Od výplaty do výplaty - ako ďalej?

Príspevok v téme: Od výplaty do výplaty - ako ďalej?
ja*

Ahojte. Ja sa potrebujem vykecať. Už ďalej nevládzem. Neviem, čo robiť, ako to riešiť. Nikdy som nebola v takejto situácii. Žijeme od výplaty do výplaty.Ja viem, poviete si, mnoho takých rodín je. Len je toho na mňa moc. Zarába len mama, jej plat je okolo 250 Eur. Otca nič nezaujíma, nezarába, radšej ho zaujíma pohárik.... Ja prispievam ako len môžem, ale aj to je málo. Moja sestra taktiež neprispieva ani centom, topí sa v riadnych dlhoch. Aj to neviem, ako skončí.... nevládze splácať svoje dlhy... Mám z toho už nervy, stále myslieť len na peniaze, na to, čo bude. Naše výdavky na bývanie sú okolo 200 Eur, ostatné peniaze musíme zadeliť a z toho je jedlo..... Ako sa mám tešiť? Tešiť zo života? Otec pijan, brat zadĺžený a my všetci bez peňazí...
Počula som niečo o vyhlásení osobného bankrotu ak je niekto v dlhoch. Neviete o tom niekto niečo? Pre sestru....

farmaceutka1

Mama by asi mala podat navrh na zrusenie bezpodieloveho vlastnictva pocas trvania manzelstva. Podla mna treba dokazat, ze platite byt len vy a ze rekonstrukcia isla iba z vasho vlastneho vrecka, blocky na vase mena. Treba sa obratit na pravnika, ale ak nanho nemate a splnate zakonnu podmienku ohladne prijmu, navstivte bezplatnu pravnu poradnu (neviem, ako presne sa to vola, ale nedavno preletela sprava, ze sa otvarali tusim nove pobocky...)

ciara

boze, ja by som potrebovala takyto pribeh kazdy den!
asi az ked sa clovek ocitne v takej zlej situacii si zacne vazit to vsetko co mal..
ako ja teraz.. stale by som chcela viac a viac, a pritom,ked citam toto, mala by som byt jedna z tych stastnejsich..
som hnusny egoista!
dakujem ze mi otvarate oci, a ze si musim uvedomit kolko ludi potrebuje pomoc..
a viete co je na tom najnespravodlivejsie? ti vychcani zbohatlici.. nedokazu sa vzdat ani eura pre tych slabsich..
drzim vam palce, vsetkym, co ste v zlej situacii nech vam boh pomaha!

ALKOHOLIZMUS

ja*,rfl ma pravdu,nemali by ste otca v tom podporovat,ja mam tiez skusenosti,ktore mi uplne znicili vztah z otcom,pil denno denne,postupne s tym prestal,ale nie uplne.
Ja som ho za to zacala nenavidiet,zastavala som mamu,lebo ked prisiel opity mal tendenciu do nej skakat,ked mu nieco vycitala,vytvorila som si svoje plany do zivota a hned ako som dospela vydala som sa,mala som krasne plany o svojom zivote.A hlavne,som bola rada,ze odidem z domu.Odisla som z domu,mala som sa chvilu,dobre aj hlava ma prestala boliet,bolievala ma casto hlava/asi to bolo s toho stresu,ako otec chodieval domov opity/
ale moje stastie dlho netrvalo,lebo otec sa snazil spojit s mojou svokrou,ktora bola proti mne a mala som po stasti,tak sa proti mne otocil aj manzel.Je to pisanie na dlho,chcela som ti tym povedat len to,ze len koli otcovi,nerob ziadne veci,aby si isla z domu prec,ak si z mamou rozumiete,tak spolocne mozete odist od otca,ale sama sa nepustaj do nicoho,aby si sa este viac netrapila.Ak otcovi nie je rady,tak ho nechajte tak,ja som odskakala za otca to,ze pil,matka sa postavila na jeho stranu aj sestra a ja som ta cierna ovca rodiny.A OTEC TERAZ CHODI AKO PAV,AKOKEBY BOL NAJSVATEJSI CLOVEK NA SVETE,NEOPLATI SA NIEKOMU POMAHAT NA UKOR SEBA,UZ TO VIEM
PRAJEM TI ABY STE SI TO ZARIADILI TAK ABY STE BOLI UZ LEN STASTNY.

