Ako mi marihuana zničila zivot...

Príspevok v téme: Ako mi marihuana zničila zivot...
typekZN

Vzdy som bol stastny clovek...Aj ked som nemal dovod usmievat sa, vzdy som mal dobru naladu...Obcas prisla samozrejme depka, tak, ako na kazdeho normalneho cloveka, ale vzdy na to musel byt poriadne znacny dovod..Po par hodinach, vacsinou omnoho skor to preslo a bolo to opat OK.
Tak, ako kazdy mlady clovek som sa chodil vacsinou cez vikendy opit. Po case som skusil marihuanu..Ani neviem preco, ci som chcel skusit nieco nove, ci to bolo len spontanne, neviem...Kupil som to za 10 eur..Bolo to dost slabe, vyhulili sme dokopy s kamosom cely gram a stavy neboli dokopy ziadne.. Ziaden smiech, ani nič...Tak to pokracovalo dalej, namotal som sa na to...Hulil som mozno za dva tyzdne takmer kazdy den...
Jeden den som siel ku kamosovi, ktory sa vratil z Ceska a mal niečo na zahulenie...Sfajcil som sa z toho, pocity take iste ako stale = ziaden smiech, len upriamena "pozornost", pocit hladu a unavy, dusevneho pokoja.. Avsak...Ked som prišiel domov a lahol si na postel a o dva hodiny sa zobudil, bol som cely prepoteny..Prepoteny tak, ze som mal tricko uplne mokre..
Na druhy den som sa siel sfajcit zas..S kamosmi, s ktorymi sme si navzajom rieisli "material" ..
Vtedy to prislo..zlomovy okamih..mozno po piatich minutach na mna prisiel ten stav..vtedy ako keby som sa rozdvojil, mal som pocit, ze som v druhom svete, ako keby vsetko naokolo bolo len namalovany obrazok, hlasy a zvuky celkovo mi zneli tak vzdialene, bolo to hrozne..Nevedel som, co mi je..Siel som to prechodit, kym mi ten "stav" odide..Pomaly to ustupilo..Ale len na mensiu uroven...Teda uz som to nemal AZ take.. Siel som domov a zaspal som...Na druhy den to bolo tiez dost zle..Ked som siel do skoly, mal som pocit, ako keby som sa nadvnasal, zase som vsetko vnimal akosi vzdialene, nerealne.. V ten den som sa zobudil v noci a mal som nenormalny strach, ze mam schizofreniu, ze som sa zblaznil...Bal som sa priznat rodicom, z coho to je a co mi je...
Ano, trpel som problemom zvanym derealizacia/depersonalizacia... Diagnostikovali mi to aj dvaja psychologovia podla mojich pocitov, ktore som im opisal..
Derealizacia postupne odišla...ANo, uz som nemal tie pocity vznasania, atd..Ostala mi este zmenena vnimavost farieb, ale aj to pomaly ustupilo...
Avsak..Ake to je teraz? Som uplne bez zivota, rano vstanem, a nechce sa mi vobec nic, vkuse rozmyslam nad tym, ci nemozem mat schizofreniu, mam nenormalny strach z toho, ze to mam alebo ze to dostanem v blizkej dobe..Neustale sa tym pozorujem, a je to peklo...
Niekedy precitam priznaky schizy alebo nejaky clanok, ktory sto percentne vyvracia, ze ju mam, co ma ukludni..Potom vsak precitam nejaky pribeh o niekom, kto na sebe schizu pozoroval a uz to je o tom istom.. Mam strasny nepokoj na dusi, take vnutorne napatie, som bez nalady, apaticky, nechce sa mi vobnec nič, maločo ma vie potesit...
Ano..Jedno jedine sfajcenie ma zmenilo tak, ze uz to nie som ja..Clovek, ktory sa potesil z kazdej malickosti a bol stale vesely, aj ked by druhy clovek plakal..Uz to nie som ja..Uz je namiesto mna clovek, ktory sa cely den trapi typ, ze ci nema alebo nebude mat schizu, citi sa stale ako bez zivota a uplne nesvoj..
Taketo pocity a takuto zmenu neprajem ani tomu najvacsiemu nepriatelovi... Je to hrozne!

verve

jung: dekriminalizáciou by sa nezmenilo nič čo sa množstva uživateľov týka. Máme jedny z najtvrdších drogových zákonov a napriek tomu má skúsenosti s marihuanou polovica mladých ľudí. To znamená že ju fajčí každý kto chce. Lepšia osveta by zabránila určite viacerým psychickým poruchám spusteným marihuanou ako nejaký zaostalý a kontraproduktívny zákon ktorý len obmedzuje iných ktorím marihuana nespôsobuje žiadne ťažkosti.

