Naklady na stravu

rofl

ja ratam s tym, ze by som si varil. to nie je problem. hlavne tie ranajky a vecere. to urcite. obed len cez vikend.....a kedze som chlap, tak sa rad najem :) snad sa to bude dat stlacit do 4k. aj ked zalezi aj na tom kolko zarobim, ale momentalne necakam zazraky. rad by som sa stravoval zdravo. len pochybujem, ze by mi to financna situacia dovolila. a bez masa neviem, ci by som to "prezil".

mimka1*

Tak ja miniem v BA priblizne 75 EURO na mesiac, urcite nie viac, ale mam gastrace a dost si sama varim. S priatelom minieme tak do 130 Eur ale pre dvoch je to lahsie. Praudou je ze nekupujeme skoro ziadne maso, v tom nam pomahaju moji rodicia. Usetrit sa urcite da aj viac ale zalezi na tom ci sa chces stravovat aj trosku zdravsie a tak.

sway

figurkami
Tak potom asi iba obedujes a nevaris.Vsak priemerne ta obed stoji 100kc,co je hned 3000kc za mesiac ak ratam aj vikendy..Ja varim takmer kazdy den a kupujem vela zeleniny,ovocia,syry,maso a pecivo tiez nie je najlacnejsie - naozaj sa to na tych 7000 raz dva vysplha plus restiky.
rofl,To co pise Jajka by na BA sedelo a to si myslim,ze by si musel pripravovat jedlo doma a nosit do prace.Lebo za 150 sk ranajky,obed a veceru tazko kupis vonku.

jajka001

asi 150 Sk na den, cize asi 4500 mesačne. to sa mi zda celkom dost ale menej to nebude, skor viac. a to cisto iba na jedlo

figurkami

hm sway tak 9 litrov len prejest, to si neviem velmi predstavit co jes... ja teda tiez zijem v prahe zo sedem tisic cca jedlo ma vyjde tak na tri tis. a to sa neobmedzujem, kazdy pracovny den obedujem v restauracii, kde necham za komplet menu 80 - 110 kc a aj tak mi to staci. takze fakt zalezi od jedinca, ako hospodari s tym co mam. a sice nemam priatela, takze na tom tiez usetrim nieco...

doodie

no, ja dam tiez takych 100 € za mesiac.
ale to mam v tom aj gastrace. :o)
a ked je clovek sam, tak toho moc ani nezje.
a vela zalezi ak chodis jedavat do restik. :o)

rofl

no ta samota by mi urcite aspon trochu prekazala. ako som pisal, priatelku nemam, cize tato moznost odpada, aj ked bola by najlepsia :) neviem ci sa mi podari niekoho zohnat, aby do toho siel. a na pripadneho spolubyvajuceho by som mal urcite naroky. ale tak to zas urcite kazdy. budem musiet nad touto moznostou este pouvazovat...
no keby mam skolu, tak by som bol na tom urcite lepsie. ale keby bolo keby....ratam s tym, ze to nebude jednoduche, ale ako vas tak citam, tak to bude este zlozitejsie ako som si myslel. :(

sway

rofl najlepsie je vyskusat si na sebe kolko minies.Kazdy to ma inak,niekomu by prislo aj mojich 9k ako smiesna suma,ktoru minie v restike za 1 vecer a niekomu staci 5k aj na stravu aj na najom za mesiac.A spolubyvajuci by bol podla man fajn v tvojom pripade,aspon by si sa necitil sam v cudzom meste,ale do toho ti kecat nejdem:-))Ty sa poznas.Ja sa tiez stravujem cez obed v praci-mame stravenky a aj tak to na tu sumu vylezie.

sway

usko tak zavysi na lokalite a pocte spolubyvajucich:-))Ale asi vies toto lepsie,ja som z BA.Myslin,ze aj najom sa da najst za 3000 a stravovat za 2000,len ci to bude vyhovovat - najviac asi zavysi od narokov.Ja ratam s priemernymi cenami.