Od výplaty do výplaty - ako ďalej?

Príspevok v téme: Od výplaty do výplaty - ako ďalej?
ja*

Ahojte. Ja sa potrebujem vykecať. Už ďalej nevládzem. Neviem, čo robiť, ako to riešiť. Nikdy som nebola v takejto situácii. Žijeme od výplaty do výplaty.Ja viem, poviete si, mnoho takých rodín je. Len je toho na mňa moc. Zarába len mama, jej plat je okolo 250 Eur. Otca nič nezaujíma, nezarába, radšej ho zaujíma pohárik.... Ja prispievam ako len môžem, ale aj to je málo. Moja sestra taktiež neprispieva ani centom, topí sa v riadnych dlhoch. Aj to neviem, ako skončí.... nevládze splácať svoje dlhy... Mám z toho už nervy, stále myslieť len na peniaze, na to, čo bude. Naše výdavky na bývanie sú okolo 200 Eur, ostatné peniaze musíme zadeliť a z toho je jedlo..... Ako sa mám tešiť? Tešiť zo života? Otec pijan, brat zadĺžený a my všetci bez peňazí...
Počula som niečo o vyhlásení osobného bankrotu ak je niekto v dlhoch. Neviete o tom niekto niečo? Pre sestru....

bon

pfu tak to mas uz dost rokov......, ako ja osbne by som doma toto nevydrzala a asi sa ksalala na vsetko, mamu vzala so sebou a ostatni nech sa staraju ako chcu a ako len vedia, je to ich problem ked ich to nezaujima.....nechapem preco by si ty mala trpiet za to, co si sposobili sami, ja som v tomto strasne hnusna, ale vidim co to robi, kolke stresy a depky to sposobuje, neustale prepocitavanie a vsetko okolo...., a zivit alkoholika, to by ste nemali podporovat, aj ked je to tvoj otec, nech si vyberie sam co chce....

ja*

Máš pravdu, ja viem. Ale vlastne len otcovi je všetko šum a fuk, sestra je v dlhoch, tie ja veľmi neporiešim.... financie na ne nemám.
Mame to nie je jedno a ani mne. Nájom platiť treba, aby sme o byt neprišli. To je hlavné. Mama už uvažuje, že v tejto situácii prepíše svoj diel bytu na mňa, nech aspoň niečo mám....
Nikdy nebolo tak zle, ako je teraz. Strašne to na mňa vplýva, je mi z toho zle, veľa nocí nespím, premýšľam, ako čo riešiť. Ale dobre mi padne, že sa tu vykecám, mala som to spraviť skôr.
A mám 30 rokov....

bon

ja viem aky je to tlak, neviem kolko mas rokov a neviem ani kolko zarabas, ale zase musis mysliet aj na seba, a dedicstvo? a si myslis ze ti aj nieco zostane ked mas dalsich zadlzenych surodencov?? neblazni, ja viem ze maminu chces podporovat a je to uzasne ako jej pomahas, len sa do toho privelmi nezamotaj......aby si si nebuchala raz hlavu o stenu, je to hnusne povedne, ale mam to pred ocami, a viem ze je to neriesitelna situacia pokial ju jej akteri riesit nechcu, a darmo sa najde jeden ktory by aj chcel ked ostatnym je to sum a fuk

ja*

Ja viem, že je to bludný kruh. Ale najviac ľutujem mamu. A podporujem hlavne ju, nechcem, aby sme prišli o pekný byt, tak platiť musíme. Nech mám aspoň niečo v budúcnosti, snáď..... /myslím tým dedičstvo/.
Len je to na mňa hrozný tlak, myslieť stále na peniaze, na to, čo bude a odkiaľ ich zohnať....

bon

je to bludnz kruh, z ktoreho sa len tayko vymotate, viem o com hovorim, aj ked moja rodina taka nie je....., mas dve moznosti, bud nadalej prispievat a podporovat tvojho otca a surodencov z vlastnych penazi, snazit sa im pomoct, alebo vypadnut z domu a zadelit si svoje financie sama a starat sa len o seba a nie aj o nich, stiahnu ta so sebou, skor ci neskor takto urcite