Jung

verve: mam kamosku co dostala neurozu uz po jednom uziti, presne tak ako hovoris,nie je pre kazdeho. poznam jedneho primitiva co vypil metation, doktory mu davali den zivota a on nic, po troch dnoch odisiel z nemocnice...pretoze niektory ludia su vyladeny do najmensich detajlov a staci jemny zasah a rozladia sa.. do skodovky 120tky mozes naliat aj gazelit a jazdi, skus to spravit s mercedesom...a k dekriminalizaci ti poviem iba jedno, alkohol je dekriminalizovany a vela ludi ho pije, predstav si keby bol zakazany a nepoznal by si ho, a videl by si na ulici opilca co nevie chodit a grcia, dal by si si ho?urcite nie lebo by si sa ho bal ako heroinu...ibaze ked si ho davaju vsetci, poznas ho od malicka a nie je zakazany nemas pred nim strach takze ho skusis...ja som bol taky isty ako ty ked som hulil, tolko argumentov som mal za marihuanu az dokial mi nenarobila sarapatu v hlave...a zacalo sa to zrazu takze mozno onedlho budes na mojej strane :)

verve

jung: vnímaš veci príliš povrchne.
Mne nemusíš odporúčať herbár, garantujem ti že ho poznám lepšie ako ty.
To že si mal s marihuanou problém mi je ľúto...nie je to droga pre všetkých. No ako som povedal, ak sa využíva s rozumom tak je pre človeka prospešná, ak nie, tak nie...rovnako ako každá droga.
Kriminalizáciou marihuany veľa nevyriešiš...no to by si sa touto problematikou musel zaoberať "trocha" hlbšie aby si pochopil.

jung

VERVE: ak by si marisu nedal nemal by psychozu...cize to zapricinila!...ano VYVOLALA! je jedno ci ju mal latentne v sebe pritomnu, na to sa moze vysrat lebo by sa mu na 90 percent niako neprejavila ak by si nedal to svinstvo...ja viem o com hovorim, marisa ma dostala na psychiatriu a lizem sa z toho uz 4 roky!a reciciky obmedzenych fetakov ze to lieci...smiesne...kazda jedna burina ma neake liecive ucinky...kukni si herbar liecivich rastlin...alebo obrany typu ved alkohol je povoleny tak preco nie marihuanu? pretoze na co pustat dalsie hovno do spolocnosti? radsej zakazat aj alkohol ako povolit marisu a alkohol vyvolava psychozi neporovnatelne menej ako marihuana...ale aj to je svinstvo, robi zasa ine skody...

Martin1991

igorko3555

Ano, rad by som pokecal s niekym kto preziva nieco podobne :) Nehodis sem mail ty? Ja ho nerad zverejnujem. Alebo mi daj meno na facebooku alebo tak...

igorko3555

chcel by som byt zas taky jak som bol... no tej marihuane sa uz vyhibam uz skoro vobec nechodim von stale rozmyslam nad tym ako mi je =(

verve

No a to môže byť len ďalší prejav zo strachu že máš nejakú chorobu, no môže to byť aj prejav neurózy napr.
Takže normálne vyhľadaj psychológa, povedz mu čistú pravdu ako ti je, ako ti bolo, prečo ti je tak ako ti je...proste úplnú pravdu. A on to už zhodnotí a určí liečbu...fakt sa nemáš čoho báť.
A keď si už zistil že drogy ako marihuana nie sú pre každého, v budúcnosti sa im pre istotu zďaleka vyhni.

Igorko3555

Depresie mam stale sa bojim,trasiem sa,niekedy ma len tak nieco chyti a uz myslim ze to prichadza sak ano mal by som ist psychologicke