CO na intrak?

alzbee

oriešok: ty si zrejme velmi upnuta na rodinu, ked tak premyslas, ze kvoli skole by si neodisla 300km...ja osobne som praveze uz citila, ze potrebujem sa aspon scasti osamostatnit a intrak mi tuto moznost dal:)) a co sa tyka tej vysokej...scasti mas pravdu-malokomu sa podari v zivote robit to, co vystuduje, ale naco sa zaoberat takymi pochmurnymi myslienkami? ja napriklad studujem environementalistiku...pochybujem, ze v buducnosti s tym odborom najdem uplatnenie, ale patrim medzi tych ludi, co sa buducnostou nejak extra nezaoberaju. na vysku som sla hlavne preto, aby som si predlzila studentsky zivot:)) zivot na intraku je fakt super:) kadejake chodbovice, vytahovice, izbovice a niet nad to, ked spoznas aj super ludi, ked mas super spolubyvajucich..no fakt si neviem predstavit, ze by som sla hned po mature pracovat a pracovala az do 65rokov...a ci chces, ci nie, ked ma clovek titul pred menom, tak hned sa nanho v praci inak divaju...

oriešok

To chceš kvôli škole isť až 300 km? A chodiť kvôli škole domov raz za mesiac? Mohla by som to okašlať. Ja sa ti čudujem, že tam tak ďaleko ideš, niekde bližšie nemaš žiadnu školu? Ale ak ti tak velmi zaleži na tvojom vzdelaní je mi to jedno. V tejto dobe je vysoka škola aj tak na nič. Vela ludi nerobi to čo študuje a pracu čo by chcel robiť zoženie len ťažko.

simisimi

Ja ti neviem poradiť, keďže som ešte nikdy nemusela bývať na internáte, ale práve tie veci, ktoré tu už spomenula Alzbee, patria medzi tie najnevyhnutnejšie. Myslím si ale, že keby ti nejaké veci chýbali, tak určite ti ich niekto zo spolubývajúcich požičia, poprípade si niečo dokúpiš. Ešte ale nad tým tak intenzívne nepremýšľaj, teraz len prichádzajú prázdniny, máš ešte veľa času. Prajem ti, aby si si spríjemnila leto a nemyslela nad školou a školskými povinnosťami:-)

alzbee

No co sa tyka povliecok a plachty, tak tie zvyknu davat, ale je na tebe, ci si ich vezmes alebo si donesies svoje. Kazdopadne hovorim len z mojej skusenosti, co som bola na Druzbe v BA...ako je to na inych intrakoch, tak to neviem...(ale myslim si, ze vsade by ich mali davat)...co sa tyka tych cistiacich prostriedkov, tak vezmi si do nejakej malej flasticky napriklad Jar a nejaku handru, aby si si vedela poumyvat skrine, lebo clovek nikdy nevie, v akom stave to nechali predosli "najomnici":) osobne si ale myslim, ze tvoj ruksak bude plny hlavne kvoli obleceniu :D :D preto ti odporucam, ze nejake prkotinky, ktore sa daju normalne kupit a nestoja nejak extra vela si z domu neber. Viem to podla seba, ze som si pobrala plno blbosticiek, ktore som si mohla radsej kupit a nie ich z domu vlacit...ale ja som chodila domov kazdy tyzden, cize u mna to bolo v pohode, ze som si ani nemusela nejak extra vela oblecenia brat. Ale co som mala spolubyvajucu, tak ta tiez chodila raz za mesiac domov a pri nej som videla, ze ruksak mala plny vzdy kvoli obleceniu:))

pipinaaa

tie ti daju, ale mozes si doniest vlastne, ak chces...cistiace prostriedky si mozes kupit aj na mieste, mozno vam budu umyvat aspon kupelnu ako nam:) nie je trochu skoro nad tym rozmyslat?:)

LadyEn

alzbee
diky moc urcite si ju vezmem.a co sa tyka povliecok na postel?plachta a podobne??pripadne nejake cistiace prostriedky??

alzbee

A odporucala by som asi aj varnu kanvicu..i ked su intraky, na ktorych je zakazana (napr. na Druzbe v BA), ale v tom pripade ju treba mat skrytu pod stolom a je po probleme:)

alzbee

Nezabudni si kozmetiku, veci z kuchyne-nejaky hrniec, tanier, pribor, samozrejme oblecenie, pyzamo...kazdopadne to, co ti bude nejak akutne chybat, tak si mozes dokupit:))