlinne oleje pokial su panenske netvrdnu obvykle, Zahriatim na vyssie teploty z nich urobis vysychave oleje. Nar lanovy olej (lin seed, flax)zohriaty na vysoku teplotu sa stane vysychavy, pouziva sa na nabytok ako lak, na olejomalby zmiesany s roznymi pigmentami.Viac zahriaty s pridanumi polymerizatormi a zmakcovadlami sa nazyva komercne lin-oleum, co je znama plasticka pokryvka podlah.
Mononenasytene(olivovy a ine) uz menej tvrdnu , aj ked su zahriate, a nasytene oleje nemozu uz chemicky reagovat s kyslikom a polymerizovat, tj nie su vobec tvrdnuce. Preto tu casto spominam kokosovy olej, najma panensky ako velmi zdravy.

rybicka

RNG,
aj mna zujima ucinok korena zihlavy na zenske hormony. Je odpodrucany na znizenie tvorby kozneho mazu, ale suvisi to s produkciou muzskych hormonov. Citala som review na tieto doplnky a mnohi komentovali, ze tiez podporuje rast ochlpenie na tvari, o co si ako zena nekoledujem. Existuje nejaky rastlinny doplnok na potlacenie tvorby mazu pre zeny?
Zaujala ma tiez vasa teoria ohladne spojitosti akne s oxidovanymi rastlinnymi olejmi (processed), tak ju chem vyskusat. Uz som vylucila vsetky "refined" oleje. Olivovy nemam velmi rada, takze mi zostava len kokosovy. Chcam sa spytat: na spestrenie, mozem pouzivat aj GHEE? A co zivocisne tuky, tie tiez sposobuju upchavanie mazovych zliaz?
Ako mozem napravit skodu, ktoru som sposobila rokmi pouzivania rafinovanych olejov? Ako sa mi vyulcia tie svinstva z tela? Nemam nejake vyrazne akne, ale take male hrbolceky pod pokozkou, ktorych by som sa rada zbavila.

Srdecna vdaka.

Vdaka