Ako mi marihuana zničila zivot...

Príspevok v téme: Ako mi marihuana zničila zivot...
typekZN

Vzdy som bol stastny clovek...Aj ked som nemal dovod usmievat sa, vzdy som mal dobru naladu...Obcas prisla samozrejme depka, tak, ako na kazdeho normalneho cloveka, ale vzdy na to musel byt poriadne znacny dovod..Po par hodinach, vacsinou omnoho skor to preslo a bolo to opat OK.
Tak, ako kazdy mlady clovek som sa chodil vacsinou cez vikendy opit. Po case som skusil marihuanu..Ani neviem preco, ci som chcel skusit nieco nove, ci to bolo len spontanne, neviem...Kupil som to za 10 eur..Bolo to dost slabe, vyhulili sme dokopy s kamosom cely gram a stavy neboli dokopy ziadne.. Ziaden smiech, ani nič...Tak to pokracovalo dalej, namotal som sa na to...Hulil som mozno za dva tyzdne takmer kazdy den...
Jeden den som siel ku kamosovi, ktory sa vratil z Ceska a mal niečo na zahulenie...Sfajcil som sa z toho, pocity take iste ako stale = ziaden smiech, len upriamena "pozornost", pocit hladu a unavy, dusevneho pokoja.. Avsak...Ked som prišiel domov a lahol si na postel a o dva hodiny sa zobudil, bol som cely prepoteny..Prepoteny tak, ze som mal tricko uplne mokre..
Na druhy den som sa siel sfajcit zas..S kamosmi, s ktorymi sme si navzajom rieisli "material" ..
Vtedy to prislo..zlomovy okamih..mozno po piatich minutach na mna prisiel ten stav..vtedy ako keby som sa rozdvojil, mal som pocit, ze som v druhom svete, ako keby vsetko naokolo bolo len namalovany obrazok, hlasy a zvuky celkovo mi zneli tak vzdialene, bolo to hrozne..Nevedel som, co mi je..Siel som to prechodit, kym mi ten "stav" odide..Pomaly to ustupilo..Ale len na mensiu uroven...Teda uz som to nemal AZ take.. Siel som domov a zaspal som...Na druhy den to bolo tiez dost zle..Ked som siel do skoly, mal som pocit, ako keby som sa nadvnasal, zase som vsetko vnimal akosi vzdialene, nerealne.. V ten den som sa zobudil v noci a mal som nenormalny strach, ze mam schizofreniu, ze som sa zblaznil...Bal som sa priznat rodicom, z coho to je a co mi je...
Ano, trpel som problemom zvanym derealizacia/depersonalizacia... Diagnostikovali mi to aj dvaja psychologovia podla mojich pocitov, ktore som im opisal..
Derealizacia postupne odišla...ANo, uz som nemal tie pocity vznasania, atd..Ostala mi este zmenena vnimavost farieb, ale aj to pomaly ustupilo...
Avsak..Ake to je teraz? Som uplne bez zivota, rano vstanem, a nechce sa mi vobec nic, vkuse rozmyslam nad tym, ci nemozem mat schizofreniu, mam nenormalny strach z toho, ze to mam alebo ze to dostanem v blizkej dobe..Neustale sa tym pozorujem, a je to peklo...
Niekedy precitam priznaky schizy alebo nejaky clanok, ktory sto percentne vyvracia, ze ju mam, co ma ukludni..Potom vsak precitam nejaky pribeh o niekom, kto na sebe schizu pozoroval a uz to je o tom istom.. Mam strasny nepokoj na dusi, take vnutorne napatie, som bez nalady, apaticky, nechce sa mi vobnec nič, maločo ma vie potesit...
Ano..Jedno jedine sfajcenie ma zmenilo tak, ze uz to nie som ja..Clovek, ktory sa potesil z kazdej malickosti a bol stale vesely, aj ked by druhy clovek plakal..Uz to nie som ja..Uz je namiesto mna clovek, ktory sa cely den trapi typ, ze ci nema alebo nebude mat schizu, citi sa stale ako bez zivota a uplne nesvoj..
Taketo pocity a takuto zmenu neprajem ani tomu najvacsiemu nepriatelovi... Je to hrozne!

serlift

ahoj ja si tiez nemyslim,ze tieto stavy mas
z travy.ale jedno viem,ani na mna to sprvu neposobilo.
toto prehnane pozorovanie mam tiez-mne diagnostikovali ocd.proste blbe myslienky,tiez co ak mam schyzu atd.tiez ak si precitam clanok o nadore mam pocit ze to mam,ak citam o psychosoch hned si myslim,ze som debil.je to napi..,ale skus si najst nieco co ti dokaze ze si ok.mne to pomohlo sstrasne.a dnesne media su plne clankov o psychacoch,tak necudo ze normalny smrtelnik sa zlakne,ved kazdy znas chce byt normalny.a neboj,len tak z nicoho nic ani neprepne v hlave ani sa nic nestane.

