Ako mi marihuana zničila zivot...

Príspevok v téme: Ako mi marihuana zničila zivot...
typekZN

Vzdy som bol stastny clovek...Aj ked som nemal dovod usmievat sa, vzdy som mal dobru naladu...Obcas prisla samozrejme depka, tak, ako na kazdeho normalneho cloveka, ale vzdy na to musel byt poriadne znacny dovod..Po par hodinach, vacsinou omnoho skor to preslo a bolo to opat OK.
Tak, ako kazdy mlady clovek som sa chodil vacsinou cez vikendy opit. Po case som skusil marihuanu..Ani neviem preco, ci som chcel skusit nieco nove, ci to bolo len spontanne, neviem...Kupil som to za 10 eur..Bolo to dost slabe, vyhulili sme dokopy s kamosom cely gram a stavy neboli dokopy ziadne.. Ziaden smiech, ani nič...Tak to pokracovalo dalej, namotal som sa na to...Hulil som mozno za dva tyzdne takmer kazdy den...
Jeden den som siel ku kamosovi, ktory sa vratil z Ceska a mal niečo na zahulenie...Sfajcil som sa z toho, pocity take iste ako stale = ziaden smiech, len upriamena "pozornost", pocit hladu a unavy, dusevneho pokoja.. Avsak...Ked som prišiel domov a lahol si na postel a o dva hodiny sa zobudil, bol som cely prepoteny..Prepoteny tak, ze som mal tricko uplne mokre..
Na druhy den som sa siel sfajcit zas..S kamosmi, s ktorymi sme si navzajom rieisli "material" ..
Vtedy to prislo..zlomovy okamih..mozno po piatich minutach na mna prisiel ten stav..vtedy ako keby som sa rozdvojil, mal som pocit, ze som v druhom svete, ako keby vsetko naokolo bolo len namalovany obrazok, hlasy a zvuky celkovo mi zneli tak vzdialene, bolo to hrozne..Nevedel som, co mi je..Siel som to prechodit, kym mi ten "stav" odide..Pomaly to ustupilo..Ale len na mensiu uroven...Teda uz som to nemal AZ take.. Siel som domov a zaspal som...Na druhy den to bolo tiez dost zle..Ked som siel do skoly, mal som pocit, ako keby som sa nadvnasal, zase som vsetko vnimal akosi vzdialene, nerealne.. V ten den som sa zobudil v noci a mal som nenormalny strach, ze mam schizofreniu, ze som sa zblaznil...Bal som sa priznat rodicom, z coho to je a co mi je...
Ano, trpel som problemom zvanym derealizacia/depersonalizacia... Diagnostikovali mi to aj dvaja psychologovia podla mojich pocitov, ktore som im opisal..
Derealizacia postupne odišla...ANo, uz som nemal tie pocity vznasania, atd..Ostala mi este zmenena vnimavost farieb, ale aj to pomaly ustupilo...
Avsak..Ake to je teraz? Som uplne bez zivota, rano vstanem, a nechce sa mi vobec nic, vkuse rozmyslam nad tym, ci nemozem mat schizofreniu, mam nenormalny strach z toho, ze to mam alebo ze to dostanem v blizkej dobe..Neustale sa tym pozorujem, a je to peklo...
Niekedy precitam priznaky schizy alebo nejaky clanok, ktory sto percentne vyvracia, ze ju mam, co ma ukludni..Potom vsak precitam nejaky pribeh o niekom, kto na sebe schizu pozoroval a uz to je o tom istom.. Mam strasny nepokoj na dusi, take vnutorne napatie, som bez nalady, apaticky, nechce sa mi vobnec nič, maločo ma vie potesit...
Ano..Jedno jedine sfajcenie ma zmenilo tak, ze uz to nie som ja..Clovek, ktory sa potesil z kazdej malickosti a bol stale vesely, aj ked by druhy clovek plakal..Uz to nie som ja..Uz je namiesto mna clovek, ktory sa cely den trapi typ, ze ci nema alebo nebude mat schizu, citi sa stale ako bez zivota a uplne nesvoj..
Taketo pocity a takuto zmenu neprajem ani tomu najvacsiemu nepriatelovi... Je to hrozne!

Marcou

Ahoj, mám asi podobný problém. Ako si sa z toho dostal? Čo myslíš pod pojmom pasívne fajčenie trávy. Dik.

