Nafuknute brucho

Juchu

Mima skus vysadit tie mineralky... Ja som kedysi byvala nafuknuta kazdy den a potom som nahradila perlive neperlivymi a odvtedy nafuknuta nebyvam.. Fakt to skus, za to nic nedas...
Ucinok je v podstate okamzity, ak jeden den nebudes pit perlive mineralky, tak v ten den by si nemala byt nafuknuta, fakt vyskusaj..

mima220

Prosim poradtemi cim to moze byt ze mam kazdy den nafuknute brucho.Jem pomenej ako kedy aj zeleninu a ovocie vyprazane,pijem mineralky perlive kazdy den.Cvicim pravidelne beham na vecer a chodievam dva krat do tyzdna na zumbu.
Neviem cim to moze byt ale teraz sa mi to zhorsilo pred menzesom vecer ma aj brucho bolelo vyzeram ako vo stvrtom mesiaci tehotenstva potrebujem dobre rady dakujem

sisa72

Aj ja mam brucho veľmi nafuknute pred aj počas menzesu.. tento mesiac som už išla k ženskej či som nahodou neni tehotná..ale nie som.. tak neviem čim to je..začala som cvičit či to nepomože..

nikinka

Brucho mavam casto nafuknute pocas prvych dni menstruacie. Velmi mi pomaha tzv. feniklovy caj. 2 cajove lyzicky feniklu (koerenie dostat bezne v obchode) zalejem horucou vodou, necham par min. vyluhovat a scedim (dobre je korenie nasypat do sitka na sypany caj potom to netreba cedit). Tento vyluh potom pomaly popijam. Nafuknutie zvykne po 30-40min. ustupit. Dobry na to moze byt aj detsky caj, kedze sa dava detom pri problemoch s travenim. Obsahuje tiez fenikel, harmancek a pod.

mel6662

tak ja som mala z toho ileus.A nikto mi to neveri,vraj som bola prvy pripad v nemocnici pretoze to maju vecsinou len velmi stari ludia.Prve co ich napadlo ci niesom tehotna,robili mi aj sono lebo mi neverili.

RNG

na traviace problemy(toto k nim patri) pomahaju kyseliny, enzymi, vlakniny a probiotika. Kvasenie zacne v zaludku, kde nedostatok kyselin nepotlaci rozne bakterie, kroe vyvolavaju kvasenie a hnitie. A pokracuje to dalej do criev
Tu sa nejedna len o problem nafukovania, ale aj nedostatocne travenie a absorbciu matewrialov co sa skor alebo neskor vypomsti. Tiez takto je telo zamorovane troxinmi z hnitia a cez malokysly zaludok sa dostanu do tela rozne skodlive bakterie, ktore by inac kyseliny znicili
Travenie si treba napravit, to sa neda nijak obist!.
Potlacenie bakterii(fenel, rozmarin, ...) sice nafukovanie zmierni, ale travenie a absorbciu nenapravi.