FórumDo kategórieKam som prispelObľúbenéVyhľadávanieNová téma

Téma: Som chudokrvna a chyba mi zeliezko, tabletky nepomahaju, co robit?

Pridať do obľúbených **OdpovedaťObnoviťHľadať "Som chudokrvna a chyba mi zeliezko, tabletky nepomahaju, co robit?" v článkoch
  • Ikona kategórie Téma v kategórii: Choroby všeobecne
    ushko01.07.09 22:37??.??.77.47

... tabletky so zelezom mi robia zle, a tak prosim o nejake rady, co papat, ake potraviny.. ktore obsahuju vela zeliezka .. alebo co pomaha vam, nieco mozno domace, odskusane.. DAKUJEM :o)

• jana66627.02.11 17:49??.??.37.12

Minule som tu čítala, že povariť v mlieku žihľavu, scediť a piť. Skúšala som to a dala som tam aj trochu medu a asi mi to pomohlo, pretože sa výsledky zlepšili.

• Barbus 6527.02.11 15:00??.??.56.238

Manzelka brala tabletky Tardyferon,ktory jej nerobil temer ziadne problemy.Ale z naturalnych prostrietkov je dobre napriklad davat melasu do ovsenych vlociek, pouzivat vela maku, napriklad v jogurtoch,jest kokos,aspon 3-4 krat do tyzdna pit stavu:cvikla-mrkva-petrzlen-cervena kapusta. Pecienku velmi neodporucam,udajne obsahuje tazke kovy.Tiez je dobry tekvicovy panensky olej+ lupane tekvicove semiacka.Pozor,tabletkove zelezo vseobecne podporuje v tele zapaly.

• coltacka27.02.11 13:55??.??.116.243

mne raz poradila doktorka Iron a vysledky som mala velmi dobre, vratilo sa mi železo. ale po čase som aj zmenila stravu, prešla som na biele mäso a zeleninu odtedy nemam žiadny problém

• sharon stone03.07.09 12:30??.??.36.33

Trstinová melasa.Skus ju pozhánat v nejkaom bio obchode,odporúčam z vlastnej skusenosti,moj syn bol chudokrvný a na radu jednej známej som ju pozhánala a ked sme isli na test o pol roka,bolo uz vsetko v poriadku!držím palce.

• ushko03.07.09 12:09??.??.77.47

mucinko: krasne dakujem za pomoc, papa :o))

• Ivka 103.07.09 11:58??.??.236.91

Vsetky tie vitaminy a mineralne latky mas vo vcelom peli, ktory posobi na spravnu krvotvorbu a nie su tazkosti so zapekanim. Rovnako aj ta zmes ,ktoru spomina Valika je velmi dobra na spravne vstrebavanie zivin z potravy,lebo okrem toho,ze obsahuje vsetky potrebne vitaminy, obsahuje aj traviace enzymy.

• csaba03.07.09 11:52??.??.125.19

poznám velmi kvalitné produkty na túto problematiku. kontaktujte ma na mail a ja vám pomôžem.

• RNG03.07.09 11:49??.??.251.181

Na tvorbu cervenych krviniet treba okrem zeleza aj vitaminy B-6, B-12 kyselinu listovu, vitamin C a rozne aminokyseliny. Zialbohu lekari to nepoznaju po vacsine a predpisuju doplnky zeleza, ktore maju zelezo vo forme roznofarebnej hrdze(zlty, cierny a cerveny oxid) co su prakticky nevstrebatelne formy, zatazujuce zaludok.

Odporucam prostriedok, ktory ma lepsiu formu zeleza(glycinat) a potrebne vitaminy, pod menom Easy Iron a dostanes ho napr z maloobchodnej siete puritan.com

Vyrobca je megafirma NBTY, ktora ma vyse 15 roznych maloobchodnych znaciek, pod ktorymi svoje produkty distribuuje

Ludia, co maju problemy s malokrvnostou maju obvykle zle travenie a absorbciu zivin.

