Schizofrenia, paranoja - pomoc pre kamarata

Príspevok v téme: Schizofrenia, paranoja - pomoc pre kamarata
cokoladka898

Prosim potrebujem pomoc. Nie pre seba ale pre kamarata. Ma schozofreniu, paranoidnu. Teraz sa ma strasne zle. Lieky berie pravidelne, maju ho zobrat aj do roboty od utorku, ale stale sa trapi. Je sam, nema preco zit. Je depresivny. Nebyvame pri sebe tak sme len v telefonickom kontakte. Potrebuje surne pomoc len vravi ze to uz trva roky ze on vie ako to chodi. Na lieceni bol teraz nedavno. Je doma ani nie mesiac odvtedy. Ako by som mu mohla pomoct? Velmi sa trapi a ja uz to nechcem, ani on samozrejme. Prosim poradte nieco...cokolvek.

cokoladka898

na liecenie nechce uz ist lebo vie ze mu tam bude dobre ale ked ho pustia bude mu zas na prd. je to paradox ale je to tak. berie len male mnozstvo liekov a mozno by mal mat viacej ale neviem no ja nie som doktor. ja trpim tiez na schizu ale nie paranoidnu, len jednoduchu, ja nemam paranoju, on ju ma a napriek tomu uzivam ovela liekov ako on. viem ze by som mu mala vediet pomoct ked som chora aj ja ale ja vazne neviem ako. na liecenie ho znovu nedostanem to je iste...len ako by som ho mala povzbudzovat, co mu mam hovorit?som jeho dobra kamoska a chcem mu proste nejako pomoct...

jajka001_

preco nechce ist na liecenie ked vie ze tam by mu bolo dobre? sam si nevie pomoct. jedine co mozes spravit je presvedcit ho ze je to pre neho najlepsie...alebo sa skus opytat tvojej doktorky na nazor, ci ju nieco ine nenapadne. nejaka alternativna liecba...mozno by mal zmenit doktora.

cokoladka898

lenze on teraz na liecenie ist nechce. to je ten problem. ja si tiez myslim ze by mu to prospelo ale on s tym vobec nesuhlasi. vraj zas ze tam by bolo dobre a keby ho pustili by sa vsetko opakovalo. ja som mu to vcera navrhla a on na to ze uz som taka ako ostatni, ze mam nanho zavolat neviem koho nech si po neho pridu v bielych plastoch...pritom som mu chcela len dobre. Ako sa spravat v takej situacii ked to sam len tazko zvlada a odmieta odbornu pomoc?

jajka001_

cokoladka to je vela aj pre psychiatra, ak ten mu nevie pomoct, jedine co mozes spravit ty, je stat pri nom, tak aby vedel ze ma v tebe oporu. inak jedine hospitalizacia - aby si neublizil.