FórumDo kategórieKam som prispelObľúbenéVyhľadávanieNová téma

Téma: vysoky tlak

Pridať do obľúbených **OdpovedaťObnoviťHľadať "vysoky tlak" v článkoch
  • Ikona kategórie Téma v kategórii: Zdravie - iné
    kajka0106.07.09 18:50

ahojte, dnes mi na beznom vysetreni namerali vysoky krvny tlak som mlada a nikdy som nemala problem s tlakom skor som ho mavala nizsi ako vyssi, tlak bol presne 138/101, sestricka ma okamzite poslala za obvdnou lekarkou kde mi asi za cca pol hodinu namerala nizsi o nieco ...len sa chcem oyptat ci to nemusi hned znamenat nieco vazne a ci to mohlo byt len situacne ..dost som sa prelakla...dakujem za nazory a skusenosti

----------------

Článok "Meranie krvného tlaku" www.zdravie.sk

"Pomocka na sledovanie tlaku krvi" www.zdravie.sk

• sekeres24.09.09 16:41

aha ok, som sa sekol

• karioll224.09.09 16:38

ked tak 190/110 a nie naopak

ak ho mas taky vysoky pri zatazi,treba to urychlene riesit u lekara,lebo ta porazi

• sekeres24.09.09 16:36

ja ho mam stale po behu napr.,prisahama

• karioll224.09.09 16:18

itachi

tak tlak nemozes mat

• itachi24.09.09 15:08

Tjn ja vzdy po fyzickej namahe mam cez 110/190

• RNG10.07.09 16:29

miroslaval, mineralky su zly zdroj mineralov, telo ich v tej forme nevie poriadne vstrebat a zbytocne namahaju ladviny pri vylucovani.

Mineraly s dobrym vstrebanim su najma v zelenine, pripadne na cas sa daju doplnit doplnkami specificky navrhnutymi na vysoku absorbciu a zabudovanie do kosti.

• miroslaval10.07.09 16:19

Dakujem, uz som pochopila. Staci pit mineralky, striedat ich? Alebo odporucite nieco ine?

• RNG10.07.09 16:17

miroslaval, MINERALY, nie vitaminy. Vitaminy su v mineralovych zmesiach len na zlepsenie absorbcie

• miroslaval10.07.09 15:33

RNG, takze staci pojedat vitaminy a bude po tetanii?

• RNG10.07.09 15:10

miroslaval, na tetaniu treba v prvom rade napravit travenie, lebo nedostatok roznych mineralov znamena zlu absorbciu=zle travenie.

Ak si chces potvrdit, ze to je nedostatok mineralov hlavne, skus brat nejaky dobry mineralovy doplnok(Ca, Mg, K, vit D-3 )

totiz zidadnymi pristorojami ti asi nic nenajdy, lebo aj pri nedostatkoch mineralov telo obvykle vie odburat z kosti dost na normalnu chemiu krvi.

Keby ti odobrali krv v case takeho zachvatu, tam by mozno namerali ciuz nedostatok mineralov, alebo CO2(hyperventilacna tetania, sposobena casto nedostatkom roznych neurotransmiterov a z toho vyplyvajucich panik a hyperventilacie, v tom pripade tyreba brat chybajuce latky, nie chemikalie na utlmenie)

• miroslaval10.07.09 11:24

Kajka, tak nechali ma na internom, lebo som mala hrozne stavy, ale uz som doma. Neurolog mi zatial na 90percent predpoveda tetaniu, o tyzden idem na nejaky pristroj, co to definitivne potvrdi. Takze moj vysoky tlak je zo stavov uzkosti, paradoxne teraz, ked som pokojna, skoncila som skolu a nic mi nechyba, tak sa to vo mne vsetko nakumulovalo. Predpisal mi Neurol. Hovoril, ze to bude dobre, ze ta tetania nie je vobec niecim vynimocna v tejto uponahlanej dobe. mam stale pocity zavratov a neistoty, ale nejak sa to snazim potlacat v psychike s tym, ze mam na to lieky, tak si to stale pripominam, ze sa mi to asi zda... Drzim ti prsty.

• kajka0107.07.09 17:16

no ja som sa aj vcera citila normal...a predsa len potom mi uz bolo vseliako chvilku ale to asi skor z tej info lebo ta sestricka ma tak vydesila ze ihned musim to riesit aby sa mi nieco nestalo...no som zvedava ale na zmeranie tlaku idem az na buduci tyzden

• miroslaval07.07.09 15:55

Kajka, dali mi zatial len take slabucke, len dovtedy, kym sa urobia vysetrenia, aby mi potom vedeli presne urcit druh liecby. Mala som aj dnes 135/95, pulz mi isiel trosku dole, vcera to bolo 145. No som stale v soku, nepoviem, keby mi niekedy v 60-ke toto zistili, ale teraz...