Na napravenie travenia pomahaju kyseliny, enzymi, vlakniny a probiotika

• Valika6403.07.09 10:16??.??.27.41

Prírodný produkt v zložení mladých zelených jačmenných výhonkov, pšeničnej trávy a klíčkov z lucerny dajú tvoju krvotvorbu do poriadku.

• Peto T03.07.09 07:00??.??.122.21

Popri strave bohatej na železo treba ešte vitamín C (odporúčam aspoň 500mg denne) a vitamín B9 (kyselinu listovú). Obidvoje sú nevyhnutné k spracovaniu železa. Viac piť.

• mucinko03.07.09 01:47??.??.117.144

Ushko,

mineralka Korytnica, v sklenenych flasiach, v niektorych obchodoch ju dostat. Je to velmi zelezita voda a robi dobre na chudokrvnost, i ked nevyzera najlepsie, lebo v nej plavu supinky zelezitej usadeniny. Ale chut ma vybornu, neboj. So spenatom sa netrap. Obsahuje sice dost zeleza, ale telo si to zelezo nevie z neho vziat, takze Tebou len preleti, a zbytocne.

Dobra je cvikla, hlavne doma uvarena, bez konzervacnych prisad. Neviem, ci to este dostat, ale v drogeriach mavali zelezite "vino". Ak to nedostat, da sa nahradit bazou - bud stavou z bazy alebo dzemom. Ribezle,hlavne cierne, ale aj cervene, cernice, maliny - teraz je sezona. Inak aj cervene vino, ale s mierou. Granatove jablko, kakao a cokolada je tiez dobrym zdrojom zeleza. Z tej bazy sa robi taky domaci liker, ktory sa v minulosti pouzival vyslovene proti chudokrvnosti. Neviem na to recept, ale spytam sa kamaratky, ona to bude vediet, potom napisem. Zdena 003 spravne pise, ze aj maso, hlavne tzv. cervene maso, cize hovadzie, divina. Hydina je biele maso, z toho sa vela zeleza neda ziskat. Trstinovu melasu, ktoru odporuca femka, som tiez brala, ale je to dost take nechutne a v prilis velkom baleni. No a nakoniec aj vajecne zltko obsahuje vela zeleza. Dobre je vymiesat surove zltko s krystalovym cukrom, ale musis mat naozaj cerstve vajicka. Mozno to neznie dobre, ale je to dobre.

Tak vela stastia,

Mucinko

• femka02.07.09 10:05??.??.79.165

ahoj...trstinova melasa

• zdena00302.07.09 10:03??.??.83.155

Na železo sú skôr bohaté mäso a vnútornosti, najmä pečeň.

• sarah parker01.07.09 22:42??.??.218.142

mohla by si jest viac listovej zeleniny, spenat, salat a podobne. ale ak sa vies dostat k prirodnemu pramenu mineralnej zelezitej vody, mohla by si nejaky cas uzivat takuto vodu. obsahuje vela ionov Fe, mineralka balena je nutne zbavena zeleza, aby sa nerobili neesteticke oranzovocervene usadeniny.

Nový Príspevok

Opíšte písmena z obrázku vľavo

Článok dňa

Inzercia

Hotel Partizán**** – Tále, Nízke Tatry

Hotel Partizán**** – Tále, Nízke Tatry

Spoznajte krásy nízkotatranskej prírody v Hoteli Partizán**** na južnej strane Chopku.

PectaSol-C® - je jedinečný, patentovaný a vysoko efektívny Modifikovaný Citrus Pektín (MCP)

PectaSol-C® - je jedinečný, patentovaný a vysoko efektívny Modifikovaný Citrus Pektín (MCP)

Je vedecky dokázané, že má bezpečné, jemné a vysoko efektívne vlastnosti.

PectaClear® skutočná inovácia v detoxikácii

PectaClear® skutočná inovácia v detoxikácii

Je vedecky dokázané, že má bezpečné, jemné a vysoko efektívne vlastnosti.

^ Späť na vrch