prognóza emočnej nestability

Príspevok v téme: prognóza emočnej nestability
evamich1

Mám príbuzného, ktorý 4 mesiace trpí emočnou nestabilitou. Bol liečený v marci na psychiatrii 3 týždne pre trvalú nespavosť, bol mu ordinovaný Frontin. Stav doma sa zhoršoval pri kontrole psychiater doplnil liečbu o Xanax 0,5, Frontin 0,5 3x denne, na noc Germodorm a Rispen. Prosím o informáciu aká je prognóza na jeho vyliečenia? Jeho stav sa prejavuje stratou radosti, je zameraný väčšinou pozorovaním samého seba, cíti sa slabý, nevie sa sám rozhodovať, bojí sa samoty najmä v noci, kedy sa mu vnucujú aj samovražedné myšlienky. Zatiaľ statočne s chorobou bojuje. Má 62 rokov, dá sa tento jeho psychický stav úplne vyliečiť. Ďakujem za rady. Eva.

jajka001

no nechcem moc mudrovat,ale mne to pripada ako strata radosti zo zivota - cize vlastne depresia - emočna nestabilita, to je diagnoza? myslim ze emocna nestabilita je stav, ktory naznacuje ze nieco nie je v poriadku

farmaceutka1

Xanax a Frontin obsahuju tu istu latku-alprazolam, urcite nema uzivat oboje sucasne. A na prognozu sa musite opytat jeho osetrujuceho psychiatra, to sa absolutne neda z par riadkov vyvestit...Ma predpisane same oblbovaky, ale ty pises, ze je smutny a zahladeny do seba, to mi nejako nejde dokopy...