nosová dutina

Príspevok v téme: nosová dutina
teky

Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať, už dlhší čas mám problém so zapchatou nosovou dutinou a v noci mi hlieny stekajú a dráždi ma to na kašeľ, až je to niekedy neznesiteľné a nemôžem zaspať. Som liečená u alergologičky, ale nezistila mi žiadnu alergiu, len beriem niečo na podporu imunity, lebo som mala mononukleózu a že vraj potom je imunita dosť oslabená. Nebývam často chorá (angína, chrípka a tak), chorá u mňa znamená, že mi zaľahne v uchu - skoro na celý deň, stratím hlas alebo chripím a mám zapchaté nosové dutiny. Samozrejme sa snažím trochu otužovať, jem veľa ovocia a zeleniny a cvičím - tancujem( to je však v telocvični). Rozmýšľala som už aj na homeopatikami alebo či to nemôže nejako súvisieť aj s anatómiou vnútornej časti nosa. Môjmu otcovi zistili, že má niečo s vnútornou prepážkou - či by to mohlo vyvolať niečo takéto? Veľmi pekne ďakujem, ak by ste mi niečo poradili a odpovedali na môj príspevok.
S pozdravom
Zuzka

teky

Ahojte, ste zlatí všecti, som ani nečakala takúto debatu, bola som na ORL, ale tam sa tuším liečim aj sama, no proste pani doktorka mi moc nepomohla, poslala ma len na rontgen a tam mi nic nezistili, tak je to asi v poriadku, ale mňa skôr trápi, že mám celý deň zaľahnuté v uchu - a to len v ľavom, ale je to dosť nepríjemné a mám taký suchý kašeľ a trocha chripím. Ma prekvapilo to s tou akupunktúrou, to akože vážne? A to môže súvisieť s pľúcami? Neviem, to by som sa asi bála si dať niekomu robiť, neviem.
Tak zatiaľ
Zuzka

zuzic

teky, ja mam podobny problem alergologicka nic nezistila, krcny mi vytiahol nosnu mandlu...ale nezlepsilo sa to.mam trochu vykrivenu prepazku ale nemam 18 takze to sa neriesi...ak si nebola na ORL tak tam urcite chod, oni by to mali vyriesit a budes mat pokoj.

darina29

mjannik prosim odporuc nejaku dobru akupunkturu, na koho sa obratit, ja mam podobny problem, zatekanie do hrdla a s tym spojeny zapach z ust, kazdy doktor povie len, ze tam nic nie je, vsetko v poriadku a dovidenia. a ja smrdim dalej :-((

farmaceutka1

Ano, vybocena nosova prepazka moze sposobit upchavanie nosa a nasledne stekani hlienov. Nebola si na ORL vysetreni? Jedine ORL lekar je schopny povedat, ci to mas vnutri anatomicky v poriadku.