Vyznate sa niekto v zlate?

Príspevok v téme: Vyznate sa niekto v zlate?
milovna

Jedna sa o kvalitu zlata na svadobne obrucky.

chceme si kupit obrucky ale ako vydim v obchodoch si rozne druhy cien.napr.videla som zza 75 eur obrucku za 100 eur a aj za 400.v com sa to lisi?ved zlato je zlato nie?rovnaky matrial a ma rovnaku zivotnost,kvalitu?dakujem ak sa v tom niekto vyzna.chcem proste aby nam do vydrzalo do smrti

lost

kukulienka30

inac na wikipedii je tam toho viac a neviem neviem ci to nie je reklama.. nech posudi ten co to vie najlepsie :P

george303

Ide oto kolko karatove je to zlato ... o gramaz ... a samozrejme najviac o preciznost vyrobi tej danej obrucky ...

siu4

To mas pravdu.V poslednych rokoch sa uz snazia vyrabat zlato bez niklu,ale este je vele sperkov na trhu,ktore boli vyrobene skor a su s niklom.

poznamtotiez

Ale nie v uplne kazdom sperku z bieleho zlata. Niektori predajci predavaju sperky z bieleho zlata vyhradne s primesou paladia namiesto niklu.

poznamtotiez

Hm, nikel bol sice tradicne pouzivany v bielom zlate, ale kedze sposobuje alergicke reakcie, vo vacsine pripadov ho nahradila vrstvicka rodia. Dalsou primesou je paladium alebo striebro. aknitka, menej alergizujuce je urcite zlte zlato, ktore sa pouziva aj do zubov, prave preto, ze ma nanho malo ludi alergiu. Tam sa ako primes pouziva med a zinok.

siu4

neviem,dnes je vela ludi alergickych prave na nikel,ja sama som alergicka,ale biele zlato nenosim,takze nemam tusenie.Je to individualne.

aknitka

tak potom by práve to biele malo byť "horšie", nie? asi je to potom hlúposť čo mi povedali v tom zlatníctve.