potrat

Príspevok v téme: potrat
pusicek

to po com som tak tuzila, to v co som tak dufala, vsetko sa razom zmenilo, znicilo, ostala som sama, bez pomoci, bez lasky, bez otca mojho dietata, opustil nas skor ako sa stihlo dieta narodit a situacia je zda sa neriesitelna, mam dve moznosti:
1. ist na potrat a zabudnut na vsetko
2. nechat si dieta a pretlkat sa zivotom uplne sama, bez pomoci, bez perspektivy, zit v neistote.
Co mam urobit, prosim co?!

pusicek

lalabinka: mam 23 rokov, dobru pracu a myslela som si, ze aj partnera, ale ten nas opustil, dieta nechce, ani mna uz tym padom nechce..... a co sa tyka ostatneho, nemam ziadnu rodinu, som sama, hypoteku na krku.........

pusicek

vrajcia : babatko planovane bolo a bolo aj chcene, bohuzial otec dietata sa zlakol, spakoval a zabuchol za sebou dvere.........

lalabinka

PUSICEK: Preco by si mala zit v neistote a bez perspektivy? Nemas rodinu, kamaratky, znamych, ktori by ti pomohli ci psychicky, alebo pozicali nejake tie detske vecicky na zaciatky... A mat dieta neznamena este koniec sveta, jasne bez partnera je to o mnoho tazsie, ale ide to a nebudes prva ani posledna. A dobre si rozmysli, pre co sa rozhodnes.
Kolko mas rokov? Lebo jasne je ine, ked mas 15, alebo 35, ci uz pracujes, alebo studujes, byvas sama, alebo s rodicmi.......

lalabinka

da sa aj pomocou tabletky, len myslim, ze u nas to nie je dostat, ale v zahranici urcite v zahranici. (Tym nemyslim tu tabletu Escapelle, ktoru je mozne vziat len par hodin po sexe).

lenuliatko

pusicek kazda z tychto dvoch moznosti ma nejake dosledky:
1.na to ze prides o dieta svojim rozhodnutim nikdy nezabudnes.budes sa zato neznasat
2.ak si dietatko nechas bude to mozno raz jediny cloviecik ktory ta dokaze rozosmiat.a podla mna nebudes sama nato vsetko.mozno teraz ano ked si prisla o priatela ale na svete sa najde niekto kto bude pre teba vhodny.
len sa nenechaj pripravit o ten pocit citit babatko ako kope a starat sa on s laskou.

fadsa

nechaj si to malinke ved ono za nic nemoze a je to plod vasej lasky, je to kus teba take malicke slniecko ktore ti bude svietit aj v ten najskaredsi den.....mnoho zien je na tom horsie a zvladaju to :o)

janka67

urcite si nechaj to babetko..ja mam rocneho chlapceka a je to moje vsetko..ked sa mi narodil,zivot sa mi zmenil..vsetko bolo zrazu ine..take krasne a to malicke ta bude velmi lubit..uz od narodenia bude mat k tebe obrovsky vztah a bude ta velmi potrebovat..tvoje babetko v brusku ma uz aj srdiecko....neber mu zivot a urcite neolutujes...ono bude to ktore ta bude objimat a pusinkovat:)a urcite casom najdes aj chlapa ktory bude pre tvoje babetko aj skvelym ocom:)

yas

pozeral som v skole film nemí výkrik je to film o potratoch bolo tam ukazane dieta cez ultrazvuk a oni medzi tym prevadzali potrat to dieta sa snazilo utieknut podla doktorov keby to dieta bolo na svete strasne by kricalo aale kedze bolo vo vnutri tak iba bezmocne otvaralo usta a oni mu postupne trhali koncatiny a ankoniec powedali ze tie matky ani nevedeli do coho sa pustali az 80% potratov skoncilo u zien s trvalymi nasledkami uz nikdy nemohli mat deti väčšinou sa pretrhla maternic ktora potom nebola schopna vyživovania noveho plodu takže nechaj si to dieta aj moja sesterka sa prespala a chcela ist na potrat ale neisla a teraz ma 3ročneho syn a uz si nevie ani predsavit živod bez neho a jej priatel si ju nechcel vziat