Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Kcal a KJ - kto sa v tom ma vyznat?

Blondula

vsetko co zjes,tak je vsade pisane kolko coho ten vyrobok obsahuje.ja som pred chvilou dojedla 100 gramovu cokoladu a je tam 2260kj - 540kcal :P na vecer asi moc,ale aspon idem spokojne spinkat :D

8zuzka

Všetci tu píšu o Kj a Kcal ,, ale absolutne tomu nechápem ,,, predsa všetci meriame svoju hmotnosť v Kg .. zauímalo by ma teda čo znamená ak mám napr. denne vydať 1909 kcal, kolko to je v prepočte na kilogramy? ,, ja tomu vobec nerozumiem .. najde sa tu niekto kto to vie stručne vysvetliť? .. dakujem

smajliQa

tiez niektore vyrobky maju oznacene aj 100 gramov ze kolko ma kcal, a niektore vyrobky maju taku dodatocnu tabulku, okrem 100 gramovej je tam aj 25 gramova....

tak sa pozri ci tych 55 zodpoveda 100vke alebo 25ke...

smajliQa

iwuska.. ak mas rastlinne maslo LIGHT .. tak kludne tam moze byt napisane 55 kcal,,, ale vsetko sa rata na 100 gramov...

Hejlylejly

je to 4,2 alebo rovno 4 ..ak mas vysledok kcal vinasobis 4 a mas kj ale to co ti vide ak to vinasobs napr 1000.4 = 4000 tak mas vlastne 4000 kj ale co to s tym neviem. bud ti to vynde co mas prijat ty konkretne s tvojich vypoctov alebo co to je neviem ani ja :D

jaanik

jj 1kcal = 4,5kj... a denny prijem by mal byt cca 5500kj ak chces schudnut, a plati jednoducha rovnica ked chces schudnut musis viac vydat ako prijat... a samozrejmne netraba si davat pozor len na to kolko kj obsahuje jedlo, ale aj kolko bielkovin, sacharidov a tukov...

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Kcal a KJ - kto sa v tom ma vyznat? - Fórum - ZDRAVIE.sk