Ako sa prejavuje zltacka?

marcel kakdn

Dobry mam 17 rokou bol som u doktorky lebo vcera som zvracal bolo mi dost blbo no uz mi nieje zle mam chut do jedla bolesti svalou nemam a tiez ani zlte bielka , mam trosku tmavsy moc stolicu normalnu ako mam cely zivot a jemne nazltlu kozu a doktorka ma naplasila ze to moze byt zltacka teplotu ani len zvisenu som nemal vyse polroka chcel som sa opytat ci to moze byt zltacka som teraz zlaknuty lebo ja som taky stresman dakujem za odpovede

maxXx

no neviem ako ja to len zvazujem ..a nechcem robit zbytocne hm paniku .. a ted zachvilu cestujem tak uvidim ked mi bude zle aj ked sa vratim tak pojdem za doktorko este raz .. a neviem isto ci som bol s dakim kto ma zltacku ..ale je to hm dost mozne

medička

tak pri tom určite nie..ak máš podozrenie na žltačku treba jej to povedať a ona ti urobí krvné testy- z tých by sa to dalo určiť aj v začiatočnom štádiu..prečo si myslíš,že máš žltačku??bol si v poslednej dobe s infikovanou osobou??

maxXx

hm no ako ja som bol u doktorky .. ale nejako som jje tu zltacku nespominal .. tak mi len pozrela hrdlo popocuvala ma a dala mi antibiotika ... hmm vsimla by si pri tom kebyze mam zltacku ??? ...

medička

na začiatku nie sú príznaky veľmi výrazné,môžu sa prejavovoť ako chrípka alebo prechladnutie/bolseti svalov,nádcha,bolesť hlavy/...po určitom čase/niekoľko dní/sa prejavia prvé príznaky ako nevoľnosť,zvracanie,nechutenstvo..príznakmi sú aj svetlá stolica a tmavý moč-pri podozrení na žltačku si to treba odsledovať no a nakoniec zožltnutie pleti a očí