Idem na nervove, kardio, ocne, RTG obliciek a dajakych oblickovych ciev plus krv. Kym sa vsak dopracujem k tym vysetreniam, prejde snad aj mesiac, tak aby som nemala opat taky stav ako vcera, dali mi tie lieky. Ale zeby som sa citila lepsie, vobec nie.

Neboj sa, u teba to mohlo byt len nahodne, ak sa citis dobre a pri dalsej namatkovej kontrole tlaku to bude v norme, tak ti asi daju pokoj. Drz sa.

• kajka0107.07.09 15:27

miroslaval

ahoj, takze uz ti suply lieky? boze ja sa tohto desim nechcem byt uz dozivotne na liekoch..aj moja mamina sa lieci na VKT, takze je tam vysoka pravdepodobnost aj u mna..a ake vysetrenia ti robili? a teraz mas aky tlak? myslim ci pretrvava zvyseny alebo ho mas teraz uz v norme...

• miroslaval07.07.09 14:17

Martinka31, mrkla som na tu vasu stranku a citala o astme, kedze ma tiez trapi, v tomto pripade radsej verim liekom ako mesacnej hladovke a pitiu mocu... Tu je to skopirovane, nech si kazdy utvori nazor:

Ut, 02. Jún 2009, 10:19

Astma se léčí spolehlivě hladovkou. Vymizení příznaků by mělo být po 5 - 7 dnech hladovky, k trvalému vyléčení by mělo dojít po asi 14 - 21 dnech hladovky. To samé by mělo platit o alergiích. Během půstu se musí vysadit všechny léky (nebo v nutném případě snížit dávkování na asi 1/10). Účinek půstu se dá zrychlit pitím moči (zkrácení nutné doby půstu na 2/3 až 1/2).

• miroslaval07.07.09 12:08

Kajka, tak ja mam uz naordinovane kazdodenne uzivanie tabletiek od tlaku, darmo som ich presviedcala, ze mam celych svojich 23 rokov nizky tlak. U nas v rodine sa kazdy odnepamäti lieci na vysoky TK, takze bolo zrejme len otazkou casu, kedy to na mna pride. Citim sa od vcera hrozne zle, mam sa tyzden setrit a potom zacne seria vysetreni.

• kristina11107.07.09 11:02

csaba, ty sa najskor nauc pravopis, lebo je hrozne ako pises!

• csaba07.07.09 08:25

tlak sa zvisuje pri strese, pri fizickej namahe a pod. ale ked budete pouzivat produkty nasej firmy tak tieto problémy budú minulosťou. bližšie informácie na mail

• miroslaval06.07.09 19:12

Tak toto sa stalo dnes aj mne. Normalne si fungujem a zrazu mi prislo hrozne zle, tocila sa mi hlava, strasne zavraty, sucho v ustach, spomalene reflexy, dobre, ze som o sebe vobec vedela. Tlak 189/120 mi namerali zachranari, lebo som nebola schopna nicoho. V nemocnici mi tlak znizili, ale bala som sa hrozne. Tiez som mlada a len predvcerom som si merala tlak, mala som 110/7O. Taky ako vzdy. Neviem, co sa dnes stalo. Ale som poslana na vysetrenia, tak ti dam vediet, co mi zistia :-)

Nový Príspevok

NOVINKA! Odteraz môžete ku každému príspevku vkladať aj obrázky.

Opíšte písmena z obrázku vľavo

K príspevku môžete priložiť 1-3 fotografie. Fotografia musí byť vo formátoch jpg, jpeg, gif, png. Fotografia môže mať maximálne 2 MB a nemôže byť širšia, alebo vyššia ako 2000 pixelov. Pridaním príspevku do diskusného fóra potvrdzujete, že ste si prečítali a súhlasíte s pravidlami diskusného fóra

Článok dňa

Inzercia

Hotel Partizán**** – Tále, Nízke Tatry

Hotel Partizán**** – Tále, Nízke Tatry

Prežite krásy zimných dní a vianočných chvíľ v Hoteli Partizán**** na južnej strane Chopku.

AKCIA!!! 1 balenie + 1 balenie STRONG NATURE Zelenej kávy 20 kapsúl zdarma!

AKCIA!!! 1 balenie + 1 balenie STRONG NATURE Zelenej kávy 20 kapsúl zdarma!

Ku každému baleniu hociktorého STRONG NATURE prípravku, ktoré si objednáte cez náš e-shop www.strong-nature.sk , dostanete jedno balenie STRONG NATURE Zelená káva 20 kapsúl v hodnote 16,92 EUR zdarma.

^ Späť na vrch