chlap a rakovina prsníka

Príspevok v téme: chlap a rakovina prsníka
janiik37

ahojte,potrebujem poradit,mam 23 rokov,som chalan.Asi tak pred 9mesiacmi,ked som športoval,spotil,okolo bradaviek "zdurili"pupaciky,ktore velmi stipaly.(tricko z polyesteru)moc som to neriešil,bo to štípanie prešlo a to ohraničenie bradavky zmizlo..ešte som si ich všimal,kď sa mi v zime stiahli tak ich bolo vidiet,na dotyk cítit ale neboleli ani nestipaly.az teraz pred 9 dnami,som mal opat to tricko a bradavky som si uplne až zosuchal na chrastu.dost ma to palilo,stipalo..po tyzdni chrasticky zmizli,ale stipaoie este nepreslo,aj take palenie.aj take palenie citim.a asi pred 7dnami ma zacalo boliet aj v podpazusi..ako aj som si tam hmatal,nasiel som si dve bolestive miesta,ale hrcky to priamo asi neni..hlavne ked pritlacim ruku k trupu,tak priamo v podpazusi citim ako keby tam nieco bolo.A keď kráčam tak cítim ako sa mi kože doslova škrie.prosim o radu,bo sa dost bojim aby to nebola rakovina i ked u muzov je zriedkava..dakujem za nazory..
-----------------------
"Karcinóm prsníka (zhubný nádor prsníka)" www.zdravie.sk

llek

Gynekomastia je zvacsenie prsnej zlazy u muza. Myslim si, ze je rozumne zajst k tomu urologovi a pripadne aj endokrinologovi. Cielom tych vysetreni je vylucit, ci pricinou gynekomastie nie je nadprodukcia urciteho hormonu a hlavne vylucit priciny, ktore by si vyzadovali urcitu liecbu

kiko892

mam hrucku .....pod bradavkou a neviem co toje ....bol som stim u doktorki a ona my povedala to neni nic....dala my iba niaku mast no ja si nemyslim ze to neni nic ...ked ma to kazdi vecer boli........a vkuse sa my to zväcuje....

janiik37

No takže mam vysledky.CHirurg zhodnotil,že mam vlavo zvacsenu zlazu3x2cm a poslal ma na sono,kde boli vysledky-"vlavo retroareolárne pravidelne usporiadaný hyperechogénny pruhovitý žlazový pacenchým,priem 41mm a hrúbka 11mm.ložiskové zmeny nie su preukazane,koža hladka,nezhrubnuta.V axile LU neprítomne bilat.Záver:Gynekomastia bez ložiskovej patológie I.sin." pani doktorka co mi to robila mi povedala,že sa to ma nechat tak,že s tym nic.A chirurg ma poslal na urologiu a endokrinologiu..čo si o tom myslite?

janiik

Ďakujeem..bol som u doktorky..pozrela sa na to..že pochybuje,že to niečo bude a objednala ma do prsnikovej poradne..tak idem tam..

bon

janik hlavne nestresuj, nemysli hned na rakovinu, priatel ma niekolko hrciek, prave mu robia kompletne vysetrenia, a podla doktorky je minimalne precento zhubne......, tak nestreasuj a zajdi za obvodnym lekarom, pochybujem ze takto ti niekto povie co to je