kacena 2

Klikni si na Poradu,dostaneš odpovede na otázky.Dlhy za otca splácať nemusíte,pokiaľ sa zrieknete dedičstva.Co sa týka toho,že je nespravodlivé dať otcovi polovicu bytu,tak sice suhlasim,ale pokiaľ nemaju rozdelené bezpodielové spoluvlastnictvo,tak polovica bytu je jeho či prispieva alebo nie a polovica dlhov je matkina či ich spravila alebo nie,.Pokiaľ sa nechce rozvádzať,nech aspon dá rozdelenie BSM počas trvania manželstva.V 30 rokoch by si sa mala osamostatniť a začť žiť,čím skôr tým lepšie.

rofl

ja*: myslim, ze by ste mali byt na otca prisnejsie. lebo to, ze ste stale s nim pokope, ze mu financujete jeho chlast a ze ledva z toho prezijete nepomoze nikomu. ani tebe, ani mame, ani otcovi. si este mlada, ale vecne mlada nebudes. to chces cely zivot prezit v strese, v depka a biede? a mozno ti nakoniec z toho vsetkeho jedneho dna preskoci. ved to musi byt fakt na nervi, mate moj obdiv, ze to zvladate, tak ako to zvladate, ale vas aj nechapem, ze to trpite, kde mate moznost zariadit sa inak. u alzbee by som to este ako tak bral lebo jej otec sa spamatal. ale to nemusi byt pripad tvojho. preco robis svojmu dospelemu otcovi matku. ved ho skuste trochu pritlacit. nech ide na liecenie a nieco zo sebou robi alebo zakrocte. co mate potom z toho zivota? nic, nikto z vas. cely vam pretecie pomedzi prsty.

AdamKrt

tak ako pise ROFL:

ak dedite, tak dostanete majetok, ale aj dlhy. Ak sa dedicstva vzdate, ziadne dlhy po nikom splacat nebudete....

Ak je niekto v rodine prizivnik, treba sa postavit pred hotovu vec. Neviem preco ho manzelka trpi. Bud niekto chce pomoc a potom musi prijat podmienky toho, kto ju dava, alebo dovi dopo...

No a nez splacat nekonciaci narastajuci dlh, staci si uvedomit, ze ked to uz bude moc, tak dojde exekutor, preda to hlboko pod cenu a to malo, co ostane sa rozdeli medzi toho, kto ma na to narok. A este si myslim, ze ostane velka nesplatena dlzoba, lebo to nepokryje vacsinou cele naklady, ak to rychlo predaju pod cenu.

Takze radsej ruky prec od toho. Asi je lepsie sa osamostatnit a to stare, zhnite nechat si zhnit a zacat radsej od nuly s cistym stitom. Inac to je jama bez dna...

rofl

sway: no to co si napisala ma logiku, ja sa tiez v tom nevyznam. ale zas skor by som povedal, ze za uver sa ruci majetkom. pripadne aj moznost, ze to bude splacat niekto druhy, ale tam bude urcite tiez nutnost podpisu toho druheho. a to ze to prejde na deti, to mi uz pride ako ta situacia s tym dedenim. ale tak fakt nie som pravnik, takze neviem.

alzbee

sway: dakujem:)) to stastie by sme potrebovali...juuuj, keby sme tak vyhrali v Sportke :D :D hned by som aj tebe ja* dala peniaze:)) hlavne, nech sa tych dlhov zbavime...a potom zacat konecne normalne zit!

sway

rofl
Ja myslim,ze uver musi byt poisteny pre pripad smrti,inak ostava na zodpovednost rucitelovi alebo detom.Ale tymito vecami som si nie uplne ista.
Alzbee a Ja* ste silne zenske,ze sa snazite pomahat rodine,vela ludi by zdrhlo kade lahsie.Prajem vela stastia.Raz sa situacia musi zlepsit,zvlast ked sa s tym snazite nieco spravit.

alzbee

ja*...ja si stale vravim, ze su ludia, ktori su na tom este horsie...som si toho vedoma. My aspon mame (zatial) kde byvat, mame dat co do ust...a tak sa snazim aj maminu utesit, ked jej je najhorsie, ked ju chyta uplna bezmocnost...doteraz neviem pochopit, kde mal otec rozum, ked toto vsetko spravil.ale vsetko to zialbohu zacalo tym chlastom. keby nepil, bol by to skvely otec. a mam ho i napriek vsetkemu stale rada. viem, ze som mu (teda hlavne mamina) odpustila neodpustitelne, ale musim uznat, ze teraz sa naozaj snazi... a hlavne sa snazim nemysliet an to, ze co by bolo, keby toto vsetko nebolo...lebo to su fakt otrasne myslienky. snazim sa vraviet si (utesovat sa), ze asi to tak malo byt...