PAsovy opar a atopicky ekzem

Príspevok v téme: PAsovy opar a atopicky ekzem
siuxxienka

Moj syn mal ovcie kiahne, kedze ja neviem, ci som v detstve prekonala kiahne, tak som cakala ze ich mozno aj dostanem, ale na krku sa mu vyhodil pupak, ktory vyzera ako herpes, hned som bezala ku koznej lekarke, ku ktorej chodim kvoli atop. ekzemu. Vzala mi ster z toho pupaku. Napisala herpesin tbl., fudigin masticku, a nejaky tekuty puder na zaschnutie. Vysledok, ci je to pasovy opar este nemam. Ale boli ma cely krk, pluzgier sa mierne zvacsil a boli, zvacsili sa mi uzliny a som strasne unavena. Atopicky ekzem som mala krasny a teraz po jednej noci sa mi vysypal po celom tele.
Co robit? Mate s tym niekto skusenost, dakujem

RNG

najpravdepodobnejsie mas premnozeny virus HZV, tj kiahnovy a prislusne prostriedky proti nemu mas uvedene ma spodku tejto diskusie.

RNG

to rozhodne normalne nie je! mas v tele nejake nakazy a telo ich nevie potlacit. Treba mu v tom pomoct antimikrobialnymi latkami.

siuxxienka

a co s tymi zdurenymi uzlinami, mam ich zdurene za usami, na hlave aj v slabinach, je to normalne?..... pobolievaju ma z toho usi aj hlava, je to normalne?

Peto T

No, čítal som, že pridávajú hliník proti hrudkovateniu. A že iba sóda označená ako "bez hliníka" je naozaj bez neho, a že niektorí výrobcovia ten hliník neuvádzajú, lebo je "iba" v stopovom množstve.

Článok bol v angličtine, neviem, ako je to na Slovensku, ale som skeptický.

RNG

Peto, ten sa da pomerne lahko vyrobit, zoberies kyselinu askorbovu a zhruba polovicu tolko sody bikarbony. Pomalicky to postupne vsypes do vody a ked kyslicnik uhlicity(bublinky) vysumi, mas askorbat sodny a to ovela lacnejsie, nez z akehokolvek obchodu

RNG

Peto, ten sa da pomerne lahko vyrobit, zoberies kyselinu askorbovu a zhruba polovicu tolko sody bikarbony. Pomalicky to postupne vsypes do vody a ked kyslicnik uhlicity(bublinky) vysumi, mas askorbat sodny a to ovela lacnejsie, nez z akehokolvek obchodu

Peto T

RNG: No, či znesie alebo nie sa dá polemizovať ;-) Ja som užíval aj do 45 gramov denne vo forme kyseliny askorbovej. Keď je človek chorý, znesie veľa vitamínu C aj v "ostrejšej" forme.

Ale máš pravdu, že zvyčajne črevá lepšie tolerujú neutrálnejšiu formu, napríklad askorbát sodný. Ten je lepší aj z toho pohľadu, že nevyčerpáva dostupný sodík. Len sa ťažšie zháňa :-(