ostrasny otec.....

Príspevok v téme: ostrasny otec.....
nepodstatne

mam hrozneho otca.nenavidim ho neznasam, ho ,mam k nemu odpor ,hnusi sa mi,hanbime sa za neho...uz odkedy som bola mala tak nepresiel tyzden aby sa neozral doslova... nepoviem raz zacas...ale on vkuse pije robi hanbu celej rodine,robi nam napriek,pride sa sem len vyspat a najest.. mame som uz velakrat povedala ako s nim moze byt? ale ona nic.. tak velmi si zelam aby sa rozviedli.... jedine co chcem. aj tak nam dava malo penazi vacsinu z toho prepije,mama musi vsetko zvladat sama a ja jej pomozem ked mozem.. ja este studujem takze jej financne pomoct nemozem...hmm,uz strasne vela som preplakala ale viem ze to nepomoze,lebo mama ,ja neviem ona ho tiez neznasa.. ale ked je triezvy tak sa liska a uz je vsetko vporiadku, neznasam ho hnusi sa mi, mam uz vyse roka priatela ktoreho nemozem ani domov k nam zobrat a nedajboze predstavit ho jemu, a nedajboze ak sa budem niekedy vydavat a mat ho na svadbe? nehrozí vazne ani neplanujem priviest ho do tejto rodiny :( aj ked ma to hrozne mrzi,viem ze to je blbe ale neviem co by si pomyslel,lebo onma normaleho uspesneho otca ktory sa o nich stara a ktory nepije vobec...neviem ako mam mame vysvetlit ze nech sa s nim da rozviest.. lebo to je nieco strasne a bojim sa toho ze aj keby sa stalo vkuse by nas chodil otravovat je do doslova psychicke tyanie.. to som nenapisala dopodrobna .. ani nechcite vediet co vsetko sa tu odohrava..je to nieco hrozne milionkrat som sa nevyspala do skoly ,mama milionkrat do roboty...ale toto je nic :( ma niekto podobny problem? zatial nas nebije ale bojim sa ze aj to raz pride.. iba si z nas robi posmech a vlastne aj sam zo seba ked mu povieme nech sa da liecit tak sa len sprosto provokacne smeje a ziape na celu ulicu ze je alkoholik a ma sa ist liecit,smeje sa z toho a je mu to jedno... co mam akoze ja robit? ja nemozem nic..:( je mi hrozne,nenavidim ho nie koli sebe ale hlavne koli mame:( a nechcem aby tu bol a strpcoval nam zivot ...ale ja neviem ani na koho sa mam obratit.. uz som chcela ist aj ku psychologovi ale neviem naco ked on mi nepomoze.. :( jednoducho viem ze existuju v zivote ovela horsie veci ale neviem ci si viete predstavit tu moju nenavist voci nemu.. je to nieco hrozne .. viac ako najvacsi nepriatel :( neda sa nad to ani povzniest, naozaj je to tak zle :( a najhorsie na tom,ze ja nic nevyriesim iba sa pozeram na neho skoro kazdy den ako nam robi zle doprotivna a ako je ozraty pocuvamzvuky zo zachoda ked tam zvracia a pocuvam ako ziape na celu ulicu a robi nam hanbu

alzbee

Tvoj otec je chory, nakolko aj alkoholizmus je choroba, ale uplne ta chapem, ze ho nenavidis. Moj otec bol tiez alkoholik. Kazde rano len cakal, kedy my ako deti odideme do skoly, mama do roboty a on sup do krcmy dat si aspon poldecko, aby vedel fungovat...tiez som si priala, aby sa rodicia rozviedli, aby bol konecne pokoj...ale mamina sa toho bala. Sama nas troch vychovavala a nevedela si predstavit, kam by sla, ako by to bolo s bytom...no proste nedokazala a bala sa spravit ten krok vpred bez otca. Mozno tak isto sa boji aj tvoja mama-zacat od nuly. Neraz som ako decko plakala a tiez otca prosila, nech sa ide dat liecit. Vydrzal nepit 2-3 dni a potom tahal 2tyzdnovu snuru ozierania sa. Nakoniec ale prestal pit-dal sa liecit. Ale dal sa liecit sam od seba, pretoze to chcel! On ma totiz taku povahu, ze sa ma proste rad, boji sa o seba:) a v tom case zacal mavat samovrazedne myslienky. A to ho vyplasilo-zlakol sa, ze by si nieco spravil. A odvtedy, chvalabohu uz 8rokov nepije. Sice vyviedol dalsie hluposti, ale o tom sa mi nechce pisat. Ja osobne ti psychologa odporucam. Nevyriesi vase problemy, ale aspon sa vyrozpravas, nebudes vsetko drzat v sebe a popripade ti poradi, ako sa v danej situacii spravat...vysvetli mame, ze ked sa rozvedie s otcom, tak to bude pre nu vykupenie. Kazdy zaciatok je tazky, ale povzbud ju, ze si na jej strane, ze si s nou:) mozno to bude tazke postavit sa na vlastne nohy, ale stale to bude lahsie, nez donekonecna trpiet jeho ozieranie! lebo kym sa on nebude chciet ist dat liecit, tak ho nedonuti nikto. Teda aj keby tam siel nasilu, tak efekt bude zrejme nulovy-po navrate z liecenia by zase zacal pit. Drzim ti velmi palce a vela sil prajem tebe, aj tvojej mamine. A hlavne sa za otca nehanbi. Je to jeho hanba! a nikto nemoze zato, z akej rodiny pochadza. Drz sa!