Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

externisti mozu brigadovat?!

Príspevok v téme: externisti mozu brigadovat?!
Laurin

Ahojte,

som externa studentka, ale popritom nepracujem, som evidovana na urade prace. Je mozne, aby som v lete mohla ist brigadovat, ked som tam evidovana?! Alebo jednoducho externisti nemozu mat brigadu, nevie mi niekto poradit?
Uz som pocula aj to, ze kedze som externistka, nie som studentka takze nemozem a zas popri UP neviem, ako by sa dalo. Mozno by som tam ani nemusela zaniest nejaky papier, nemusia tam predsa vediet, ze brigadujem. Ale neviem, ako je to s tym externym studium. Musi byt predsa nejaka moznost, ako ist pracovat, a nesediet doma. Normalnu pracu som, bohuzial, nestihala, bolo to nonsense, bud skola, alebo praca, takze som si vybrala, ale zas doma sediet nechcem. Blizi sa leto a co dalej? vie mi to niekto vysvetlit?:(

Laurin

Siska, hm, tak ta tvoja skola bude nejaka rovnaka odroda ako moja, kde plati, ze externe studium neznamena iba vikendy!
Ty mas aspon tu vyhodu, ze vies dopredu, ako budes chodit. My sme mali povodne iba soboty, v dalsom rocniku pia+sob a skusky s dennymi. Takze ziadna vyhra, uplne oj-b.
Ak ta prijali na platene studium (od urciteho roka je to spoplatnene), to sa ti moc neoplati, na tvojom mieste by som ani nesla, alebo si vybav odklad zatial.
Ja som bola toho casu prijata na zakonom este nespoplatnene studium (ale to aj tak budu tahat na cierno).
Tak podla mna, sa na to nedaj, alebo ako pisala vila, prestup, ak sa da, to je dobry napad.
Dobra vila si mimochodom chytila pointu narozdiel od inych. Presne tak, ak nemozem robit sob, piatky a halabala cez tyzden, tak sa s tym mozem rozlucit. A nie, nie som z ba, ale za uvahu to stoji. no pa

Siska.

Laurin ja to viem pochopiť, tiež som si našla školu, je to externe ,ale iba piatky a soboty sa chodi a vo vyšších ročníkoch aj nejake stredy, štvrtky a piatky.
Takže ak sa na to niekedy dam, tak musim dať v praci výpoveď a najsť si popri tom iba brigadu. Ale neviem či z tých peňazi, čo zarobím na brigade sa dokažem uživiť: prispievať rodičom za bývanie a ešte aj školu platiť. To by mi ta brigada nestačila, takže sa môžem so školou rozlúčiť.

dobra vila

Hm, v case ekonomickej krize je pracu zohnat velmi tazke, nieto, ak este studujes piatky a soboty. To sa s tym rozluc. Nezijeme dobu ako pred dvoma, troma romi. Na plny uvazok ta tak nik nezoberie. Hladat pracu je tazke aj pre vystudovanych ludi - je ich evidovanych dost, a nie este tak, ze nevies dochadzat riadne. Sice, mozno tak v Bratislave ak skusis stastie, tam sa da "vsetko". Prejdi na denne studium /?/, ak vies.

happi:-)

Ja si tiez na skolu minam dovolenku, popr. lekara. Mam pocit, ze si robis zo skoly velmi tazku hlavu. Trocha sa uvolni a zacni zit.

klarka12

skoda reci, nemyslela som to az tak zle ako to mozno vyznelo a ze mam deti som nepisala a ja dokonca ani skolu nemam po vikendoch, ale tyzdnove bloky, na ktore si musim cerpat dovolenku a to, ci mi veris, ze popri skole stiham pracovat, brigadovat a aj ine veci a napriek tomu plnohodnotne studujem na kvalitnej skole, tak to je mi fakt jedno, len zas mne sa zdalo divne (tak ako tebe, ze napr. ja a mnoho dalsich to zvladame), ze ty nie.. ale nic v zlom.

Laurin

Chryza, si velmi sikovna, ak si to dokazala, mas moj obdiv. Ale naozaj si nepochopila moj prispevok. Ja som pracovala!!!!!! Aj by som chcela pracovat!!
ALE AKO MAS TAKEJTO BANDE HLUPAKOV VYSVETLIT, ZE MA NIKAM NEZOBERU, KED STUDUJEM SOBOTY, PIATKY A ZVYCAJNE MAM VSETKY SKUSKY CEZ TYZDEN?
Mala by som sancu, keby som studovala iba v sobotu!! A skusky mala v sobotu tiez!!
Ale nie je to tak, a prave preto som sa pytala!! Nik ma nechce nikam!! Ja sa nelutujem, chcela som poradit!! Chcela som stihat skolu, aj pracu, ale to uz som vysvetlovala.
Skoda reci, fakt ste hlupi, ak nerozumiete, co vam pisem.
Chryza a nie som dieta bohatych rodicov, teda nie tak "bohatych" a posledne, co by som chcela je, aby ma vydrziavali. Pochop, ze ja snahu mam, len ma nikde nechcu. "neviete chodit v soboty? je nam luto". A to sa piatkami niekedy ani nepochvalim!! NIKDE ma nechcu, vsade ma odmietnu... teraz uz ani nemam kam zivotopis podat!! Toto nei je sebalutost vazeni, toto je snaha, ktora vysla nazmar a zufalost. Mylite si pojmy, ale hlupakom to mozte vysvetlovat.

lopatova.j

Ináč,zacitujem ťa:"Mozno by som tam ani nemusela zaniest nejaky papier, nemusia tam predsa vediet, ze brigadujem."Tak na toto veľký pozor,keď nechceš,aby ťa vyradili z evidencie.Môžeš mať s týmto problémy,aké si nevieš predstaviť.A dievčatá,nedráždite sa,my jej predsa-teda aspoň ja nechcem nič zlé,len som napísala,že ak sa chce,všetko sa dá:)

la femme

alzbee to je cista provokacia, preco by si nezabrdli este viac, vsakze? tieto vysokoskolsky vzdelanie panie si neuvedomuju jednu vec a to, ze nerobime vsetci v rovnakej praci, nechodime do rovnakej skoly, nemame vsetci rovnake podmienky.

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

externisti mozu brigadovat?! - Fórum - ZDRAVIE.sk