xxxhujer

Caute ľudkovia. Ja som autorom tohto príspevku, ktorý som písal,ako vidím, pre desiatimi rokmi..
takže update: v čase písania príspevku som mal 17 rokov, za niekoľko mesiacov som sa z toho dostal aj vďaka jednej dobrej psychologičke.
Mal som niekoľko rokov pokoj, až keď sa mi rok dozadu tento stav nezopakoval. Tentokrát po praivdelnom pasívnom fajčení trávy.
tentokrát to však išlo postupne, najprv som dostal krátke pár sekundové flashbacky toho stavu, potom dlhšie a dlhšie..až kým som si neuvedomil, že som na tom rovnako ako pred desiatimi rokmi.. trvá to už rok bez zmeny,avšak za tú dobu som sa s touto diagnozou naučil ako tak fungovať..to, čo sa mi ťahšie prekonáva sú veľké a rušné priestory, kde je veľa ľudí a hluku.. príliš veľa vnemov prehlbuje tento stav..
nečítal som síce všetky komentáre, avšak všimol som si, že moj príspevok sa po rokoch šíril aj cez facebook,atď. niektorí písali, že som si to vymyslel - žiaľ nevymyslel.. niektorí zas, že určite to nebola tráva, resp. tam bolo niečo pridané - nie nebolo, okrem mňa to isté fajčili ďalši štyria ľudia.. :)

lolo611

Ahoj ako si natom teraz???si uplne v pohode alebo sa to nejak podpisalo na tebe????ako si to riesil salej?Mam podobny problem hulil som 4 roky a som z toho otupeny a neschopny nic spravit poptosim ak ma niekto rovnake ptoblemy nech pise na email savid.bednar@atlas.sk

dotaznik

Poprosím všetkých ľudí dobrej vôle, ktorí majú chvíľu čas.... :)

Vážený respondent, pred Vami sa nachádza séria otázok, ktoré sledujú Vaše reakcie na vážne životné udalosti. Skúste sa prosím zamyslieť nad jednou traumatickou udalosťou, ktorá bola podľa vášho subjektívneho hodnotenia vážna, náročná a určitým spôsobom zmenila Váš predchádzajúci život. Zamyslite sa nad tým, ako ste vtedy bežne reagovali....

Dotazníka slúži pre účely diplomovej práce a jeho výsledky sú anonymné

ďakujem za váš čas :)

www.iankety.sk

pacient123

mariša není heroín ,,,,,dokonca niektorý ludia berú tvrdšie drogy ako napriklad :LSD,koks a potobne a čo ..žijú!!!! akurat viem že drogi ako su heroin,kokain,lsd,pervitín su silno smrtelne navykové ,,,človek môže aj zomrieť len preto že nedostane davku heroinu ach to by som nikdy nevyskušal ...ale mariša je v poho je slabá "drogy" tipu nikotín,kofein ktore su v bežných každodenných veciach su viac škodlivé ....

pacient123

všetko je to v hlave ked sam seba presvečuješ že maš schizu a bojíš sa jej tak ver tomu že ju budeš mať v buducnosťi ......marihuana je menej škodlivá ako alkohol a ani predavkovať sa nou nedá čítal som vela člankov kde bolo napisané že aj keby človek zhulil 2kila mariši tak sa nepredavkuje ..marihuana je liečivá rastlina ...okey určite mariša vyvoláva u ludi rozne pocity niekto ma také stavi a iny zasa onaké ..je to o psychike

Fox1122

ja som po 1,5 roku prestal huliť, celkovo sa cítim lepšie, vrátila sa mi radosť zo života, že som niekedy vobec začal bola obrovska chyba, ničilo mi to cely život, a teraz nemožem marihuanu ani len citiť, doležite je včas prestať

wondywondy

NO chlapče zlatý, drogy niesu pre ľudí so slabou psychikou, pretože zasahujú hlboko do podvedomia a odkrývajú ti veci , čo tu predtým neboli, alebo pred nimi zatvárame oči (vtedy všetko vyjde na povrch) a preto ľudia mavaju na dojazdoch depresie.

čo sa týka marihuany..tvoje stavy su typicke pre niektorych ludi čo kuria, ja mam niekedy ked som nafajčena taky pocit že sa vznašam a kamarati tiež debili sa im zdaju že su v Disneylane a ine hluposti, to by som pripisala tomu stavu s travy, na každeho to posobi inak....a určite by soms a
nebala že mam schyzofreniu...

ja som často mavala strašne paranoje ked som nakurena, myslela som si že každy ma ohovara, mysli si o mne to najhoriše pritom ma nikto neriešil a takto som sa trapila asi pol roka koli zbytočnosti, stale som mala zlu naladu, uplne som sa utzavrela do seba...

potom som vyskušala pervitin a to bol naaajhorši dojazd, ale vela veci soms i na nom uvedomila pretože to hlboko zasiahlo moje podvedomie (podvedomie je tvoje prave ja, tovja duša) no a vtedy som som uvedomila všetky chyby, prečo niesom štastna, pochopila som aky su ludia zakerny....bol to šok lebo dovtedy osm bola velmi najivna..no a to piko mi otvorilo oči....a od vtedy je zo mna lepši človek...viac krat som to nemala, bojim sa toho už..

no tak to len tak pre zaujmavost, ale ubezopečujem ta že schizu nemaš..

0vecka

zaujmave ze ked si niekto vystreli oko z hlavy tak nepovie ako som si znicil zivot s buchackou ale povie ze bol dobry debil ze si nedal pozor.