milovna

kto nevie hulit,tak nech nehuli:-)a zvlast taky,ktory nemaju s tym skusenosti a ako zacinajuci hned na zaciatku vyhuli take mnozstvo?hm gram za den,mno necuduj sa ze si tak dopadol.nic v zlom a ani ti to nechcem vyvratit,ale ja to fajcim vyse 6 rokov a nemyslim si,ze som dako mimo.ak urco zalezi od osobnosti,alebo kazdi ma ini organizmus,ale ja si myslim,ze to co ti sposobilo,bolo prilis velke fajcenie za den plus ze si bol zaciatocnik.tak s chlapce nefajci:-)ale v poho mas ponaucenie.ja nieze by som s tym chcela prestat,ale urco uz by som to nefajcia kazdy den.,tak raz,dvakrat za tyzden jointa,neuskodi.niekomu sa chce spat,niekto ma zabavu,niekto ma prijemny pocit.kazdi ma z toho ine zbozi.ja si nemyslim,ze trava je zla.zla je iba vo velkom mnozstve.ked si sam a nemas co robit,vtedy je dobre si zapalitjointa:-)

Azuriitko

To, že všeobecne sa teraz berie tráva ako slabá droga, pri ktorej už je pomaly jedno či je nelegálna, kto chce sa k nej dostane úplne ľahúčko. Ale berme to takto. Fajčenie desne škodí zdraviu, pričom v cigarete je tabak, ktorý nespôsobuje halucinogénne účinky ani opojné stavy. Fajčí sa cez filter. Ale aj tak je ozaj škodlivý. A fajčenie trávy, je bez filtra, pričom je to burina spôsobujúca divné stavy. Takže určite pôsobí na orkanizmus niekoľkonásobne horšie ako cigarety (nefajčím ani jedno ani druhé), takže kto začne fajčiť trávu často, musí počítať z následkami skôr ako fajčiar a možno z horšími. A alkohol? Záleží na tom kedy sa pije, či je na to dôvod (s kamošmi, oslavy a pod. a či si môže človek povedať dnes piť nebudem) Ja alkohol pijem s kamošmi keď sa ideme baviť, keď sme na akcii dákej a tak. Ako hovorí sa, že máme riadny splav :D ale v prvom rade nepijem z chuti, a ak pijem snažím sa kontrolovať (nie vždy sa podarí ) ale čo ja viem nedávno som za týždeň pil ale 3 krát, a už som mal dosť, teraz mám pauzu už ale 3 týždne. Piť každý deň si proste ani neviem predstaviť (pod pojmom piť minimálne do nálady - jedno pivo denne akurát môže podrásť brucho :D, ale ani to nepijem denne)
Záverom, treba sa naučiť poriadne kontrolovať. Nejsť do toho čo sa môže stať ľahko návykové (čo platí hlavne o fajčení) iba kôli blbine abo preto že aj druhý, a čo najviac pri fajčení neznášam, že niekto začne z frajeriny. Akurát neviem prečo začínajú fajčiť baby, to z duše nenávidím, a už je takých možno aj viac ako chalanov - nepochopím asi nikdy.

typekZN

Iceman799, daj mi prosim tvoj email alebo ICQ.. Rad by som s tebou o tom popisal, som rad, ze som nasiel cloveka s rovnakym problemom

sweet_lolitta

RNG a co v nesnej dobe este nie je droga? Ano, pod oznacenim droga sa hned cloveku moze vybavit alkohol, marihuana a potom tazsie... Ale co tak drogy dnesnej doby- cukor, kofein..?

Nemyslim si, ze prilisna konzumacia cohokolvek je prospesna, no konope v slabych davkach sa pouziva aj v medicine. Ked ale, ako tento pripievatel, vedel sfajcit 1 gram denne, nech si naivne nemysli, ze to zostane bez nasledkov dusevnych. To je podobne ako keby pil tvrdy alkohol denne, celu flasu a potom dostal cirhozu pecene a vyhovoril sa "to nie ja, to alkohol!". Kazdy je sam zodpovedny za svoje rozhodnutia. Treba si to uvedomit.

RNG

rozumnemu cloveku staci vysvetlit, ze drogy ti znicia nakoniec zivot.
Hlupy si to musi na svojom zivote overit, na vlastnej kozi.

Iceman799

nazdar,

to co tu pisete ohladom alkoholu a veci spojenych s nim, alebo so sklonmi k omamnym latkam, to s tym problemom DP/DR, ktorym trpi Typek..vobec nesuvisi..je to vec, s ktorou sa mozte zobudit aj vy rano, takze marihuana to v jeho pripade len urychlila...a casom by sa prejavila sama postupne...inak Typek...ten tvoj pribeh o tom aky si bol stastny ..vesely..a s tym ze jedno hulenie ti zmenilo zivot...je presne taky isty ako moj..akurat na to ze ja som si zahulil len dvakrat..a druhykrat to bol len jeden nadych...nemaj strach z toho ze mas schizu..ani nic podobne...ja som trpel ais rovnako ako ty..viem cim si presiel...aj u man nastalo zlepsienie...a stale verimz e mi bude lepsie....akurat hacik je v tom ze neries seba....aj ked je to vseobecna rada...a ludom ktori trpia tuoto hnusobou pride ako smiesna...bo predsa pri nerealnom vnimani sa tazko da neriesit ten stav...ale je to tak...ten strach ktori v sebe mas...ten ta nicic...a ked ho prestanes zivit...bude sa to zlepsovat...