Ako sa mam naučiť rýchlo písať na počitači? Poznate nejaký trik?

[zruseny8]

skus si tie pravidla nejako dostat do hlavy a potom ich skusat len treningom najlepsie chatom :D
ja som sa pri chatovani naucila tak rychlo pisat a keby som si predtym prestudovala kam ma ktory prst ist viem to super

notka

ja som obdivovala bratranca, ktory vedel rychlo pisat, a to este ani nechodil na strednu, bolo to uz ale asi pred 4-5 rokmi. dal mi program, podla ktoreho sa to ucil, no ja som si odtial len vytlacila obrazok klavesnice, na ktorej boli urcene, ktore pismeno patri ktoremu prstu. nafarbila som si podla toho farbickami vlastnu klavesnicu, a cca sa naucila kde je ktore pismenko. potom som si povyberala tlacidlá z klávesnice a poprehadzovala. a tak som sa ucila pisat, s tym, ze som pred sebou mala papier, kde je ktore pismenko, ak som nevedela. naucila som sa to za dva tyzdne, aj s diakritikou. a rychlost je potom uz len cvik

Ratatuj

Ahojte, tiez mam take ambicie ako "macicka", som z gympla a informatika tam prebiehla rovnako..

"Fadsa" som si klkla na tvoj link, ale bohuzial mi to vypisuje ze stranka sa neda zobrazit :((

lalalalalaaa

tiež odporúčam ATF som na OA a v prvom ročníku mi to asi prvý polrok nešlo:D take 5-ky som mala že uau! a teraz v druhom ročníku behám po súťažiach lebo som najlepšia zo školy:)
takže veľa trpezlivosti a hlavne tréningu prajem:)a hlavne mnoho poctivosti do toho!

Mačička

My sme na škole nemali strojopis ani nas vôbec neučili písať na stroji a ani moc na počitači, to sme mali informatiku dve hodiny týždenne a to sme iba hrali hry, každy si robil na počitači čo chcel.
Čo už teraz mi to aj chyba v živote, že sme nemali ten strojopis...

mary-anne

ShaulaThalit, neuci sas to len na skolach s ekon.zameranim, ja som chodila na dopravnu a tam nas s tym trapili cele tri roky, ci styri, uz ani neviem..

a chces pouzivat aj diakritiku pri tom pisani? lebo ako len chatovanie nestaci, aspon vacsina diakritikiu nepouziva, aj ked rychlo pise..
no ked su tie programy, tak tam sa pekne naucis vsetko, od zaciatku..
tak vela stastia v uceni! :-)

ShaulaThalit

Desatprstovou metodou... to sa vyucuje na skolach s ekonomickym zameranim... ale existuju na to aj programi na pc, ale aj ucebnice....