externisti mozu brigadovat?!

Príspevok v téme: externisti mozu brigadovat?!
Laurin

Ahojte,

som externa studentka, ale popritom nepracujem, som evidovana na urade prace. Je mozne, aby som v lete mohla ist brigadovat, ked som tam evidovana?! Alebo jednoducho externisti nemozu mat brigadu, nevie mi niekto poradit?
Uz som pocula aj to, ze kedze som externistka, nie som studentka takze nemozem a zas popri UP neviem, ako by sa dalo. Mozno by som tam ani nemusela zaniest nejaky papier, nemusia tam predsa vediet, ze brigadujem. Ale neviem, ako je to s tym externym studium. Musi byt predsa nejaka moznost, ako ist pracovat, a nesediet doma. Normalnu pracu som, bohuzial, nestihala, bolo to nonsense, bud skola, alebo praca, takze som si vybrala, ale zas doma sediet nechcem. Blizi sa leto a co dalej? vie mi to niekto vysvetlit?:(

saskia.

Civa515
a ten papier čo si zaniesla do zdravotnej poisťovni maš zo školy? Že si študentka? Či odkiaľ? Na socialke ti ho dali, ktorý si mala zaniesť do zdravotnej poisťovni?
Ja tiež chcem isť študovať externe a to sa musim nahlasiť na urad prace, či iba na socialku? Keď chcem popri študiu iba brigadovať. Či ako to je prosím?

civa515

Laurin neviem ci ti uz niekto odpovedal necitala som si ostatne odpovede...ja som tiez externistka...na UP niesom registrovana (lebo nemusim) zdravotnu za teba plati stat len treba doniest papier do zdravotnej poistovni....akurat ide o socialku ze ti tam nic nebezi... brigady mam stale kedze mam taku formu studia kde musim byt tyzden v mesiaci v skole tak ma na full time nikde nechcu...

Laurin

Siska., myslim, ze od urciteho roka je uz kazda spoplatnena! (ci nie?) Napriklad viem, ze ked sme nastupovali my, tak spoplatnene este neboli, nemali narok pytat od nas peniaze, ale beztak ich tlcu, inac si to student "vypije" (to ti takto doslova povedia). Takze nieco zaplatit aj tak musis, aspon cast.
Neviem, ale tak sa mi zda, ze ked ty budes teraz prvacka, tak su uz normalne spoplatnene, cize s tym si mala ratat, vela sa to omielalo. No ja fakt neviem, skus google.

hejhalka

Siska, chodim na Katolicku univerzitu v Ruzomberku, ale na pobocku do Kosic. Ak chces, pozri si www.ktfke.sk
Vela sa tu uz popisalo o tejto skole, ale ja na nu nedam dopustit. 16 skusok do semestra, 10 seminarok a podobne nemoze byt obrazom nekvalitneho skolstva:) Ale upozornujem, ze prijimacky su brutalne - aspon posledne roky, lebo sa tam hlasia kvanta zaujemcov, ktori chcu studovat zadarmo, takze sa robi poriadne sito. A skusky detto.

hejhalka

Ahojte. Ako to tu citam, tak ja mam uzasneho zamestnavatela. Poviem, ze zajtra nepridem, lebo mam skusku a on mi popraje vela stastia a nic neriesi. Pracujem 6 hodin denne a ked mam skusku (lebo prednasky mame v soboty), tak si do kazdy den napr. po jednej hodine nadrobim. Svoju pracu milujem a takto to so studiom ide uz styri roky. Chodim do skoly, kde externe studium nie je spoplatnene, takze len "cumim", ake to mate niektore tazke.

bon

baby, ja co poznam externistky tak maju vybavene to, ze pracuju na polovicny uvazok, ale je pravda ze ta vysoka skola im nadvazuje na odbor, resp. uz tam pracovali predtym nez odisli studovat, mozno to skuste tak, ze budete pracovat a potom sa dajte na skolu a budete si minat dovolenku na to......, a zase napriklad priatel studuje denne studium, cez vikendy brigaduje, a zvlada sam platit najom, cestovanie, jedlo, proste vsetko, takze ak sa chce tak sa da, a rodicia mu neprispievaju ani korunou a vysku ma dost tazku, a travi v skole 4 dni od rana od 8 do 16........

Siska.

Laurin ja na tu školu ešte nechodim, aj keď by som chcela, fakt si na to netrúfam, lebo z toho platu z brigady by som nevyžila. Rozvrh hodin maju na internete tak podla toho viem, ako by som chodila vo vyššich ročnikoch, to je o ničom, keď je to externe a pritom sa chodí každý týždeň aj vo štvrtky a piatky, to možem dať rovno v praci vypoveď.
Ak by som mala bohatých rodičov čo by mi pomohli tak je mi to jedno. Pozerala som všelijake školy, čo by boli iba cez vikend ale všade drbli aj ten piatok alebo štvrtok aj keď vo vyšších ročnikoch.
A existuje ešte vôbec nejaka škola, kde sa za štúdium neplatí? Tušim ani nie.