Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

opalovanie

Príspevok v téme: opalovanie
snehulienka1

ahoj, dnes som asi tri hodiny lezala na slnku, predtym som sa natrela olejom na opalovanie s faktorom 8 a vobec, naozaj vobec som sa neopalila. Som fototyp 2.
Ako je to mozne? Mam pouzivat krem s nizsim faktorom alebo ist na slnko bez natretia aj ked na len na chvilku??
prosim poradte mi, som bleda ako stena...

Peto T

Spalenie je nebezpecne preto, lebo zvysuje riziko rakoviny koze. Nutne vsak podotknut, ze nedostatok vitaminu D tiez zvysuje riziko rakoviny, a okrem toho infekcii a dalsich veci.

Takze na 100% plati -kde nechodi slnko, tam chodi lekar, ale spalit sa na nom netreba ;-)

Peto T

Na slnku je najnebezpecnejsie spalenie. Ak sa dokazes ukontrolovat a nespalit, mozes ist aj uplne bez kremu, ale len na kratko. Svetle typy pokozky maju bezpecnu dobu asi 20 minut denne, tmavsie 3-6x viac. Tie casy zodpovedaju aj maximu tvorby vitaminu D. Pokozku treba zvykat postupne.

Vseobecne je lepsie ist bez kremu, ak sa to da bezpecne a bez spalenia, lebo
1, krem s faktorom 8 a viac brani tvorbe vitaminu D, ktoreho mame nedostatok
2, kremy obsahuju toxicku latku OMC ( methoxyoctylcinnamate), ktora v kozi pri dopade slnecnych lucov vytvara rakovinotvorne chemikalie!

Preventivne proti spaleniu posobi aj vitamin C 1000mg kazdu hodinu, spolu s B-komplexom, ale taketo davky su nevhodne pri poruchach obliciek, metabolizmu zeleza a medi a vaznom deficite G6PD. Treba vela pit.

janka67

no ja sa zasa speciem s faktorom 30..tak si potom zasa musim davat este vyssi a potom ma chyta uz len pekne dohneda...

miladka11

tak ja mam opalovacie mlieko a to funguje tak, že práveže ťa chráni pred žiarením slnečného spektra. Takže máš pravdepodobne tiež taký vyrobok, že ťa to skôr "neopáli", ale ked už opáli, tak nie tak prudko ale jemne ;-)

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.