Kontaktne sosovky, kto ich nosi pomozte...

wewerka

neboj...vsetko sa zvladne...ja nosim sosovky eraz treti mesiac...je to skvele, ked si clovek zvykne...jedine co ma trapi je to, ze aj ked ich ponorim na noc do roztoku a pred tym ako si ich dam do oka si umyjem mydlom ruky, vzdy sa na nich najde nieco kvoli comu ma picha v oku a tak ich musim zase vybrat este raz riadne vycistit a znovu dat do oka...ale ked uz su tam a oko neboli, je to ok:) cely den nic necitis, normalne vidis a vecer ich staci vybrat.

sosovky

No uz som si na sosovky aj celkom zvykla, uz ma neskrabu an inedrazdia oci ale asi mi dali zle dioptrie, pretoze vidim troska na lave oko rozmazane, zajtra by som chcela zbehnuk k ocnej, tak uz to dufam bude ook... lebo sa idem zblaznit..

daisy

Nosim sosovky 7 rokov. Prve dni, ci tyzdne som ich citila, akoby som mala v ociach zrnko piesku. Teraz absolutne necitim, neviem si predstavit zivot bez sosoviek. Sestra z nich mala velmi podrazdene oci, nemoze ich nosit. Ja sa na lejzrovku nechystam, este to nie je dobre preskumane, pockam si, ako sa budu mat ti ludia, co podstupili operaciu o takych 2o rokov...

sosovky

Jooj, skoda, dufam ze mi s tym nieco spravi,lebo okuliare nenosim a sa mi zhorsil zrak...Za kazdym ked si dam sosovky, tak blbo ma oci skrabu ci co a nemam spinave sosovky a radsej ich dam dole, lebo blbo mi je a ked dam prec tak ma skrabe nieco v oku,ale v nom nic nemam, mozno to bude tym roztokom... nevim :(( jooj

ocna

ja tiez nosim sosovky, ale moje oci si na ne hned zvykli... Mozno mas na sosovkach nejaku spinu, skus si ich nechat v roztoku, ktore ti urcite ocna predpisala... Ale ak ani toto nepomoze, mala by si radsej zajst k ocnej, mozno to nie je take zle, ale pre istotu.. Vies, mozno tvoje oci neboli zvyknute... Ale predsa len radsej chod! drzim palce. PA

sosovky

Mne ich davala moja ocna lekarka aj mi merala secko jak ma byt, ale ze ked nieco tak mam zajst.vcera som ich hned ked som prisla zo sk. dala dole a potom som asi mala nieco v oku abo co lebo ma hrozne skrabali hlavne lave... a dnes som si ich este nedala,lebo ma troska bolia oci,su podrazdene,tak pockam az poobede si ich dam a ked sa mi nebude vidiet tak hned v pondelok idem k ocnej :(( tak drzte palceky

veronika

tak v prvom rade, predpokladam, ze si bola v optike kde maju skusenosti s aplikaciou kontakt.sosoviek, teda ta vysetrili, t.j. zmerali ostrost..a aj zakrivenie oka..aby ti mohli urcit spravne sosvky.po druhe verim, ze si si ich este v tej optike v ten den nasadila a po pol hodinke to skontrolovali aj s pristrojom , ci ti sedia v oku dobre.A ake si mala pocity, ked ti ich nasadili prvy krat?a po tej pol hodinke, ked sa usadili?Ja ked som mala uplne prvy krat v oku sosvky, tak som si ich vobec necitila, aj potom to bolo ok. teraz mavam hlavne v zime problem,hlavne kvoli suchemu vzduchu /kurenie/tak mam suchsie oko, tak ma stipe a tiez mam trochu rozmaz.videnie, ale davam si specialne kvapky.ja by som na tvojom mieste zasla do optiky kde ti ich predali aj s nasadennymi sosvkami a poprosila nech ti to skontroluju.lebo sosvky by mali byt v oku pohodlne, nemala by si si ich citit.ozaj a mas ten pocit hned po nasadeni?nosis ich s postupnym predlzovanim?teda nie hned viac hodin, neviem ake nosis a co ti povedali.ale oko si musi na to postupne zvykat, hlavne sa naucit tolerovat nizsiu dodavku kyslika.a pricinou stipana a slzenia moze byt aj roztok mozno ho netolerujes.urcite chod na kontrolu.pa.

sosovky

No ja som si ich dnes u lekarky davala pol hodiny a doma uz asi za 10-15minut... mam aj dost podrazdene oci... Moze to byt aj z toho... A kolko davas za sosovky? ja som dala terasz za ASIGMATICKE 400sk, zhruba n amesiac by mali vydrzat a potom na pol roka 3000sk... davas za nich menej alebo viac? Vidi sa m ito dost,ale ked si zvyknem,urcite by som si ich nechala... pretoze okuliare moc nenosim a zhorsil sa mi troska zrak... A ake su nevyhody tak podla teba? dik zatial

inka..

ja nosim sosovky uz piaty rok.Zo zaciatku to bolo tazke.Vies,kym si oko zvyklo.Take tazkosti o akych pises.Trapila som sa aj s ich nasadzovanim.1 balenie na tri mesiace som znicila behom hodiny.Dnes sa na tom uz len smejem.Tento ritual robim tak samozrejme,ako ked si rano a vecer umyjes zuby.Dokonca to zvladam aj potme.Sosovky sa stali mojou sucastou a uz ich vobec neriesim.Jedno je iste,Uz by som ich v zivote nevymenila za okuliare.Sama to zistis.Ja sa snad s nimi o chvilu rozlucim,lebo sa chystam na operaciu oci laserom, ale tebe zelam s nimi vela stastia.pa