Slepé črevo - sono

kristina111

chapem, aj ja som sa bala.
inak, ja som mala skoro rovnake priznaky a jednalo sa o problemy s vajecnikom. takze nie vzdy vsetko take jasne ako sa na prvy pohlad zda.
mala som uz zapal mocoveho mechura a vtedy som mala tiez bolesti v brusnej dutine, teda, bolelo ma vsade mozne, aj podbrusko, ale aj nad nim. nechutilo mi jest, z tej bolesti som bola velmi oslabena. a nejednalo sa este aj o slepe crevo, vsetko to bolo zapricinene zapalom mocoveho mechura.
ak ti smiem poradit, troska si uprav travenie, uvidis, ci tie bolesti nezmiznu:
kup si probiotika, daj do stravy viac zeleniny a ovocia, vela vlankniny, vela pi. kup si cistu brusnicovu stavu alebo tablety s brusnicovym extraktom, ale nech su prirodne a ciste.

Maya810

kristina ďakujem ti velmi pekne všeci ma strašia a nerobi mi to dobre. Dufam že mi to čim skorej prejde. A už pred 2 rokmy som mala niečo take to a vtedy si mysleli že to je slepak ale potom to našťastie prešlo. Lekar by ma najradšej vtedy išiel hneď operovať, strašne ma vystrašil vtedy

Mayla810

a pryznaky mam taketo boli ma pravy bok a okolie brušnej dutiny, a občas mam pocit na zvracanie a nechuti mi moc jesť. Lekar mi predpisal algifen ale objavili sa mi nežiaduce učinky tak som ho vysadila.

kristina111

tak ja ked som mala podozrenie na slepe crevo som isla od jedneho vysetrenia na druhe.
moc mi nebrali, od obvodnej som sla k chirurgovi, robili mi analny vyter, potom aj sono. slepe crevo vylucili, jednalo sa o vajecnik, nasledoval gynekolog.
ja som sa tiez bala, ci sa nemohli zmylit, ale potom som rozmyslala: keby to bolo slepe crevo, na sono by boli nejake zmeny zachytene, no nie?
ak mas bolesti a zistili ti zapal mocoveho mechura + zapal na oblicke, je dost pravdepodobne, ze tie bolesti pramenia z tohoto problemu.
tak ako u mna - velke bolesti vpravo v podbrusku, kde je slepe crevo a ukazali sa problemy s vajecikom.

a ake presne mas priznaky?

Mayla810

Dobrý deň. bola som na sono vyšetreni a povedal mi lekár že mam zápal na obličke a zápal močového mechúra. Ale moj frajer ma podozrenie na slepak lebo jeho sestre určili zlu diagnozu a skoro zomrela. Mala rovnake priznaky ako ja. Mohli sa lekári zmyliť?????

kotvaska

Veď ani mne nevedeli povedať. Len napísali že bližšie nešpecifikované bolesti brucha. Potom mi to prešlo. Aj ja mám problémy s trávením, s nafukovaním, tak si myslím, že to môže byť aj z toho, keď mi zistili meteorizmus. Tak len probiotiká užívať. Len mne ani to nepomáha, lebo mám problém s dýchaním nosom, tak dýcham ústami a potom sa "nahltám" vzduchu aj do žalúdka.

......

A od vtedy máš úplný pokoj, žiadna bolesť? Viem, že Algifen kvapky sú dosť silné, preto rýchlo a účinne zaberú..
Ja neberiem nič, teda, ani mi nepovedali čo by som mala brať. Veď ani neviem čo mi je. Z čoho je tá bolesť.
Ale som šťastná, že vylúčili slepé črevo, bola som si viac ako istá, že je to ono. Ale keď povedali nie, tak im budem dôverovať.
Už len prísť na to, čo to je. Viem ale jedno - musím si dať do poriadku trávenie. Je dosť možné, že to bude z toho. Idem skúsiť zmenu stravy, uvidím či to pomôže. Pevne dúfam, že áno..