Sklamala som mamku

Príspevok v téme: Sklamala som mamku
smutná1

velmi som sklamala moju maminku ktorú tak moc lúbim..... mám 19 rokov a zistila som, ze som tehotná....mám síce priatela uz 3 roky...ale aj tak...mozno si myslíte ze je to skoro a tak...a mozno aj je...ale bábo si chcem nechat....je to nový zivot a ja ho nechcem zmarit...len ma velmi mrzí, ze som tak moc sklamala maminu...a ocino to este nevie....hrozne sa bojím...reakcií.....je to také hrozné???? ved je to malinké bábätko...

msaj

zlatá žila určite nesúvisí s kojením, takže v kľude môže kojiť pokiaľ to len bude možné. Operácia je už asi najposlednejšie štádium. Po pôrode sa stáva, že vznikne zlatá žila. Je to príliš silný tlak na konečník. Musíš ísť k lekárovi a on posúdi, čo je v tvojom prípade najlepšie. Ak si už používala voľne dostupné tabletky a masti z lekárne a neustúpilo to, ostáva ti už len ísť na to vyšetrenie. A ak máš tuhú stolicu musíš ju zriediť. Skús ľanové alebo sezamové semienka v jogurte. Veľké množstvo. A myslím tiež, že sedací kúpeľ akýkoľvek ti tiež neublíži. takže sa drž a skús toho lekára. Dnes už je toho viac ako dosť a lekári sú na takéto veci zvyknutí, musíš sa prekonať a jednoducho ísť. Lepšie skôr ako neskoro. ahoj maja.

smutná1

efe a po akom čase ti to prešlo??? lebo ja to už mám 2 mesiace a fakt som už vyskúšala všeličo... ale ževraj sedací kúpel z dubovej kôry sa nesmie pokial kojím... tak neviem...a tá operácia laserom sa robí normálne??? a čo to asi tak stojí??? lebo pochybujem že to prepláca poistovna.. dakujeem :-)

efe

smutná, ja som mala rovnaké problémy ako ty a prešlo to samo, tiež som bola z toho nervózna a už som sa chcela objednať na operáciu laserom. Robí sa to ambulantne a potom sa ide hneď domov. Na zmiernenie príznakov som si robila sedací kúpeľ z dubovej kôry a z repíka.

smutná1

no gynekolog mi ešte nedával žiadne tabletky... zatial som len skúšala všelijaké čípky a mastičky a sirupy, no zatial nič.... už 2 mesiace.... mamina povedala, že ju to prešlo samé... tak dúfam, že aj mna... môže to byť spôsobené tým kojením??? neviem fakt...
jancecka... no a ako som to zistila??? no asi tak, že ked idem na vécko tak to nenormálne bolí, občas aj krváca...a nemohla som ani chodiť a ani sedieť... ale teraz je to o trošku lepšie... a ked som si to išla namastiť tak som cítila taký hrbolček vonku...

jancecka

smutná, ako ti zistili tú zlatú žilu? cítila si nejaké bolesti? mala nejaké problémy? prepáč ale nečítala som dozadu tie príspevky. Zistili ti ju počas tehotenstva, či po? Čo sa stane ak sa nejde dlhšiu dobu zo zlatou žilou k lekárovi?

LIZATKO

smutna ked ti nic nepomohlo na zlatu, tak chod za gynekologom a povedz mu on ti uz daval nejake tabletky nato? lebo ked nic nepomoze potom ostava len chir. zakrok.

niki191991

dobry den zelam. aj ja si pamatam z detskych cias, ze som mala dva krat hlisty ale nepamatam si co mi pomohlo. a teraz mam taky problem, ze stale ma svrbi pri konecniku par dni ale v stolici som nezbadala ziadne parazity ale vcera mi hovoril moj priatel, ze vcera zi stil vo svojej stolici hlisti, takze teraz neviem ci nemam nahodou aj ja. a chcela by som vediet co take na to pomaha lebo lekarovi s tym nechce ist

smutná1

tak som z toho nejako mimo... dostala som menštruáciu hned po skončení šestonedelia a teraz ju mám zase...prešli hádam necelé 2 týždne.. je to normálne? že mám takto rozhádzaný cyklus??? som myslela, že ju nebudem mať hrooozne dlho ako kamoška ktorá kojí a ešte stále nedostala... a to je už rok...
a ešte som počula, že tú zlatú žilu mám preto, lebo kojím...ževraj ma zapeká a preto ma to tak bolí... je to pravda??? mali ste to niektorá a prešlo vám to?? ja to už mám 7 týždnov....ach jaj, vyskúšala som už všeličo... vlákninu, čipky, maste a zatial stále nič.. už som z toho fakt zúfalá...

zabka 444

ako to povedat- aj ja mam presne ten isty problem co ty :D akurat ze u nas su obaja taky aj oco aj mama.....daj vediet ako si dpadla lebo mna to caka v lete...

akoToPovedat

ahoj, ja som zatial maminku nesklamala, ale sa chystam...znie to hlupo, ale chystam sa povedat manine, ze byvam so svojim priatelom. len neviem AKO to povedat...je silne veriaca a nieco take odmieta. a pravdu povediac, ja som to odmietala tiez, ale situacia sa zmenila. som vacsinu roka v zahranici, aj s nim a proste sme sa takto rozhodli..ale nechcem jej klamat, chcela by som aby to vedela